İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Ramazan Fırsatları

Tüm İslam coğrafyasının heyecanla beklediği, 11 ayın sultanı Ramazan ayı geldi. Müslümanların her yıl oruç ibadetini gerçekleştirdiği bu kutsal ayda, tüm insanlık iyilik ve güzelliğin coşkusuyla yaşar. Çünkü oruç tutarken yapılan ibadetler daha kıymetli ve daha değerlidir. Ayrıca Ramazan; paylaşmayı, birlik olmayı, yardıma ihtiyacı olanların elinden tutmayı ve sevdiklerinizle daha yakından ilgilenmeyi ifade eder. Manevi duyguların oldukça yukarıda olduğu bu ayda, sofralarda hep beraber oturulur. Tabii bu özel ay için özel hazırlıklar yapmak gerekir. Sahur ve iftar sofraları için gıda ürünleri, bayram öncesi ve sonrası temizlik için temizlik ürünleri, çocukları mutlu etmek için abur cuburlar, yardıma muhtaç insanlar için hazırlanan Ramazan gıda ve erzak paketleri gibi birçok ürün Ramazan fırsatları ile satışı sunulur. Siz de bu kutsal ayda sevdiklerinizi mutlu etmek, yardıma muhtaç olanların elinden tutmak ve hazırlıklarınızı tamamlamak için Ramazan kampanyaları ile alışverişinizi ÇiçekSepeti’nden yapabilirsiniz.

Ramazan Alışverişi İle Tüm Eksikleri Tamamlayın

Oruç ibadeti, uzun süre aç kalınması gereken bir ibadettir. Bu nedenle ibadeti tam olarak yerine getirebilmek için sahur ve iftarda sağlıklı bir şekilde yemek yemek gerekir. Ne çok fazla gıda tüketilmeli ne de çok az yiyerek bedenin enerjisiz kalmasına izin verilmelidir. Düzenli, sağlıklı ve sizi zinde tutacak yiyeceklere yönelmeniz bu kutsal ayda ibadetlerinizi yerine getirirken sağlığınızı da korumanızı sağlar.

  • Ramazan ayında gıdaların doyurucu olması önemlidir. Bunun yanında protein ve enerji bakımından da zengin ürünler tüketmeniz oruç sırasında zinde kalmanızı sağlar. Bakliyatlar, özellikle iftarlar için en uygun temel gıdalar olarak öne çıkar. Birçok yemekle kullanabileceğiniz ve çorba olarak tüketebileceğiniz bu ürünler karbonhidrat bakımından da oldukça zengindir. Mercimek, nohut, kuru fasulye, pirinç, bulgur gibi bakliyatları Ramazan kampanyası sayesinde çoklu paketler şeklinde alabilirsiniz.
  • Makarna çeşitleri Ramazan ayı boyunca en çok tüketilen gıdaların başında gelir. Hazırlanması kolay olan ve birçok çeşit sunan makarnaları kendiniz için alabileceğiniz gibi yardıma muhtaç aileler için hazırlayacağınız yardım paketleri içine yerleştirebilirsiniz. Raf ömrü oldukça uzun olan bu ürünleri gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.
  • Yemek hazırlamak için temel gıdalar arasında yer alan yağ, salça, tuz, şeker gibi ürünleri çoklu olarak alabileceğiniz gibi ramazan paketleri içinde de temin edebilirsiniz. Çay ve şeker gibi iftar ve sahurda oldukça fazla tüketilen ürünler de bu paketler içerisinde yer alır. Ayrıca Ramazan ayının simgesi haline gelen hurma, Ramazan alışverişi için olmazsa olmazlar arasındadır.
  • Enerji tükenmesi veya şeker düşmesi gibi problemler yaşamamak için besin değeri yüksek gıdaları tüketmek önemlidir. Kuruyemişler bu konuda oldukça iyi bir alternatif sunar. Kuru kayısı, üzüm, incir, dut gibi mideye rahatsızlık vermeyen ama sindirimi kolaylaştıran ürünleri Ramazan boyunca tüketebilirsiniz. Bu tür gıdalar vücut direncinin artması ve korunması içinde oldukça yardımcıdır.
  • Sahur, sabah saatlerine oldukça yakın olduğu için genellikle kahvaltılık ürünler ya da hazırlaması kolay ürünlerle yapılır. Dondurulmuş gıdaları sahurda hızlı yemekler hazırlamak için tercih edebilirsiniz. Kahvaltılıkla yapacağınız sahurlar için ise yöresel olarak üretilen lezzetler, peynir, zeytin, reçel, yumurta gibi ürünler tercih edilir. Sucuk, pastırma ve hazır mantı gibi ürünler de yine Ramazan ayı boyunca oldukça fazla tüketilen ürünler arasında yer alır.
  • Ramazan ayı paylaşmayı ve paylaşmanın verdiği mutluluğu hissetmenin ayıdır. Bu nedenle yardıma muhtaç kişiler başta olmak üzere olabildiğince insana yardımcı olmak manevi olarak sizi iyi hissettirecektir. Ramazan alışverişi yaparken özel Ramazan paketleri ile çevrenizdeki insanları mutlu edebilirsiniz. Ayrıca çalışanlarınız ve şirket personelleri için özel paketler temin ederek bu kutsal ayda bütçelerine katkıda bulunabilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünlerle hazırlanan birçok Ramazan paketi ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor.

