Kişiliklere Göre Hediye Fikirleri

Aldığımız her hediye bizim kendi zevkimizi ve kişiliğimizi yansıtır. Hediyenin mutlu etmesinin sebebi de aslen budur. Kendinden bir parçayı paylaşmaktır hediye vermek. Ancak insanlar birbirinden çok farklı zevklere sahiptir ve kişiye göre hediye seçebilmek oldukça zordur. İşte size hediye seçiminde yol gösterebilecek bazı ip uçları;Kişilik Özelliklerine Göre Hediye Fikirleri

Mesleklere Göre Hediyeler

Alınabilecek en risksiz hediye seçeneklerinden biridir. Yaptığı mesleğe yönelik, kullanabileceği bir hediye seçebilirsiniz. Mesela avukat bir arkadaşınıza adı soyadı yazılı şık bir kalem hediye edebilirsiniz. Yada hemşire bir dostunuzu hemşirelere özel hazırlanan bir kupa bardak ile mutlu edebilirsiniz.

 

Burçlara Göre Hediyeler

Koç burçları hobilerine oldukça düşkündür. Bu nedenle onlara ilgi alanlarına yönelik bir hediye alabilirsiniz. Boğa burcu için kitap eşsiz bir hediye seçeneği iken seyahatten hoşlanan İkizler burcuna çok istediği bir şehre otobüs/uçak bileti alabilirsiniz. Dekorasyon malzemelerine önem veren Yengeç burcuna karşın Aslan burcu şık aksesuarlardan hoşlanırlar. Terazi ve Başak pahaca ağır hediyeleri oldukça beğenirken, Akrep burcu için tutkunuzu hissettirebilecek bir hediye tercih etmelisiniz. Yay burcu insanı için rahat kıyafetler veya huzur bulacağı bir aktivite ayarlayabilir, Oğlak burcu için anılarına dokunan duygusal bir hediye hazırlayabilirsiniz. Çiçeklerden hoşlanan Kova insanını mutlu etmek ise en kolayıdır. Zariflikten hoşlanan Balık burcu insanına da bunun hakkını verebilecek bir hediye tercih etmelisiniz.

 

Hobilere Göre Hediyeler

Hobiler hediye seçiminde en büyük yardımcılarımızdır. Yakın arkadaşlarımızın ilgi alanları konusunda genel bir bilgiye hakim olmakla beraber, çok bilgimiz olmayan arkadaşlarımız için de sosyal medya hesaplarından yardım alabiliriz. Eski kitaplara mı ilgi duyuyor? Seyahat etmekten mi hoşlanıyor? Yoksa kedisi ile mutlu bir yaşam mı düşlüyor? İlgi alanları ve hobileri size yol gösterecektir.Kişilik Özelliklerine Göre Hediye Önerileri

Romantik Hediyeler

Sevgiliye hediye fikri üretmek başlı başına çok zordur. Kalbinizin sahibine özel ve unutulmayacak bir hediye hazırlamak istiyorsanız romantik hediyeler seçmelisiniz. Çiçekler, balonlar en büyük yoldaşınız olmalı. Fayda gütmekten öte sevgi dolu bir hediye onun kalbinde daimi yer edinecektir.

 

İhtiyaca Yönelik Hediyeler

İşte o çok beğendiği spor ayakkabıyı almak için beklediğiniz fırsat! Ya da ne zamandır almak isteyip de fırsat bulamadığı güzel hırka için. Hediyede fayda arayanlara kesinlikle kullanamayacağı hediyeler almamalısınız. Mutfakta zaman geçirmeyi seviyorsa pratik mutfak gereçlerinden alabilirsiniz. Şayet arabasına özen gösteriyorsa arabası için tasarlanmış bir hediye seçebilirsiniz.