Teslimat İpuçları

Çiçeksepeti ailesi olarak özel günlerinize tanıklık ettiğimizin her zaman farkındayız. Bu nedenle ürünlerimizin teslimatı ve kalitesi konusunda oldukça hassas davranıyoruz. Öncelikle, gerçekleşen teslimatınız hakkında sizlere bazı ipuçları iletmek istiyoruz. Ayrıca, çiçek bakımı ve Yenilebilir Çiçek saklama koşulları ile ilgili bilgilere de bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

1. Siparişlerinizi en iyi hizmet ile sizlere ulaştırmayı amaçlıyoruz. Her teslimat alanının kendi işleyişi olabileceğinden, teslimatı gerçekleşen ürününüz size ulaşmadı ise aşağıdaki yerleri kontrol etmenizi öneriyoruz.

• Eğer teslim edilen yer hastane / poliklinik / sağlık merkezi ise,

 ⚆ Danışma

 ⚆ Güvenlik

 ⚆ Kargo Odası

• Eğer teslim edilen yer okul / eğitim merkezi ise,

 ⚆ Öğretmenler Odası

 ⚆ Öğretmen Arkadaşlarınız

 ⚆ Danışma

 ⚆ Güvenlik

• Eğer teslim edilen yer konferans salonu / düğün & balo salonu / sergi salonu ise,

 ⚆ Danışma

 ⚆ Güvenlik

 ⚆ Kapı girişinde hediye kabulü yapılan alan

• Eğer teslim edilen yer ev ise,

 ⚆ Apartman/Site Görevlisi

 ⚆ Komşu

 ⚆ Kargo Odası

 ⚆ Kapıya Teslim

• Eğer teslim edilen yer iş yeri / fabrika ise,

 ⚆ Danışma

 ⚆ Güvenlik

 ⚆ Kargo Odası

 ⚆ Çalışma Arkadaşlarınız

• Eğer teslim edilen yer devlet dairesi / banka ise,

 ⚆ Danışma

 ⚆ Güvenlik

 ⚆ Kargo Odası

 ⚆ Çalışma Arkadaşlarınız

2. Teslim edilen ürününüz çiçek ise; sizin oldukça faydalı bilgiler içeren Çiçek Bakımı sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyoruz. Biliyorsunuz ki; çiçekler, hayatımızın her anına ortak olan kıymetli konuklarımızdır ve bakımı/saklama koşulları ne kadar doğru uygulanırsa o kadar uzun süre güzelliklerini görme şansı bulabiliriz. Öncelikli olarak dikkat edilmesi gerekenler aşağıda sizi için listelendi:

• Tüm çiçeklerin klima/ısıtıcı çalışan yerlerde uzun süreli durması ömrünü kısaltacaktır.

• Kesme çiçeklerimiz, size ulaşana kadar susuz kaldığından suya koyduğunuzda hemen kendine gelecektir. Suyu daha iyi alabilmeleri için saplarını alt kısımdan biraz kesmeniz daha hızlı toparlanmasına fayda sağlayacaktır.

• Çiçeklerimiz bazen sizlere ulaştığında açmamış olabilir. Bu durum çiçeğin daha uzun ömürlü olmasına işarettir. 1-2 gün içerisinde bu çiçekler açarak daha uzun süre sizlerle birlikte olacaktır.

3. Teslim edilen ürününüz Yenilebilir çiçek ise; mümkün olan en uzun sürede tazeliğini koruyabilmek adına serin, kuru ve güneş almayan bir yerde saklanmalıdır. Detaylı bilgi edinmek için Yenilebilir Çiçek Saklama Koşulları sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyoruz.