Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Salça

Yemeklere lezzet katan, onlara renk veren ve aynı zamanda farklı karışımları ile yemeği destekleyen bazı ürünler vardır. İşte salçalar, bu ürünlerin başında gelir. Hemen her yemeğin olmazsa olmazı olan salçalar, bir evin eksilmez ürünleri arasında yer alır. Bu nedenle her alışverişte sepete mutlaka farklı çeşitlerde salçalar eklenir. Lezzetli yemeklerin en büyük sırlarından biri olan salçalar, evde en hızlı tüketilen ve sürekli yenilenen lezzetlerdendir. Sadece yemeklerde değil, özel soslarda da kullanılan salçalar çok uzun dönemlerden beri Türk mutfağının vazgeçilmez lezzetleri arasında yerini almıştır. Bir yemeğin ilk pişirme adımlarından biri olan salça, yemeğin renginden tadına kadar her şeyi etkiliyor. Çiçeksepeti’nde birbirinden farklı salça çeşitlerini bulabilir ve dakikalar içinde siparişinizi oluşturabilirsiniz. Birçok yerli markanın kaliteli ve lezzetli salça çeşitleri, Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor!

Salça Nedir?

Salça, aslında bir yöntem adıdır. Kullanılan sebzelerin ezilmesi ile başlayan salça yapım süreci, sonrasında suları çıkan sebzelerin kaynatılarak püre haline gelmesiyle devam eder. Bu püre, tek başına da yenebileceği gibi yemeklerin baz maddesi olarak da kullanılabilir. Salçalar genelde domates ve kırmızı biber ile yapılır. Ancak havuç, patlıcan gibi sebzelerle de hazırlanan veya bu sebzelerin domates ve kırmızı biber ile buluşması ile üretilen salçalar da bulunur. Genel olarak yaz aylarında daha bol üretimi yapılan ve lezzetli olan sebzelerin, kış aylarında kullanılmak üzere saklanması için hazırlanan salçalar, yemeklere tat vermenin yanında renk de verir. Böylece iştah açan, herkesin beğendiği yemekler ortaya çıkar. Salçalar tek başına da yenilen lezzetlerdir. Keskin bir tadı bulunan salçalar, bu nedenle yemeklerin içinde tüketilmeye başlanmıştır. Çiçeksepeti’nde farklı sebzeler ile hazırlanan salça çeşitlerini bir arada bulabilir ve siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Salça Çeşitleri Nelerdir?

Salçalar genellikle domates ve kırmızı biberden yapılır. Bu iki temel madde ile hazırlanan salçaların, birçok farklı çeşidi bulunur. Tatlı biber salçası ve acı biber salçası, bu çeşitlerin başında gelir. Konsantre domates salçası ve normal domates salçası çeşitleri de en çok tüketilen ürünlerdendir. Salçalar ayrı ayrı kullanılabileceği gibi, birlikte de kullanılabilir. Birbirinin tadını dengeledikleri için alışveriş sepetlerinde hem domates salçasına hem de biber salçasına yer verilir. Çiçeksepeti’nde lezzetli, kaliteli ve sağlıklı domates ve biber salçası çeşitlerini bir arada bulabilir, online sipariş yolu ile ihtiyacınız olan salça çeşidini satın alabilirsiniz.

Salçalar aynı zamanda içindeki tuz oranına göre de çeşitlere ayrılır. Tuzlu, orta tuzlu ve tuzsuz salçalar, tamamen isteğe bağlı olarak tüketilir ve yemekler bu salçaların tuz oranına göre lezzetlendirilir. Bunlara ek olarak güneşte kurutulmuş domates ve biber salçası, köy salçası, organik salça gibi farklı çeşitler de son dönemde sofralarda yerini almaya başlayan salça çeşitleridir. Siz de damak tadınıza en uygun olan salça çeşitleri için Çiçeksepeti’ni ziyaret edebilirsiniz. Yemeklerde, kahvaltıda, soslarda kullanabileceğiniz salça çeşitleri, bütçenize uygun fiyatlar ve kampanyalar ile Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor!

Uygun Fiyatlı Salça Çeşitleri Çiçeksepeti’nde!

Salçalar genellikle farklı gramajlarda üretiliyor. 170 gram, 360 gram, 560 gram, 700 gram, 710 gram, 830 gram gibi farklı gramaj çeşitlerinin yanı sıra; 1.650 gram, 1.600 gram, 1.000 gram gibi daha yüksek gramajlı salçalar da üretilmeye devam ediyor. Salça seçimi yaparken ne kadar sürede tüketeceğinize de dikkat etmeniz gerekiyor. Böylece bu gramaj seçenekleri arasından sizin için en doğru olanını bulabilir ve tüketebilirsiniz. Gramajları değiştikçe salçaların fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Cam kavanoz ya da metal konservede paketlenen salçaların fiyatları, bu paketlemelere göre de değişiyor. Çiçeksepeti’nde farklı gramajlara ve paket seçeneklerine sahip olan domates ve biber salçası çeşitlerini bulabilir, online alışveriş yolu ile siparişinizi tamamlayabilirsiniz.