Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Şamandıra Modelleri

Tekneleri bağlamaya yarayan büyük şamandıralar tatlı su ya da denizde kullanılabilir. Küçük modelleri balık yeminin yerini belli etmek ve istenen deriniliğe indirilmesi için tercih edilir. Olta şamandıralarını durgun ve derinliği az sularda kullanmak gerekir. Şamandıra çeşitleri ağaç, köpük, plastik gibi malzemelerden üretilir. Balık tutarken işinizi kolaylarştıracak şamandıra çeşitlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Olta Şamandırası Çeşitleri

Avlanmayı kolaylaştıran ekipmanlardan biri olan şamandıra farklı şekil ve boyutlarda üretilir. Şamandıranın görevi oltanın atıldığı yeri balıkçıya göstermektir. Misinanın ucunda bulunan kurşunun ağırlığını da dengeleyen şamandıralar oltanın su altında herhangi bir yere takılmasını engeller.

Şamandıralar tasarım özelliklerine göre değişik isimlerle anılır. Işıklı şamandıra ışıklı ikaz vermek için tercih edilir. Hafif malzemelerden üretilen şamandıraların farklı modelleri de vardır. Bombardo, mantar, köpük, balza, bulrag gibi isimlerle anılan şamandıralardan ihtiyacınıza uygun olanlarını kullanabilirsiniz. Şamandıraların yardımıyla balık tutmanın keyfini sürebilirsiniz.

Şamandıra Nasıl Kullanılır?

Bazı şamandıra modelleri şeffaf olarak tasarlanır. Bu ürünler yüzeyde kullanılabileceği gibi içine su doldurularak derine de indirilebilir. Mini şamandıra çeşitlerini sığ ve durgun sularda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Açıkta balık avlamak için derin sulara uygun şamandıraları tercih edebilirsiniz.

Şamandıralar balığın oltaya daha kolay takılmasına yardımcı olur. Kimi şamandıra çeşitlerini doğrudan misinaya bağlayarak kullanabilirsiniz. Şamandıra ve oltanın birbirine uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Oltaya uygun ağırlıkta olmayan şamandıralar balık avlamanızı zorlaştırabilir. Şamandıra çeşitleri sayesinde balığın oltaya takıldığı andaki titreşimleri rahatlıkla hissedebilirsiniz.

Kaliteli Şamandıra Çeşitleri ÇiçekSepeti’nde

Rüzgarlı havalarda bile olta atmanızı kolaylaştıran şamandıraları oltanızın yapısına ve tutmak istediğiniz balığın özelliklerine göre seçebilirsiniz. Kurşunun ağırlık dengesini sağlayan şamandıralarla keyifli bir balık tutma deneyimi yaşayabilirsiniz. En küçük titreşimleri bile kolayca hissedebileceğiniz şamandıraları uzun süre kullanabilirsiniz. Şamandıralar düz renkli olarak üretilebileceği gibi desenli seçenekleri de bulunur.

Şamandıra fiyatları üretildiği malzemeye ve kalitesine göre değişiklik gösterir. Uygun fiyatlı bir balık avı malzemesi olan şamandıralar her bütçeye uygun aralıklardadır. Balık tutma alışkanlıklarınıza ve oltanıza uygun şamandıraları seçerek keyifle kullanabilirsiniz. Kaliteli ve kullanışlı şamandıra modellerini ÇiçekSepeti üzerinden satın alabilirsiniz.