Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Resim ve Müzik Defteri

Büyük küçük fark etmeksizin, herkesin en sevdiği hobiler arasında resim ve müzik gelir. Gerek okul döneminde, gerekse okul sonrası ya da öncesi dönemde herkes resim ve müzikle tanışır. Bu hobileri amatör ya da profesyonel olarak gerçekleştirmek için ise birkaç temel ürüne ihtiyaç vardır. Bu ürünlerin başında defterler gelir. Resim defteri sayesinde tüm çizimlerinizi bir arada tutabileceğiniz ve istediğiniz genişlikte bir alana sahip olurken, müzik defteri ile nota çalışmaları yapabilirsiniz. Her iki sanat dalına göre özel olarak hazırlanan defterler, amatör olarak uğraştığınız bu alanları profesyonel bir seviyeye taşımak için destekçiniz olabilir. Okulda, kişisel ya da profesyonel hayatta kullanabileceğiniz ve kalitesi, boyutları ile sizi memnun eden resim defteri ve müzik defteri modelleri, şimdi Çiçeksepeti’nde! Siz de bu defterlerden satın alarak hobinizi bir adım öteye taşıyabilir ya da okul dönemindeki çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz!

Resim Defteri Modelleri

Çizim ya da boya yapma amacıyla farklı ebatlarda tasarlanan, sayfa kalitesi ile boyayı bir diğer sayfaya geçirmeyen ve dilediğiniz her yerde resim yapmanızı sağlayan defterler, resim defteri olarak adlandırılır. Çoğunlukla okul çağındaki çocuklar tarafından kullanılan bu defterlerin kapaklarında farklı motifler ve desenler yer alır. Eskiz defteri olarak da bilinen bu defterler, genel olarak spirallidir. Böylece sayfaları rahatlıkla koparabilir ve eserlerinizi sergileme ya da çerçeveleme şansı bulabilirsiniz. Resim defterleri genellikle 25x35, 35x50, 50x70 boyutlarında hazırlanır. Bu ölçüler, resim defteri modellerini belirlemede oldukça etkilidir. İhtiyacınız olan ebatlarda defter tercih ederek çalışmalarınızı gerçekleştirebilir ve birbirinden özel eserlerin altına imza atabilirsiniz. Okullarda tercih edilen defterler genellikle orta boy resim defteri ve büyük boy resim defteri modelleridir. Çocukların özgürce çizim yapabileceği bu defterleri ve teknik resim defteri, büyük resim defteri gibi birçok farklı defter modelini Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Müzik Defteri Modelleri

Normal defterlere göre farklı bir tasarımı bulunan müzik defterleri, notaların üzerine yazılmasını sağlayan ve eşit aralıklara sahip olan beş çizgi ve dört aralıktan oluşur. Bu özel tasarıma porte yani dizek denir. Müzik defterinin başında bir sol anahtarı bulunur ve notalar bu anahtardan itibaren yazılır. Müzik defteri sayfası genelde 40 sayfadan oluşur ve bu modeller özellikle okullarda sıklıkla tercih edilen modellerdendir. Müzik defteri sayesinde nota bilginizi yeniden gözden geçirebilir, eşsiz eserlerin altına imza atabilir ya da çok sevdiğiniz şarkıların notalarını çıkarabilirsiniz. Müzik derslerinde nota temel bilgilerini öğretirken ve sonrasında şarkıların notalarını çıkarırken bu defterler sıklıkla kullanılır. Profesyonel hayatta ise müzisyenler de bu defterleri çalışma defteri olarak kullanmaya devam eder. Çiçeksepeti’nde birbirinden farklı müzik defteri modelleri sizi bekliyor! Spiralli, dikişli, 40 sayfa, 80 sayfa gibi farklı tasarımlara sahip olan bu defterlerden beğendiğinizi sepetinize eklemeyi unutmayın!