Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Saklama Kapları

Kuru, sıvı, çiğ ve pişmiş gıda ürünlerini sağlıklı biçimde muhafaza etmenizi kolaylaştıran saklama kabı çeşitleri, fonksiyonel tasarımlardan oluşur. Tanınmış markalar, kullanım amacına uygun materyal ve detaylarla ürettikleri saklama kaplarını, tekli veya çoklu ürünler hâlinde satışa sunar. Erzak, yağ, kuruyemiş, sebze ve meyve gibi farklı gıdaları saklayabileceğiniz ucuz saklama kabı modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir ve ihtiyacınız olan ürünleri hemen sipariş edebilirsiniz.

İhtiyacınıza Uygun Saklama Kabı Çeşitleri

Cam, metal, emaye, porselen, kristal, mika ve gıda temasına uygun plastik gibi farklı malzemelerden üretilen saklama kapları, çeşitli ürünleri koruma ve depolama ihtiyaçlarınızı karşılar. Fonksiyonel kapaklar, şık çizgiler ve farklı hacim ölçüleri ile tasarlanan ürünlerde sadece kuru gıdalarınızı değil öğünlerden artan yemekleri de saklayabilirsiniz. Kavanoz, kase ve kutu gibi formlarda tasarlanan ürünlerin, çok amaçlı kullanıma uygun modelleri bulunur.

Bakliyat, pirinç, un, şeker ve çay gibi kuru gıdalarınızı cam kavanozlar içerisinde güvenle muhafaza edebilirsiniz. Metal ve ahşap kapak detayıyla tasarlanan cam kavanozları, 3’lü veya 6’lı setler hâlinde alarak estetik bir bütünlük yakalayabilirsiniz. Birbirinden şık ayrıntılar taşıyan vakumlu baharat saklama kapları ise mutfağınıza hoş bir hava katar. Canlı renkler ve özel desenlerle üretilen baharat kavanozlarını, tezgah üzerine ya da açık raflara yerleştirerek dekoratif bir görünüm elde edebilirsiniz.

Sağlıklı ve İşlevsel Saklama Kabı Modelleri

Gıda temasına uygun kaliteli plastik ve mika malzemeden üretilen silikon kapaklı saklama kapları, güvenle kullanabileceğiniz pratik seçeneklerdir. Bakliyat veya kuruyemiş koymak için tasarlanan 3 bölmeli plastik kaplar içerisinde mercimek, nohut, fasulye gibi üç farklı ürünü muhafaza edebilirsiniz. Plastikten üretilen ölçekli erzak kapları, mutfak işlerinde kolaylık sağlayan işlevsel ürünler arasında yer alır. Metal üç katlı saklama kabı modelleri ise patates, soğan gibi gıdaları depolayabileceğiniz ürünlerdir.

Oval, yuvarlak, kare ve dikdörtgen gibi formlarda üretilen 3’lü cam saklama kapları, birçok farklı kullanım amacına hizmet eder ancak en çok pişmiş yemeklerin muhafaza edilmesinde kullanılır. Küçük hacimli ve kapaklı cam kapları kahvaltılıkları koymak ve buzdolabında düzenli bir ortam sağlamak için değerlendirebilirsiniz. Camdan üretilen kaşık detaylı bal kâseleri ve reçel kapları estetik görünümlerinin yanı sıra kullanışlı yapılarıyla öne çıkan mutfak ürünleridir. Birbirine geçmeli bölümlerden oluşan ve 3 katlı olarak tasarlanan cam kavanozlar ise gıdaları muhafaza etmenin en sağlıklı koşullarını sunar.

Ergonomik Saklama Kapları ile Akıllı Çözümler

Hava ve sıvı geçirmeyen kapaklara sahip ürünler, pişmiş yemekleri buzdolabında saklamak için çok elverişlidir. Buzdolabı içindeki yiyecek kokularının birbirine geçmesini önleyen bu kaplara artan salataları, zeytinyağlı ve soslu yemekleri koyabilirsiniz. Sızdırmaz kapak özelliği bulunan saklama kapları ile piknik için hazırladığınız yiyecekleri zahmetsiz ve hijyenik şartlarda taşıyabilirsiniz. Erzak depolamak için tasarlanan 6’lı ve 12’li şeffaf vakumlu saklama kabı setleri, kilerinizin, mutfak dolaplarınızın ve çekmecelerinizin derli toplu olmasına yardımcı olur. Pişmiş yemeklerinizi koyabileceğiniz vakumlu emaye saklama kapları ise ısıya dayanıklı yapılarıyla çok amaçlı kullanıma uygundur. Emaye ve çelik saklama kaplarında küçük porsiyonlar halinde yemek ısıtabilirsiniz.

Ev yaşamında en çok ihtiyaç duyduğumuz mutfak ürünleri arasında yer alan kaplar, ideal depolama ve saklama alanları yaratır. Çocuklarınıza hazırladığınız kurabiye, bisküvi, poğaça ve şekerleme gibi atıştırmalıkları cam kavanozlarda uzun süre tazeliğini kaybetmeden saklayabilirsiniz. Çiçek baskılı ve metal standlı patates, soğan, sarımsak kapları, bulunduğu ortama nostaljik görünüm katan işlevsel ürünlerdir. Vakumlu kavanoz ve kaseler ise elinizin altında olmasını istediğiniz gıdalar için kolay erişilebilir çözümler sunar. Her bütçeye uygun saklama kabı modellerini ÇiçekSepeti ayrıcalıklarıyla şimdi satın alabilirsiniz.