İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Puro Küllük

Puro kullanıcılarının puroyu hafifçe nemlendirmek, ucunu özel puro makasıyla kesmek gibi ritüelleri var. Bu tip ritüeller, bir içişte tamamını bitirmemek gibi alışkanlıklarla daha da öznel hale geliyor. Puro içmek, tüm ritüelleriyle birlikte anlamlanıyor. Puro, kullananların keyif aldıkları çeşitli görsel aksesuarlar da içeriyor. Bu aksesuarların en başında özel puro makası ve puro küllüğü geliyor.

Puro, yakıldığı anda tüketilmeyen bir sigara türü olduğu için puro küllüklerinin daha dayanıklı olması gerekiyor. Genellikle kişiye özel bir keyif çağrıştıran puro küllüklerinin görsel estetiği de ön planda olmalı. Puronun bir süre sonra küllüğe bırakılacağı ve orada söneceği düşünülürse, puro küllüklerinin ateşe dayanıklı malzemeden yapılması gerekliliği de anlaşılıyor. Bu nedenle puro küllükleri genellikle kristal, cam, çelik gibi dayanıklı materyallerle üretiliyor.Tasarımı da genellikle tek puro konulacak şekilde oluyor. Böylelikle, puro içmenin kişisel bir keyif olduğu ortaya çıkıyor.

Puro küllük çeşitleri sadece içenlerce değil, dekoratif amaçla da kullanılıyor. Görünüşleri ile bulundukları ortama klasik bir hava katıyorlar. Puro içen kişilerin belli bir yaşın üzerindeki kişiler olduğu düşünülürse, puro küllüğünün olduğu bir ortama belli yaş üzerindeki insanların geldiği hissini de uyandırıyor. Puro küllükleri, özellikle şirket yöneticilerinin odalarında dekoratif amaçlı olarak da kullanılıyor.

Materyaline Göre Puro Küllük Çeşitleri

Çelik puro küllüğü: Çok çeşitli tasarımlarda kullanıcının beğenisine sunulan çelik puro küllüklerinin en önemli özelliği, kolay temizlenebilir ve dayanıklı olması. Çelik puro küllükleri genellikle daha modern şekilde dekore edilmiş mekanlarda kullanılıyor. Birçok kişinin aynı anda purosunu koyduğu büyük küllüklerin yanı sıra tek kişilik puro küllükleri de bulunuyor. Paslanmaz puro küllüklerinin özel tasarımlı markalarıyla özdeşleşiyor.

Çelik üzeri boyalı puro küllüğü: Puro içmeyi sevenlerin yanı sıra, renkli tasarımıyla neşeli bir dekorasyon aksesuarı olan boyalı puro küllükleri de paslanmaz çelikten üretiliyor. Üzerindeki boya fırınlanmıştır ve ateşe dayanıklı. Bazı metal puro küllüklerinin tabak kısmı cam kaplanarak daha dayanıklı hale getiriliyor. Böylelikle puronun ateşi ve külleri metalle doğrudan temas etmemiş oluyor.

Kristal ve cam puro küllükleri: Kristal ve kalın camdan yapılan puro küllükleri, ışıltılı, şık ve estetik bir görsellik taşıyor. Kristal küllüklerin ağırlığı diğer küllüklere göre daha fazla. Kesimleri minimal tasarımla yapılıyor. Robusto purolar için bile rahatlıkla kullanılabiliyor. Kristal puro küllüklerinin değişik renklerde olanları da bulunuyor. Kristal şıklığı siyah renkli bir küllükte de rahatlıkla görülebiliyor. Nostaljik bir havası olan cam küllükler hem sigara hem de purolar için kullanılabiliyor.

Fonksiyonlarına Göre Puro Küllük Çeşitleri

Puro küllük çeşitleri, kullanımlarına göre de sınıflandırılıyor. Çekmeceli puro küllükleri ve puro makaslı küllükler bu çeşitler arasında öne çıkan modeller. Çekmeceli puro küllükleri: Genellikle üst tarafında küllük bölümü bulunuyor. Çekmecesinde puroları dizmek için bir bölme ve puro makası, çakmağının olduğu bir yuva yer alıyor. Bu set genellikle hediyelik olarak satın alınıyor ve özellikle büyük iş terfileri, emeklilik gibi büyük değişikliklerde armağan olarak tercih ediliyor. Genellikle ahşap – metal tasarımı olan çekmeceli puro küllükleri, puro içmenin tüm ritüelini barındıran geniş kapsamlı bir set olarak dikkat çekiyor.

Makaslı puro küllükleri: Küllüğün puro konulan yuvalarının birinde yuva ile tabla arasında giyotin şeklinde bir makas bulunuyor. Giyotin, puronun yuvaya oturtulmasından sonra aşağı indirilerek puronun ucu kesiliyor. Puronun tamamı bir seferde içilmediği için kalan kısmını küllerden arındırmak için de bu giyotin kullanılıyor. Makaslı puro küllüklerinin bazı modelleri katlanabiliyor. Genellikle ahşap malzemeden yapılan çok fonksiyonlu puro küllükleri, kullanışlı ve pratik çözümler sunduğu için tercih ediliyor.

Puro küllük modellerini, ödeme kolaylıkları ve avantajlı seçenekleri ile ÇiçekSepeti’nde çeşitlere göz atın, beğendiklerinizi hemen sipariş edin!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.