Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Saç Spreyleri

Saç bakımı, hem erkekler hem de kadınların oldukça önem verdiği bir konudur. Tarzı, kişiliği ve ilk izlenimi oldukça etkileyen saç, gün içerisinde birçok etken yüzünden dağılabilir. Rüzgar, sıcak hava, ter, soğuk, kar ve yağmur gibi olaylar saçın bozulmasına ve daha da kötüsü yıpranarak kırılmasına neden olur. Tüm bu koşullardan saçları korumanın en etkili yolu ise saç spreyleridir. Saç spreyi, saçın şekil alması için kolaylık sağlarken aynı zamanda dolgunluk kazanıp sağlıklı olması için kullanılır. Oldukça farklı çeşitlilikte sunulan saç spreyleri, saçın türü ve yapısına göre farklılık gösterir. Boyalı, fönlü veya jöleli saçlar için özel olarak sunulan saç spreyleri olduğu gibi doğal görünümü korumak ve sadece bakım yapmak için kullanılan ürünlerde mevcuttur. Saçlarınıza istediğiniz bakımı yapmanızı sağlayacak tüm saç spreyi ürünleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor. Hemen ürünleri inceleyerek uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Saç Spreyleri İle Saçlarınızı Şekillendirin ve Koruyun

Saç spreyi denildiği zaman ilk olarak aklınıza saçı sabitleyen ürünler geliyordur ki bu çok normal bir durum. Çünkü eskiden sadece saç sabitlemek için kullanılan saç sprey ürünleri artık saçın şekillendirilmesi, seyrek görünümün azaltılması, korunması ve bakımı gibi birçok alanda kullanılıyor. Saçınıza ihtiyacı olan bakımı sağlamak için siz de saç sprey ürünlerini tercih edebilirsiniz.

 • Farklı markalar tarafından üretilen ve amaçları farklı olan saç spreyi çeşitleri arasından seçim yaparken ihtiyaçlarınızı iyi belirlemeniz gerekir. Saç tipinize uygun olmayan bir ürün seçtiğinizde istediğiniz sonucu almanız zorlaşacaktır.
 • Saç telinin yapısı saç spreyi seçiminde oldukça önemlidir. İnce telli saçlar için farklı, kalın telli saçlar için farklı ürünleri tercih etmelisiniz. Ayrıca saç teli kalınlığı dışında saçın yıpranmışlık durumu, kuru veya yağlı olması, boya durumu gibi kriterleri göz önünde bulundurmalısınız. Saç tipinizi belirledikten sonra saç spreylerinin kutularında yazan yönlendirmelere göre rahatlıkla seçim yapabilirsiniz.
 • Sabitleme amacı ile kullanılan saç spreyleri, günlük hayatın koşuşturmacası arasında saçlarınızın istediğiniz tarzda kalması için pratik çözümler sunar. Saç tipinize uygun olarak seçtiğiniz sprey saç sabitlemenin yanı sıra gün boyu saçlarınızı korur. Tercih ettiğiniz görünüme göre hacim veren spreyler genelde normal, doğal ve ekstra güçlü saç spreyleri şeklinde sınıflandırılır.
 • Genellikle kadınların tercih ettiği boyalı saçların rengini koruyan saç sprey ürünleri, saçın ilk boyandığındaki canlı ve parlak rengini uzun süre koruması için tasarlanır. Bu sayede saç renginizin ömrünü uzatırken aynı zamanda saçlarınızın boya etkisi altında yıpranmasının da önüne geçmiş olursunuz.
 • Erkeklerin son dönemde oldukça fazla tercih ettiği saç fiberleri ya da saç spreyleri, seyrelmiş saç görüntüsünü ortadan kaldırmak için kullanılır. Saç dökülmesi sonucunda seyrelen bölgenin görünümünü değiştiren ürünler, saç rengine en yakın tonda seçilmelidir. Bu sayede oldukça doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Farklı Kullanım Alanları İçin Saç Sprey Çeşitleri

Saç bakımı oldukça dikkat gerektiren özel bir alandır. Stres, beslenme, çevre kirliliği gibi birçok etkene yanlış ürün kullanımı da eklendiğinde saçlarınızın sağlığı bozulur. Yıpranan ve bakıma ihtiyacı olan saçları ve saç derisini saç sprey ürünleri ile sağlığına kavuşturabilirsiniz.

 • Özellikle sıcak yaz günlerinde saç derisi ve saçlar güneşin zararlı etkisi altında kalır. Güneş koruyucu özellikte olan onarıcı saç spreyleri, güneşin zararlı etkilerini en aza indirmek için tasarlanır. Saç köklerinden uçlarına kadar canlandıran ve koruyan bu ürünleri kullanarak saçlarınızı parlak ve ışıltılı haline döndürebilirsiniz.
 • Yaz günlerinde bir diğer etki ise tuzlu deniz suyudur. Özellikle tatil dönemlerinde denize girildiğinde saçlar tuzlu suyun etkisiyle kırılır ve sertleşir. Bu durumun önüne geçmek için onarıcı saç spreylerini denize girmeden ve sonrasında kullanabilirsiniz.
 • Durulanmayan saç spreyleri günlük kullanım için oldukça uygundur. Duş sonrasında ya da gün içerisinde saçlarınıza uygulayarak istediğiniz şekli vermenizi sağlar. Her saç tipine uygun ve yüksek koruma sunan bu ürünleri tercih ederek saç bakımınızı pratik bir şekilde yapabilirsiniz.
 • Mat saç görüntüsünü sevenler için mat saç spreyi çeşitleri, saçı ultra güçlü yapısı sayesinde sabitler. Mat görüntü kazandırarak saçlarınızın gün boyunca istediğiniz tarzda görünmesini sağlar. Ayrıca içerdiği vitamin ve yağlar sayesinde saçlarınızı güçlendirir.
 • Islak görüntüyü sevenler için özel olarak üretilen saç spreyleri, saçlarınızın banyodan yeni çıkmış gibi görünmesini sağlar. Bu ürünleri nemli saça uygulamanız gerekir. Saçlarınıza ekstra dolgunluk ve parlaklık katacak bu tarz ürünler aynı zamanda saçlarınızın hafiflemesine de yardımcı olacaktır.
 • Saç tarama spreyleri saçın en çok ihtiyaç duyduğu maddelerden olan keratin sayesinde saçın güçlenmesini sağlar. Sürekli kurutma ve fön işlemine maruz kalan saçları keratin spreyi kullanarak canlandırabilirsiniz. Saç tarama spreyleri aynı zamanda saçın taranırken kolayca açılmasını sağlar ve içeriğinde yer alan vitaminlerle saçı besler.

Saç spreyi fiyatları ürünün kullanım alanı, içerdiği maddeler ve markasına göre değişiklik gösterir. Farmasi, Wella, L'Oréal Paris, Toni & Guy, Gliss başta olmak üzere tüm bilindik markaların saç spreyi ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.