Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Rimel(Mascara)

Etkileyici bakışların olmazsa olmazı maskara, makyaj çantalarının da vazgeçilmezidir. Gözlerinizi ön plana çıkarmak, yüz makyajınızın duruşunu belirginleştirmek için büyülü bir etkiye sahip olan maskara uygulamasını es geçmemelisiniz. Doğru maskara seçimi ve doğru rimel sürme teknikleri bir araya geldiğinde dikkat çekici gözlere sahip olmak oldukça kolaydır. Farklı fırçalara ve farklı içeriklere sahip olan maskaraların en önemli görevi kirpiklerinizi vurgulamaktır. Bazı maskaralar hafif yapılı ve günlük makyaja uyumlu iken, bazı maskaralar yoğun kıvamı ve özel fırçaları ile kirpiklerinizi olabildiğince uzun, volümlü ve siyah gösterir. Onlarca farklı markanın üretmiş olduğu yüzlerce farklı ürün arasından doğru maskarayı seçmek için öncelikle kirpik yapınızı ve o yapıya uygun fırça tipini iyi bilmeniz gerekir. Böylece sizin için en iyi maskarayı bulabilir, gözlerinizde istediğiniz efekti yakalayabilirsiniz. En iyi rimel markaları hakkında bilgi sahibi olmak için ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.

Rimel Ne İşe Yarar?

Rimel, göz makyajının en önemli tamamlayıcısıdır. Çarpıcı bir görünüm elde etmeniz için kirpiklerinize mutlaka doğru bir teknikle rimel uygulamasınız. Gözlerinize çektiğiniz eyeliner, göz kalemi ve uyguladığınız farların daha güzel görünmesi, bakışlarınızın makyajınızla bütünleşmesi için makyaj çantanızda bir mascara bulundurmanız şarttır. Her bir kirpiği daha dolgun ve daha uzun göstermek için üretilen bu maskaralar makyajın etkisini artıran en önemli ürünlerin başında gelir.

Maskara Çeşitleri Nelerdir?

Her kişisel bakım ve kozmetik ürününde olduğu gibi maskaralar da kirpik tiplerine ve istenilen efekte göre farklı özelliklere sahiptir. Farklı rimel çeşitleri arasından rimel fiyatları ve performanslarını karşılaştırarak kendinize en uygun ürünü seçebilirsiniz.

  • Kirpiklerinizi uzatan ve hacim kazandıran maskaralar: Bu özelliğe sahip olan maskaralar içerisinden suya dayanıklı, siyah haricinde farklı renklere sahip olanları ya da şeffaf rimel tercih edebilirsiniz. Kutusunun üzerinden suya dayanıklı ibaresi bulunmayan rimellerin tamamı suda çözünür.
  • Renkli maskaralar: Maskarada siyah rengin haricinde farklı renklerde maskalar da bulunur. Renkli olanlar içerisinde kahverengi ve lacivert en çok tercih edilen renkli rimeller arasında yer alır.
  • Suya Dayanıklı Maskaralar: Nemden etkilenmeyen, suya dayanıklı maskaralar uzun süre bozulmadan ve akmadan kirpiklerinizi hacimli tutar. Özellikle sıcak havalarda, düğün, nişan gibi özel etkinliklerde suya dayanıklı maskara kullanmak makyajınızın bütünlüğünü uzun süre korumak için idealdir.
  • Şeffaf Maskaralar: Şeffaf maskaralar nemli ve ıslak makyaj yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz ürünlerdir. Renkli rimellerden önce kullanarak kirpiklerinizde baz etkisi yaratıp daha hacimli kirpikler elde edebilirsiniz.

Maskara Nasıl Sürülür?

Kusursuz makyajın sırrı makyaj ürünlerini doğru uygulamaktan geçer. Özellikle rimel gibi uygulaması teknik isteyen ve makyajınızı tamamlamışken bozabilecek ürünleri dikkatle ve özenle kullanmanız gerekir. Rimel sürmeden önce kirpiklerinizin temiz ve kuru olmasına özen göstermelisiniz. Eğer daha kıvrık kirpikler istiyorsanız, kirpik kıvırıcı kullanabilir sonrasında da maskara bazı sürebilirsiniz. Baz uygulamasını iki kat olarak yaparsanız üzerine uyguladığınız rimelle birlikte kirpikler çok daha uzun ve kıvrık görünecektir. Maskara fırçasını kirpiklerin dibine oturtarak yukarı doğru zikzak hareketlerle fırçayı döndürerek uygulama yapabilirsiniz. Bu sürüş şekli sayesinde maskara tüm kirpiklerinize ulaşır ve kirpiklerin birbirine yapışma ihtimali de ortadan kalkmış olur. Alt kirpikler daha kısa oldukları için bu kısma rimel sürmek daha zor olabilir. Fırçanın uç kısmıyla alt kirpiklerinize kolayca rimeli uygulayabilirsiniz. Herhangi bir yere rimel bulaşırsa bir pamuk çubuğunu hafif bir şekilde ıslatarak o bölgeden ürünü kurumadan çıkarabilirsiniz.

ÇiçekSepeti’nde dünyaca ünlü makyaj markalarının üretmiş olduğu birbirinden kaliteli rimelleri bulabilirsiniz maskara fiyatları arasından karşılaştırma yapabilir, Uygun fiyatlı rimel seçeneklerinin de yer aldığı ÇiçekSepeti’nden seçtiğiniz ürünü sepetinize ekleyerek alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.