Ramazan ve Bayram Temizliği İçin Yardımcı Olacak Ürünler

Ramazan ayı ve bayram gelmeden önce yaşam alanlarında genel bir temizlik yapmak adettendir. Bu kutsal aya hazırlık yaparken yaşam alanlarınızı da temizleyerek hazır hale getirebilirsiniz. Her zaman temizlenen ve temiz olan bu alanlarda bu ay için temizlik yapmak aslında manevi olarak da iyi hissetmenizi, kendinizi bu özel aya hazırlamanızı sağlar. Ramazan bayram indirimleri kapsamında sunulan temizlik ürünlerini çoklu sayıda alarak depolayabilir veya ihtiyacı olan insanlara dağıtabilirsiniz.

  • Yaşam alanlarının temiz ve düzenli görünmesine yardımcı olacak hijyenik ürünler, Ramazan fırsatları kapsamında 3’lü, 4’lü veya 5’li gibi özel paketlerde sunulur. Bu setler içerisinde aynı ürünleri çok sayıda bulabileceğiniz gibi farklı ürünleri de bulabilirsiniz.
  • Çamaşırların yıkanması ve mis gibi kokması için çamaşır deterjanları, yumuşatıcılar ve makine koruyucu ürünler bayrama özel indirimler kapsamında oldukça uygun fiyatlarla sunulur. Tüm çamaşırlarınızı gönül rahatlığıyla yıkamak ve ihtiyaçlarınızı gidermek için bu ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Mutfak, Ramazan ayı boyunca en çok zaman geçirilen alanların başında gelir. Sahur ve iftar yemekleri burada hazırlandığından mutfağın temiz olması ekstra önemlidir. Mutfak tezgahını temizlemenizi sağlayacak yüzey temizleme ürünleri ve yağ çözücüleri kullanabilir, bulaşıkları temizlemek için bulaşık makinesi deterjanı ve elde yıkama bulaşık deterjanı gibi ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Bayram temizliği, diğer temizliklerden biraz daha detaylıdır. Dip köşe temizlenir. Bu nedenle camlar ve halılar başta olmak üzere tüm yüzeyleri temizlemenize yardımcı olacak ürünleri temin etmeniz gerekir. Cam yüzeyler için sprey temizleyiciler, halılar için özel leke çıkarıcılar, tozları almak için özel bezler, fayans ve parke gibi yüzeyler için güçlü formüllü özel temizlik ürünleri kullanabilirsiniz.

Ramazan ayı boyunca ihtiyacınız olan gıda ve temizlik ürünleri Ramazan fırsatları sayfasında sizi bekliyor. Paylaşmanın ve mutlu etmenin güzelliğini sonuna kadar hissedeceğiniz bu kutsal ayda yardıma ihtiyacı olanlar için Ramazan paketleri sipariş edebilir, ÇiçekSepeti Ramazan kampanyası sayesinde tüm ürünleri indirimli bir şekilde satın alabilirsiniz.