Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Sabit Telefonlar

Kaliteli ve kesintisiz iletişim günümüzde insanların en önemli ihtiyaçları arasında kabul ediliyor. İletişim araçları arasında da cep telefonları günlük hayata hâkim gibi görünse de birçok insan hâlâ evlerinde ve iş yerlerinde sabit telefonları kullanmayı tercih ediyor. Sabit telefonlar, hem kullanım kolaylığı ve iletişim kalitesi hem de dayanıklılığı ve farklı ihtiyaçlara hitap eden çeşitliliği ile geçmişte olduğu gibi gelecekte de hayatımızda yer almaya devam edecek gibi görünüyor. Kesintisiz iletişim dendiğinde de hala birçoğumuzun aklına sabit telefonların gelmesi hiş şaşırtıcı değil. Sabit telefon üreticileri de kullanıcıların değişen ihtiyaçlarını ve gelişen teknolojiyi göz önünde bulundurarak her geçen gün cep telefonlarını aratmayacak özelliklere sahip yeni sabit telefon modelleri tasarlayarak piyasaya sunuyor.

Sabit Telefon Modelleri

Sabit telefon dendiğinde genellikle aklımıza kablolu ve kablosuz standart telefon modelleri gelir. Standart modeller, telefonu sadece iletişim aracı olarak gören, teknolojik gelişmelerin dışında kalmak isteyen veya teknolojiye uyum sağlamakta zorlanan kişiler için iyi bir seçenek olarak görülebilir. Tuş takımlı ve sade modeller sevdiklerine kolayca ulaşmak veya acil durumlarda ulaşılabilir olmak isteyenlerin ihtiyaçlarını rahatça giderebilir. Bunun dışında son teknoloji meraklıları için dokunmatik ekranlı, farklı arama çeşitleri sunan, handsfree ve telesekreter özelliklerine sahip veya telekonferans yapılabilecek modeller de piyasada bulunabiliyor. Sabit telefonlar evlerde olduğu kadar ofislerde, fabrikalarda ve atölyelerde de oldukça pratik bir kullanım sağlıyor. Nerede ve hangi amaçla kullanacağınızı göz önünde bulundurarak farklı sabit telefon modelleri arasından tercihte bulunup satın alabilirsiniz. Home office çalışan, sürekli telefonda konuşarak işlerini halletmesi gereken aktif biriyseniz android tabanlı, dokunmatik ekranlı veya handsfree özellikli modeller işlerinizi çok daha kolaylaştıracaktır. Büyük veya küçük iş yerleri için ise tercihinizi tele konferans yapılabilen, yüksek santral sayısına sahip ofis telefonu modellerinden yana kullanabilirsiniz. Birden çok kişinin çalıştığı iş yerlerinde, fabrikalarda veya atölyelerde hassas telefonlar kullanışlı olmayabilir. Hareketin fazla olduğu bu tip iş yerlerinde de darbelere ve toza dayanıklı kablolu veya telsiz modeller tercih edilebilir. Evlerde sabit telefon kullanımından vazgeçemeyenler için bekleme esnasında radyasyon salınımının minimuma indiği modeller tercih edilebilir. Cep telefonları ile hayatımıza giren radyasyon endişesi bazı sabit telefonlar sayesinde azalırken, iletişim lüksümüzden de feragat etmek zorunda kalmıyorsunuz.

Sabit Telefonların Özellikleri

Sabit telefonlar, birçok teknolojik özelliğin dışında dış görünüş olarak da oldukça cazip seçenekler sunuyor. Estetik tasarımlı, farklı renk seçeneklerine sahip birden çok model arasından ofisinize en uygun sabit telefonu sipariş edebilirsiniz. Evinizde ihtiyacınıza uygun olarak dekorasyonunuzu tamamlayan büyük veya küçük ekranlı modeller arasından zevkinize uygun bir modeli kolayca bulabilirsiniz. Mutfaklarınız için kablosuz modellerin dışında duvar tipi modellerin de uzak yerlere ulaşabilen esnek ve uzun kablosu sayesinde oldukça kullanışlı olduğunu göreceksiniz. Evde olmadığınız zamanlarda sizin için telefonunuza cevap verecek telesekreter özelliği de artık neredeyse tüm sabit telefonlarda bulunan ve siz ofiste veya evde değilken bile ulaşılabilir olmanızı sağlayan özellikler arasında yer alıyor. Sabit telefonlara eklenen ışıklı ekran özelliği sayesinde bulunduğunuz mekânın karanlık veya loş olması kullanımınızı kısıtlamıyor. Cep telefonlarında olduğu gibi sabit telefonlarda da artık hafızaya numara kaydetme özelliği bulunuyor. Seçeceğiniz modelin özelliğine göre yüzlerce numaraya tek tuşla ulaşabilirsiniz. Bu özellik ofislerde pratiklik sağladığı gibi evlerde de özellikle çocukların ve yaşlıların kullanımını oldukça kolaylaştırıyor. Hem işiniz gereği hem de sosyal hayatınız açısından telefonlar hayatınızın vazgeçilmez bir parçası ise ihtiyacınıza uygun bir sabit telefon sipariş ederek işlerinizi büyük ölçüde kolaylaştırabilirsiniz.