Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Saç Bakım Şekillendirme Setleri

Her yerde ve her an sağlıklı gözüken saçlar için gerekli olan ürünlere ÇiçekSepeti’nin saç bakım setleri kategorisinden ulaşmanız mümkün. Saç bakım malzemeleri saçların beslenmesini, uzamasını ve şekil almasını sağlar. Her biri farklı kullanımlara ve farklı özelliklere sahiptir. Bakım ürünleri, günlük veya haftalık rutinlerde kullanılır. Kozmetik ürünü olarak da adlandırılan bu ürünler, gereken besinlerin vücuda ve saça dahil edilmesini sağlar. Besin vermesinin yanı sıra saçlarınızın şekillenmesine de yardımcı olur. Kozmetik ve saç bakım ürünleri aynı zamanda arkadaşlarınıza ya da ailenize hediye olarak alabileceğiniz alternatif ürünlerdir.

Saç Bakım Şekillendirme Set Ürünleri

Günlük ya da belirli periyotlar ile kullanılan saç bakım ürünleri gelişen teknoloji sayesinde pek çok farklı türde karşınıza çıkar. Saçın kalın ya da ince telli olması, yağlı ya da kuru saç derisine sahip olması gibi problemleri çözmek için saç bakım ürünleri kullanılır. Saçlar için geliştirilen bakım ve şekillendirme ürünleri ihtiyaca yönelik seçilir. Boyalı ve yıpranmış saçlar için onarıcı serumlar veya şampuanlar kullanabilirsiniz. Doğal saçlarınızın dengesini bozmamak ve günlük bakımını yapmak isterseniz, saç şekillendirici fısfıs ya da kremlerden faydalanabilirsiniz. Bakımını yaptığınız saçlarınızın her gün hacimli gözükmesini isterseniz ısılı ürünler şekil vermenize olanak sunar. Düzleştirici, düzleştirici tarak, maşa ve bukle makinesi gibi pek çok seçenek bulunur. Isı kullanmadan önce saçlarınıza süreceğiniz bakım ürünü saçlarınızın yanmasını ve kırılmasını önler. Kullanacağınız tarak da saçlarınızın sağlıklı gözükmesine yardımcı olur. Saç tipinize uygun bir tarak, saçlarınızın kırılmadan dolaşıklıklarının açılmasını sağlar. Tarama işleminde saçlarınızın kırılmaması ve kolaylıkla açılması için duş sonrası durulanmayan saç kremleri tercih edebilirsiniz. 

Saç Bakım Setleri

Farklı markaların farklı ürünlerine set halinde ulaşmak mümkündür. Bu tarz ürünlerin setleri tek tek alınmaya göre daha ucuz ve bütçe dostudur. Kullanmak istediğiniz bir saç bakım ürünü yanında farklı formüllere sahip ürünler ile kullanılması gerekir. Duştan çıktıktan sonra saç bakım setiniz içerisinde bulunan serum önce saçlarınızın beslenmesini sağlar. Hemen arkasından kullanılması gereken saç şekillendirici ise şekil verir. Setlerin içerisinde bulunan birden fazla ürün ile saçlarınızı yormadan tek bir formül ile canlı ve sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Setler 2’li, 3’lü hatta 5’li halde bulunur. Ürün sayısı arttıkça fiyat buna oranla artar. Tek tek almak yerine tercih edeceğiniz saç bakım setleri ile daha ucuz fiyatlardan bakım rutini oluşturmak mümkün. Saç bakım rutinin arasına giren saç şekillendiriciler de başlıkları ile set halinde bulunur. Farklı başlıklara sahip saç şekillendirici saç bakım setleri saçlarınıza her gün farklı şekil verme imkanı sunar.

Uygun Saç Bakım Şekillendirme Ürünü Seçimi

Saçınıza vermek istediğiniz şekle uygun saç bakım ürünü seçebilirsiniz. Bu noktada saç cinsiniz de önem taşır. Dalgalı ve hacimli saçlara sahip olmak için bukle belirginleştirici krem ve serum kullanabilir ya da maşa ile şekil verebilirsiniz. Besleyici serum ve kremler boyadan veya ısıdan dolayı yıpranmış saçlarınızı onarmanıza imkan sunar. Düzenli kullanım sağlandığı zaman sağlıklı saçlar elde edebilmemizi sağlayan ürünleri günlük ve haftalık rutinlerinize ekleyip bakımınızı yapabilirsiniz. Kendi saç tipinize ya da vücut tipinize uygun olarak seçmediğiniz ürünler cildinizde yan etkilere sebep olur. Uygun ürünleri seçmek bu noktada önemli rol oynar. Beslemek ve onarmak istediğiniz saçlarınızda istemediğiniz sonuçlar almamak için her saç tipine uygun farklı içerikte ürünler üretilir. Bu ürünler kendinize en uygun kişisel bakım ürünlerini alma imkanı sunar.