Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Saç Boyama

Bakımlı bir görünüm için düzenli olarak saç bakımı yapmak, oldukça önemlidir. Saç kırıklarını aldırma, çeşitli saç maskeleri ile saç gelişimini destekleme, kepek görünümü için farklı ürünler kullanma, saç boyama gibi bakımlar, saç bakımının olmazsa olmazlarındandır. 

Saç boyama işlemi profesyonel olarak kuaför ve güzellik salonlarında yaptırılabileceği gibi evde de uygulanabilir. Özellikle evde ilk kez saç boyuyorsanız oldukça temkinli, davranmanız ve doğru teknikleri uygulamanız çok önemlidir. Saç boyamak için kullanılan çeşitli boyaları, saç boyama setlerini ve saç boyama malzemelerini ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde bulabilirsiniz. Agiss, Bioblas, Golden Rose, L’Oreal, Maybelline, Palette ve Syoss gibi uzman markaların farklı ürünleri sizi bekliyor! 

Evde Saç Boyamak için kullanılabilecek Ürünler

Saçınızı evde boyamak istediğinizde çeşitli saç boyama malzemeleri sayesinde bu işlemi çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Saç boyama işlemine başlamadan önce tabii ki saçınızı hangi renge boyacağınıza karar vermeniz gerekir. Saç boyası rengi seçerken;

 • Ten renginiz ile uyumlu olarak çarpıcı bir renk seçimi yapabilirsiniz,
 • Sürekli boyama ihtiyacınız olup olmayacağını düşünerek bir renk seçimi yapabilirsiniz,
 • Evde saç renginizi dönüştürmenin nasıl olacağını dikkat alarak boya rengi seçebilirsiniz.

Saç boyama malzemeleri genellikle kit olarak satışa sunulur. Bu kitlerin içerisinde boya karışımı, boyayı etkin hale getirecek oksidasyon sıvısı ve boya sonrası bakım şampuanı bulunur. Siz de kit olarak sunulan bu ürünler sayesinde evde kolayca saçınızı boyayabilirsiniz! 

Eğer saçlarınızı ilk kez boyuyorsanız ya da düzenli olarak boyadığınız saçlarınızın boyasının yenilenmesi gerekiyorsa çeşitli bakım ürünlerini tercih etmeniz gerekir. Bu sayede evde kolayca saçlarınızı boyabiilirsiniz. Saçınızı farklı renklere dönüştürmenizi sağlayan çeşitli saç boyama ürünleri vardır: 

 • Saç Spreyi: Şekillendirici olarak saça uygulanan saç spreyleri haricinde saçın rengini değiştiren saç spreyleri de vardır. Saça boya olarak uygulama yapan saç spreyleri geçicidir. Özellikle renkli saçları denemek isteyenler, saç diplerindeki saç açıklığını kapatmak isteyenler, seyrek olarak beyazlayan saçlarınız kapatmak isteyenler ve saç renginin cildine yakışıp yakışmayacağını denemek isteyenler için sprey boyalar oldukça kullanışlıdır. Pek çok sprey boya saç yıkandıktan sonra saçtan akar ve saçınız orijinal rengine döner. Siz de farklı saç spreyleri arasından kendiniz için en güzelini seçebilirsiniz!
 • Saç Tebeşiri: Son zamanların en büyük trendlerinden biri olan renkli saçlara ulaşmak saç tebeşirleri ile çok kolay! Saç tebeşiri çeşitleri sayesinde saçlarınızı aynı anda pek çok renge boyayabilirsiniz. Saçlarınızda renkli tutamlar, farklı görünümler oluşturmak için saç tebeşirlerini saçınızı sürmeniz yeterli! Üstelik saçınızı yıkadığınız anda tekrar eski renginize dönebilirsiniz!
 • Saç Boyası: Saç boyası tabii ki saçını temelli olarak değiştirmenin en kalıcı çözümlerinden. Saçınızına uygulayacağınız saç boyaları sayesinde saçlarınızın rengini dilediğiniz gibi dönüştürebilirsiniz. Saç boyaları saçı yıkadığınızda hemen akan ve kaybolan ürünler değildir. Bu yüzden seçtiğiniz saç rengine çok dikkat etmeniz gerekir.
 • Saç Boyama Seti: Saçınızı evde boyamak için çeşitli aksesuarlar kullanmanız gerekir. Bu ürünleri tek tek satın alabileceğiniz gibi set olarak da satın alabilirsiniz. İlk olarak bir boya kabına ihtiyacınız olur. Boya kabı içerisinde saç boyasını ve oksidanı birbirine karıştırabilirsiniz. Daha sonra boya fırçası ile boyayı saçlarınıza eşit şekilde sürerek saçınızı boyama işlemine başlayabilirsiniz. Saç boyası yaparken eldiven kullanmanız, ellerinizin boya olmaması açısından önemlidir. Son olarak bir krepe tarak ile de saç ayırma işlemlerini zahmetsiz bir şekilde tamamlayabilirsiniz!

Evde saç boyarken;

 • Boyaya alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için küçük bir test yapabilir, daha sonra boya uygulamasına başlayabilirsiniz.
 • Saçlarınızı boyama işlemi esnasında yeri gazete kağıdı ya da kullanılmayan bir örtü ile kaplayabilirsiniz. Böylece yere boya dökülme olasılığına karşı temkinli olursunuz.
 • Saçlarınızı evde tek başınıza boyuyorsanız bir aynadan yardım alabilirsiniz. Böylece saçlarınızı doğru şekilde ayırıp ayırmadığınızı kontrol edebilirsiniz.
 • Saçlarınızı boyadan arındırırken ılık su kullanmanız hem boyanın kalıcılığını artırır hem de saçlarınızın sağlığını korumanıza yardımcı olur.

Uygun Fiyatlı Saç Boyama Malzemeleri  ile Yeni Bir Tarz Yaratın!

Saç boyama işlemlerini yapmak için kullanabileceğiniz tüm bu ürünlere, çeşitli saç boyalarına ve saç aksesuarlarına ÇiçekSepeti’nden kolayca ulaşabilir, evinizde saçınızı dilediğiniz renge boyayabilirsiniz! Saç boyası ve saç boyama malzemeleri fiyatları ürünün markasına, işlevine ve paketin içeriğin göre değişiklik gösterebilir. Her bütçeye uygun boya malzemelerini inceleyerek kendiniz için en iyisini bulabilirsiniz!

İlişkili Kategoriler:

» Saç Tonlayıcı Şampuan

» Saç Renk Açıcı