Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Pudralar

Yüz pudrası, makyajın en önemli ürünüdür. Ten makyajının daha kalıcı olması, likit ürünlerin ince çizgilere dolmaması ve cildin daha mat bir görünüme sahip olması için kullanılır. Pürüzsüz ve porselen gibi görünen bir cilt için profesyonel makyaj uzmanları pudra kullanmanızı önerir. İsterseniz pudrayı fondötenin üzerine uygulayabilir, isterseniz de ten makyajınızı sadece pudra ile yapabilirsiniz. Yağlı cilde sahipseniz pudra kullanmak cildinizi daha mat gösterecektir. Makyajın kalıcılığının azalması, cildin parlaması, yağlı ciltlerin en çok karşılaştıkları ten makyajı sorunlarındandır. Pudra kullanarak bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Yüz pudraları diğer makyaj ürünlerinde olduğu gibi farklı çeşitlere sahiptir. Mineral pudra, toz pudra, transparan pudra gibi çeşitler arasından cildinize en uygun pudrayı seçerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Transparan Pudra Nedir?

Son yıllarda transparan pudralar profesyonel makyaj artistlerinin dışında tüm makyajseverler tarafından en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Transparan pudra, ten makyajının sabitlenmesinde kullanılan bir üründür. Makyajı sabitlemesinin yanında fazla makyajı alarak tende daha mat bir görünüm oluşmasını sağlar. Cildinizi ağırlaştırmadan kadifemsi bir görünüm veren transparan pudra ile porselen gibi bir ten görünümüne sahip olabilirsiniz. Transparan pudralar renksiz oldukları için renkli pudralarda olduğu gibi tek başına ten makyajı ürünü olarak kullanılamaz. Kolay uygulanabilir bir ürün olan transparan pudraları pudra fırçaları ile kolayca sürebilirsiniz. Yağlı bir cilde sahipseniz, yüzünüzde en çok yağlanan bölge olan T bölgesini makyaj sonrasında transparan pudra ile üzerinden geçerek, yağlanmayı önleyebilirsiniz. Likit göz altı kapatıcılarının göz çevresindeki ince çizgilere dolmasını engellemek için de aynı işlemi göz çevrenize yapabilirsiniz.

Pudra Çeşitleri

Makyaj çantalarının vazgeçilmezi pudralar farklı kullanım özelliklerine sahiptir. Kendiniz için en iyi pudra şeklini seçerken pudraların özelliklerine ve cilt tipinize hakim olmanız gerekir.

Sıkıştırılmış Toz Pudralar

Sıkıştırılmış toz pudra hafif yapısı ve kolay uygulanabilir olması nedeniyle en çok kullanılan pudra çeşitlerinden bir tanesidir. Makyaj fırçaları veya makyaj süngerleri ile rahat bir şekilde tene uygulanabilir. Renk skalası geniş olan bu tarz pudraları tek başına ten renginizi eşitlemek için de kullanabilirsiniz.

HD Pudra

Profesyonel makyaj ürünlerinden bir tanesi olan HD pudralar genellikle ekran önünde çalışan kişilere uygulanır. Yine de, pudra markaları artık pek çok profesyonel makyaj ürününü kullanıcıları ile buluşturdukları için siz de bu efektif ürünü kullanabilirsiniz. Düğün, nişan, mezuniyet ya da özel gecelerde fotoğraf ve video çekilecek anlarda HD pudra kullanarak kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mineral Pudra

Mineral makyaj olarak bilinen makyaj türünde kullanılan mineral pudra, oldukça hafif yapılı olmasından dolayı tercih edilir. Gözenekleri tıkamadan ve cilde zarar vermeden çok hafif bir şekilde tendeki kusurları kapatan mineral pudralar günlük makyajların vazgeçilmezidir. Her markanın kendisine ait mineral pudrası bulunur. Kendi ten renginize en uygun olanı seçerek bu hafif yapılı ve etkili ürünü deneyimleyebilirsiniz.

Pudra Nasıl Uygulanır?

Pudra kullanması en kolay makyaj ürünlerinden bir tanesidir. Pudra kullanmayı seviyorsanız bir pudra fırçası edinmeniz uygulamayı oldukça kolay bir hale getirecektir. Yumuşak kılları olan ve yuvarlak, yoğun fırçalar pudra uygulamak için idealdir. Fırça kullanmayı sevmiyorsanız, pudra uygulaması için üretilen makyaj süngerlerini kullanabilirsiniz. Pudra uygulamadan önce teninize makyaj bazını sonra fondöteni ve kapatıcınızı uygulamanız gerekir. Son adım olarak pudrayı uygulayıp makyajınızı sabitleyebilirsiniz. Renkli bir pudra kullanıyorsanız makyaj bazından sonra pudranızı uygulayarak ten makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Markaların en ucuz ve uygun fiyatlı pudra çeşitlerini ÇiçekSepeti adresinde bulabilir, ürünleri detaylı olarak inceleyebilir, pudra fiyatları arasında karşılaştırma yapabilirsiniz. Almak istediğiniz ürünü ÇiçekSepeti’nin avantajlı ödeme seçeneklerinden yararlanarak hemen satın alabilirsiniz.