Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Pusulalar

M.S 1. yüzyılda Çin Hanedanlığında görev alan bir vali tarafından icat edildiği bilinen pusuladan çok farklı alanlarda yararlanılır. Yüzyıllar boyu önemini kaybetmeyen pusula denizciler, mimarlar, mühendisler, izciler, ormancılar, dağcılık ve yelkencilik gibi spor dalları ile ilgilenen kişiler tarafından çok sıklıkla kullanılır. Yön tespit etmeye yarayan bu aletin farklı isimlerle anılan çeşitleri bulunur. Elektromanyetik, kerteriz, asma, kadranlı, cayroskop ve yavru gibi yön aletleri bilindik pusula çeşitlerinden bazılarını oluşturur. Bu aletler hem dış tasarımları hem de fiyatları itibarıyla değişiklik gösterir. Günümüzde ayrı bir anlama ve değere sahip olan pusula aletleri sevdikleriniz için özel bir hediye olabilir. Uygun fiyatlı ve kaliteli pusula modelleri için ÇiçekSepeti’ne bakabilirsiniz.

Beğenilen Pusula Modelleri ve Özellikleri

Pusula özellikleri itibarıyla maceraperest ve doğa tutkunu insanlar tarafından çok fazla merak edilir. Bir pusulada iki adet mıknatıssal iğne bulunur. Birbirlerinden farklı renklere sahip olan bu iğnelerden birisi daima kuzeyi gösterir. Yön göstermeye yarayan pusula iğnesinin altında yön oku ve meridyen çizgisi yer alır. Ayrıca tüm pusulalarda içerisinde özel bir sıvı barındıran kapsül bulunur. Bu kapsül pusula iğnesinin titreşimlerini azaltmaya yarar. Böylece yön konusunda daha doğru ve net sonuçlar elde etmeyi sağlar. Bu aletler küçük ve hafif oldukları için kıyafet ceplerinde kolaylıkla taşınır. Kamp çantalarında fazla yer kaplamazlar. Özellikle dağcılık ve kampçılık gibi sporlarla ilgilenen insanlar sırt çantalarının içerisine bir pusula koyar. Dilerseniz ÇiçekSepeti üzerinden tüm pusula modellerini inceleyerek beğendiğiniz aleti kolayca satın alabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Pusula Çeşitleri ÇiçekSepeti’nde

ÇiçekSepeti’nde farklı zevklere ve bütçelere hitap eden yüzlerce pusula çeşidi yer alır. Bunlardan birisi olan dekoratif işlemeli pirinç pusula çeşitleri antika görünümlü eşyalardan hoşlanan kişilere hitap eder. İşlemeli pusulalar her zaman için zarif ve klasik bir seçim olur. Bunların haricinde zamansız ve sade bir tasarıma sahip olan metal pusulalar yer alır. Bu aletler özellikle doğada vakit geçirmeyi seven kişiler için kullanışlı ve pratik olur. ÇiçekSepeti’nde ahşap kutulu metal pusula, mini pirinç kapaklı pusula ve askeri profesyonel pusula gibi yüzlerce yön aleti bulunur. Tüm bu pusula fiyatları hakkındaki her şeye ÇiçekSepeti üzerinden ulaşabilirsiniz.