Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Saç Tonlayıcı Şampuanlar

Özellikle açık renk saçlarda daha çok tercih edilen saç tonlayıcı şampuan, zaman içinde parlaklığını ve ışıltılı görünümü kaybeden saçların, tekrar canlı görünümünü kazanması için kullanılır. Sarı ve gri tonlarda olan saçlar çevresel faktörler, çeşitli kimyasalların kullanımı, yıkanma sıklığına ve rengi nötr hale getiren güneşin etkisi ile soluk bir renge ya da turuncu bir renge dönüşebilir. Böyle olumsuz durumlarda saçınızın ideal rengini ön plana çıkarmak ve saçlardaki sararmaları yok etmek için saç tonlayıcı şampuan çeşitlerinden saçınıza en uygun olanını tercih ederek sizde canlı ve parlak saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Tonlayıcı Şampuan ile Parlak ve Canlı Saçlar

Özellikle boya, balyaj ya da röfle gibi işlem görmüş saçların ilerleyen zamanlarda ilk günkü canlılığını koruması zor olduğundan mor ve silver olarak da adlandırılan saç tonlayıcı şampuan ile saçların ideal boya rengini korunabilir.

Saç tonlayıcı şampuanın birçok varyasyonları ve işlevleri vardır. Bu tonlayıcı şampuan ile saçınızı temizlerken aynı zamanda saç bakımınızı da yapmış olursunuz. Röfleli ya da balyajlı saçınız parlaklığını yitirdiği zaman renk görünümünü belirginleştirmek ve sararmasını asgariye indirmek için her zaman kullandığınız şampuan rutininize bu saç tonlayıcı şampuanı da ekleyebilirsiniz.

Kozmetik sektöründe çok uzun yıllardır kullanılan saç tonlayıcı şampuan saçlara tekrar boya yapmadan sadece saçın tonunu vurgulamak için özel olarak geliştirilmiş olduğundan saçların sürekli olarak kimyasal boyalara maruz kalmasını önler.

Saç Tonlayıcı Şampuanların İçeriği

Saç tonunu belirginleştirmeye yarayan bu şampuanların içeriğinde paraben ve sülfat bulunmaz. Kimyasal maddelerden uzak doğal bir ürün olduğu için sadece kişisel kullanım olarak değil, kuaför ve güzellik salonlarında da sıklıkla tercih edilir.

Haftada 2-3 gün kullanılması önerilen bu şampuanlar su ile temas ettiklerinde hemen köpürür. İçeriğinde koruyucu madde olmaması, sadece nar özü ve süt proteinleri ile elde edildiğinden tazeliğini sürekli korur ve uzun süre bozulmadan kullanılabilir.

Saçın tonunu netleştirirken aynı zamanda içeriğindeki süt proteinleri ile saçın ihtiyacı olan protein ile beslenmesine yardımcı olan bu şampuan, saç derisini güçlendiren bu proteinler sayesinde saç kırılmalarının ve dökülmelerinin de önüne geçmiş olur. Daha parlak bir saç görünümünün yanı sıra saçınızdaki renk bütünlüğünü koruyarak doğal ve hoş kokusu ile parfüm etkisi yaratabilirsiniz.

Saç Tonlayıcı Şampuan Kullanımı

Saç renk seçimlerinde tercihleri açık tonlarda olanlar kuaför ve güzellik salonlarına gitmedikleri sürece bu rengi tutturmaları oldukça güçtür. Bu saç tonlayıcı şampuan istemediğiniz kızıl renk oluşumunun önüne geçmenizde ciddi anlamda yardımcı olur.

Saçlarınızda koyu rengi tercih ediyorsanız saç tonlayıcı şampuanı kullanırken saç kremi ile incelterek kullanırsanız daha iyi sonuçlar almanız mümkündür. Şampuanın kullanımın diğer şampuan kullanımından farkı yoktur. Yoğun kullanılmasında hiçbir sakıncası olmayan bu şampuanı ıslak saçınıza iyice yedirilerek kullanabilirsiniz.

Saç yapınız sert ve saç telleriniz kalınsa saç kremi ile birlikte kullanmanın bir sakıncası yoktur. Saçlarınızı boyadıktan hemen sonra kullanabileceğiniz gibi boyadıktan bir iki hafta sonrasında da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Saç Tonlayıcı Şampuan Nerelerde Bulunur

İhtiyacınız olan saç tonlayıcı şampuanı satın alırken bazı detayları değerlendirdikten sonra tercih yapmanız uygun olur. Kızıl, karamel ve bakır tonlardaki saç rengine sahipseniz bu renklere uygun olan saç tonlayıcı formüllü ürünü tercih edebilirsiniz. Saçlarınız sarı ve gri gibi açık tonlarda ise silver ve mor saç tonlayıcı şampuan çeşitlerini tercih ederek saç renginde daha baskın ton ve parlak görünüm elde edebilirsiniz.

Sizde evinizin konforunda saçlarınıza istediğiniz parlak ve canlı görünüm kazandırmak için uygun fiyat aralıklarında olan bu şampuanlardan saçınıza en uygun olanı ÇiçekSepeti internet mağazasından beğenerek hemen sipariş oluşturabilirsiniz.