Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Saç Dökülme Karşıtı Ürünler

Kadınlar ve erkeklerin ortak sorunlarından bir tanesi saç dökülmesidir. Her ne kadar saç dökülmesi erkeklerde daha yoğun şekilde görülse de, kadınlar da saç dökülmesinden bir kadar muzdarip olur. Saç dökülmesinin pek çok farklı nedeni bulunur. Genetik faktörlerin yanı sıra; stres, yanlış beslenme ve yanlış saç ürünleri kullanımı saç dökülmesinin temel sorunları arasında yer alır. Saçlarınızın dökülmesini önlemek veya kaybettiğiniz saçlarınızı geri kazanmak istiyorsanız, saç dökülme karşıtı ürünlerle eski sağlıklı saçlarınıza kavuşabilirsiniz. Her saç tipinin dökülme nedeni farklı olabildiği gibi saç tipleri de farklıdır. Yağlı, kuru, normal, işlem görmüş saçlar farklı bakımlara ve desteklere ihtiyaç duyarlar. Kendi saç tipinize uygun saç dökülmesi karşıtı şampuan, bakım yağı ve serumlar kullanarak saç dökülmesi probleminin önüne geçebilirsiniz.

Saç Dökülme Karşıtı Şampuanlar

Saçların derinlemesine temizlenmesi en temel saç bakım rutinidir. Saçlarınızı yıkadığınız şampuan ise oldukça önemlidir. Kendi saç tipinize ve saç probleminize uygun olarak seçeceğiniz iyi bir şampuan yaşadığınız dökülme sorunun önüne geçebilecek en önemli yardımcınızdır. Pek çok farklı marka, saç dökülme sorunlarına karşı geliştirdiği formülleri kullanıcılarıyla paylaşır. Saç dökülmesinin önüne geçmek için üretilen şampuanları seçerken kendi saç tipinize uygun olarak geliştirilmiş çeşitlerini tercih etmeniz genel saç bakımınız için oldukça önemlidir. Eğer saçlarınız yağlı ise yağlı saçlar için geliştirilmiş saç dökülmesine karşı şampuan tercih etmelisiniz. Bazı markalar her saç tipinin bakım ihtiyaçlarını karşılayan saç dökülme karşıtı şampuanları kullanıcılarına sunarlar. Dilerseniz bu tarz bir ürünü de tercih ederek saç dökülmesi sorunuyla mücadelenizin ilk adımını atabilirsiniz. Satın aldığınız şampuanın etkisini en iyi şekilde görmek için ürünün arkasında yazan kullanma talimatlarına uymanız önemlidir. Ayrıca şampuan haricinde saçlarınızın köklerini güçlendirecek ve dökülmenin önüne geçecek ek ürünleri de beraberinde kullanmanız daha hızlı aynı zamanda etkili sonuçlar almanızı sağlar.

Saç Dökülme Karşıtı Bakım Yağları ve Serumlar

Saç dökülme karşıtı bakım yağları ve serumlar saçlarınızı destekleyici ürünler kategorisinde yer alır. Kullandığınız dökülme karşıtı şampuanın etkisini daha iyi gösterebilmesi ve saç, hızla kendini toplaması için ek bakım ürünlerine ihtiyaç duyar. Bakım yağları ve serumlar yıkama öncesi, yıkama sonrası ya da şampuana karıştırılarak kullanılan farklı türevleri ile saçınıza derinlemesine bakım yapmak, saçta ve köklerde meydana gelen sorunlara etkili çözüm üretmek için geliştirilmiş konsantre ürünlerdir. Saç bakım yağı ve serumlarından en etkili sonucu almak için ürünlerin kullanım şekillerine ve talimatlarına özenle uymanız tavsiye edilir. Böylece kısa süre içerisinde saçlarınızdaki iyileşme ve toparlanmayı görebilirsiniz. Bazı markalar serum, yağ ve losyonların etkilerini artırmak için dermaroller gibi ürünleri bakıma destekleyici olması adına ürünleriyle birlikte sunar. Bu tarz dermarolleri doğru bir şekilde kullanmak için satın aldığınız ürünün arkasında yazan kullanma talimatlarını uygulayabilirsiniz.

Saç Dökülmesine Karşı Ürünler Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

  • Saçlarınızın dökülme şekline dikkat etmelisiniz. Saçlarınız kökten mi yoksa koparak mı dökülüyor? Bunun tespitini yaptıktan sonra yaşadığınız soruna yönelik ürün seçmeniz daha sağlıklı olacaktır.
  • Erkek tipi saç dökülmesi denilen yoğun saç dökülmelerinde öncelikle bir doktora başvurarak erkek saç dökülmesine karşı şampuan seçmeniz gerekir.
  • Saç dökülmesine karşı ürünler seçerken saç tipinize yönelik geliştirilmiş olan formülleri tercih etmeniz genel saç bakımınız için çok daha etkilidir.
  • Satın aldığınız ürünlerin kullanma talimatlarına uymanız daha etkili sonuçlar almanızı sağlar.

Saç dökülmesi sorunlarına karşı aradığınız tüm saç ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, dilediğiniz markanın istediğiniz ürününü sepetinize ekleyerek güvenle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.