Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Sağlık Kitapları

Kitap okumak benliğiniz ve çevreniz hakkındaki farkındalığınızı artırır. Kitaplar sayesinde yeni bilgiler öğrenirken zihin dünyanıza yatırım yapmış olursunuz. Ayrıca daha önce keşfetme fırsatı bulamadığınız ilginç ve faydalı bilgileri de yine kitap sayfalarında bulmanız mümkündür. Kendinizi daha iyi anlamak psikolojik ve fizyolojik bütünlüğünüzün farkına varmak için sağlık kategorisinde yazılmış keyifle okunacak kitapları tercih edebilirsiniz. Duygu dünyanızdan sağlıklı beslenmeye, psikolojiden egzersiz yapmanın gerekliliğine kadar çok çeşitli konularda ele alınan sağlık kitapları, kişisel kütüphanenizin demirbaşları arasına girecek önemli eserlerdir. Bu önemli eserleri sağlık kitapları sayfası üzerinden inceleyerek sipariş edebilirsiniz.

Zihin ve Beden İlişkisini Ele Alan Sağlık Kitapları

Beden ve zihin sağlığı birbirini tamamlayan iki parça gibidir. Bir tarafta yaşanan sorun, aslında iki tarafı da etkilemektedir. Bu nedenle beden ve zihin sağlığını bir arada değerlendirmek gerekir.

  • Zihin ve beden ilişkisi konusunda kaleme alınan eserler konuyla ilgili yapılan en son araştırma verileri ışığında derlenir. Düşüncelerin bedeni nasıl etkilediği sorusuna cevap aranan kitapları okuyarak insan bedenini olumsuz yönde etkileyen hastalıkların zihinsel kaynağını keşfedebilirsiniz.
  • Uzman psikolog ve düşünürlerin uzun yıllar süren araştırma ve tecrübelerinden hareketle yazılan kitaplarda düşüncelerin hayatı nasıl biçimlendirdiği sorusuna cevap aranır. Farklı düşünce ve duyguların davranışlarınızı nasıl etkilediği konusunda bilgi birikiminize katkı sağlamak için okuyabileceğiniz eserlerde, hastaların hayat hikayelerinden esinlenen öyküler yer alır.
  • Zihin ve bedeni bir arada ele alarak değerlendirmeye çalışan yaklaşımların felsefi arka planlarına şahit olabileceğiniz sağlık kitaplarında stresin insan sağlığı üzerindeki olumsuz etkilerini öğrenebilirsiniz. Kitaplardaki aktiviteler yönlendirmeler sayesinde stresi yönetme beceriniz gelişirken farkındalığınız önemli ölçüde artar.

Sağlıklı Beslenme ile İlgili En Güncel Bilgiler Kitaplarda

Sağlıklı beslenme ve diyet kategorisinde yer alan sağlık kitapları doğru bir beslenme programıyla istediğiniz görünüme nasıl ulaşabileceğiniz konusunda kayda değer bilgiler sunar. Sağlıklı beslenmenin temel ilkelerinin yer aldığı eserlerde yeterli ve dengeli beslenme konularında okurların bilinçlenmesi amaçlanır. Vücut fonksiyonlarının düzenli bir şekilde çalışması için ihtiyaç duyulan karbonhidrat, protein, yağ, mineral ve vitamin miktarına değinilen eserler sayesinde kendi porsiyon kontrolünüzü oluşturmanız mümkündür. Doğru ve kaliteli besinleri tüketerek enerjinizi artırabilir, gündelik işlerinize rahatlıkla yetişebilirsiniz. Ayrıca beslenme yetersizliğinin neden olabileceği komplikasyonlar hakkında etraflıca bilgi edinebileceğiniz kitaplar sayesinde çocuklarınızın gelişimine katkı sağlayacak püf noktaları keşfedebilirsiniz.

Sağlık Kitapları İle Kendinizi ve Çevrenizi Daha İyi Anlayın

Sağlık kitapları kategorisinde yer alan eserler, kendinizi ve etrafınızdaki insanları daha iyi tanımanıza yardımcı olur. Bu sayede davranışlarınızın altında yatan nedenleri anlayarak bakış açınızı olumlu yönde değiştirebilirsiniz.

  • İnsan zihninin ve davranışlarının sistematik olarak ele alındığı akademik bilgilerin yanı sıra çeşitli terapi öykülerine de yer verilen eserler insanlarla daha sağlıklı ilişkiler kurmanız konusunda yol gösterir.
  • Psikiyatrist ve psikologların yıllarca üzerinde çalıştıkları konuların psikolojik vaka örnekleri ile birlikte verilmesi teorik bilgileri daha kolay çözümlemenize yardımcı olur. Bilinçaltı ile ilgili konularda bilgilerinizi derinleştirebileceğiniz eserler anlaşılır bir dille kaleme alındığından vaktinizi değerlendirirken öğrendiklerinizden keyif alırsınız.
  • Fiziksel aktivitelerin insan sağlığı üzerindeki önemine vurgu yapan spor ve egzersiz kitapları ile evinizin konforunda egzersiz yapabilirsiniz. Kolaydan zora doğru antrenman programlarının resimli görseller ve detaylı açıklamalarla birlikte verildiği egzersiz kitapları aynı zamanda yapılan hareketlerin bedeniniz üzerindeki olumlu etkilerinden de bahseder.
  • Hareket etmenin çocuk yaşlardan itibaren ne kadar gerekli olduğunu belirten eserlerde sporun yaşam kalitesini artırma noktasındaki araştırma sonuçları dikkat çeker. Hareketsiz bir yaşam tarzının beden ve zihin üzerindeki olumsuz etkilerine de yer verilen sağlık kitaplarında spor yaparak daha zinde hissetmenin mümkün olduğuna ilişkin veriler karşılaştırmalı bir şekilde sunulur.

İlgi duyduğunuz konularda uzmanlar tarafından yazılmış sağlık kitaplarını ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.