Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Çalışma Sandalyeleri

Günlük hayatta ve iş hayatında önemli bir yere sahip olan çalışma koltukları, aktif bir şekilde bilgisayar başında çalışanlar için oldukça önemlidir. Aslında sadece çalışanlar için değil, oyun tutkunları, öğrenciler, evden çalışanlar gibi her kesim için önemlidir. Çünkü ergonomik açıdan uygun olmayan bir sandalye üzerinde çalışmak sağlık problemleri yaşamanıza neden olabilir. Ayrıca rahatsız bir ortamda çalışmak veya bir şeyler yapmak ilgilendiğiniz konu hakkındaki veriminizi düşürür. Tüm bu sorunların önüne geçmek adına çalışma sandalye ürünlerini seçerken dikkatli davranmalı; kolları, bacakları, kısacası bedeni destekleyen yapıdaki ürünleri tercih etmelisiniz. Yetişkinler başta olmak üzere her yaş grubu için özel olarak tasarlanan çalışma sandalye modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.

Verimli Çalışmanın İlk Kuralı; Doğru Çalışma Koltuğu

Değişen çalışma koşulları ve şartlarına bağlı olarak masa başında çalışmalar günden güne artmaktadır. Artık ofislere gitmek yerine evden çalışma düzenine geçen bireyler, kendi çalışma ortamlarını oluştururken ofisler ise çalışanların rahat etmesi için tasarlanıyor. Farklı renk, tasarım ve malzemelerden üretilen çalışma koltukları arasından kendiniz veya çalışanlarınız için en iyi ürünü seçerek verimli bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.

 • Personel koltuğu veya çalışma koltuğu olarak isimlendirilen modeller, tüm işletme çalışanları için oldukça önemlidir. Ergonomik tasarımlarda sunulan bu ürünleri istediğiniz renkte seçebilir, boylarını da kendi istediğiniz ölçülere göre ayarlayabilirsiniz.
 • Ofis koltukları üzerinde uzun süreler geçirildiği için, rahat olmaları oldukça önemlidir. Ayrıca doğru oturma pozisyonunu almanızı sağlayacak şekilde dizayn edilmiş olmalıdır. Bu şekilde destekler sunmayan koltuklar sırt ve bel ağrılarının yanı sıra farklı rahatsızlıkların yaşanmasına da neden olabilir.
 • Çalışma koltuğu seçimi aslında bir nevi kıyafet seçimi gibidir. Bedeniniz için uygun koltuğu seçerek hem vücut sağlığınızı korumuş olursunuz hem de uzun süre üzerinde çalışırken rahatsız olmazsınız. Ergonomik açıdan uygun olan koltuğun kumaş kalitesi veya kullanılan malzemenin kalitesi açısından da uygun olması gerekir. Eğer nefes almayan ve kalitesiz bir malzeme kullanılmışsa üzerinde çalışmak oldukça zorlu olacaktır.
 • En çok tercih edilen modeller arasında yer alan fileli kumaşa sahip çalışma koltukları, sırt bölgesi için oldukça idealdir. File kısmı yumuşak ve gözenekli olduğundan terleme yapmaz. Ayrıca sırtın şeklini alarak doğru oturma pozisyonu almanızı sağlar.  
 • Seçtiğiniz koltuğun nefes alabilir olması dışında yüksekliğinin ayarlanabilir olması da oldukça önemlidir. Ayarlanmayan ve doğru yükseklikte olmayan koltuklar boyun rahatsızlıklarına neden olabilir. Ek olarak sırt bölgesi kavisli olan ve ayaklarınızın yere değmesini sağlayan ölçülerdeki modelleri tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.
 • Koltuğun sağlam amortisörleri olması ve 360 derece dönebilmesi farklı avantajlar kazandırır. Daha rahat çalışma imkanı sunan bu modellere ek olarak kol dayama bölümü olan ve tekerlekleri rahat hareket eden koltukları tercih edebilirsiniz.

Kaliteli ve dayanıklı oturma malzemesi sunan; yüksekliği ayarlanabilir; sırt ve bel bölgesi için ergonomik çözümler sunan; nefes alabilir kumaş ve malzemeli koltuklar daha rahat çalışmanızı sağlar.

Her Yaşa ve Herkese Uygun Çalışma Koltuğu Modelleri

Koltuk ve sandalye modelleri birçok farklı tasarımla sunulur. Sunulan tasarımlar; özellikleri, malzeme kalitesi ve ergonomik açıdan başarısına göre farklı fiyatlara sahiptir. Bellona çalışma koltuğu, Mondi çalışma koltuğu gibi bilinen markaların ürünlerini tercih ederek siz de rahat ve eğlenceli bir ortam oluşturabilirsiniz.

 • Çalışma koltuğu fiyatları; koltuğun boyutu, kumaşı, markası, rengi, tasarımı, detayları ve sunduğu fonksiyonlara göre değişir. En iyi koltuğu seçmek için istediğiniz ana özellikleri belirlemeli ve ona göre seçim yapmalısınız.
 • İş hayatında kullanacağınız koltukların ortopedik özellikte olması oldukça önemlidir. Boyun, bacak ve bel desteği sunan koltukları tercih ederek rahatça çalışabilirsiniz. Ayrıca ayarlanabilir yükseklik, 360 derece dönebilir sistem ve ayak desteği sunan modeller sağlık açısından daha kullanışlıdır.
 • Oyun dünyasının günden güne gelişmesiyle bu alan için özel olarak üretilen oyun koltukları, rahatlık açısından üst seviyededir. Gaming koltuk modelleri, bilgisayar ekranını tam olarak istediğiniz açıdan görmenizi sağlar ve uzun süre üzerinde otursanız bile sunduğu destekler sayesinde sizi rahatsız etmez. Bu tarz koltukların birçoğunda omuz ve boyunlar için özel aparatlar bulunmaktadır.
 • Kolçaklı koltuk ve kolçaksız koltuk olarak seçenekleri bulunan çalışma koltuklarının seçimi sırasında çalışma stili ön plana çıkar. Öğrenciler ve çocuklar için özellikle kol desteği büyük önem taşır. Eğer siz de çalışırken kol desteğinin önemli olduğunu düşünüyorsanız kolçaklı koltuk modellerini tercih etmelisiniz.
 • Son olarak kişisel tercihlerinizi ön planda tutmayı unutmayın. Seçtiğiniz koltuğun rengi, sünger kısmının yumuşak veya sert olması, tasarımı gibi konular tamamen isteklerinizi karşılayacak şekilde olmalıdır. Oturduğunuzda iyi hissettiğiniz bir çalışma koltuğu veriminizi oldukça artıracaktır.

Çocuk, genç ve yetişkin herkese uygun koltuk modelleri ÇiçekSepeti sandalye sayfasında sizi bekliyor. Boyun, bel, sırt desteği sunan; ergonomik ve tasarım açısından beğendiğiniz tüm modelleri uygun fiyatlarla hemen sipariş edebilirsiniz.