Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Sargı Bezi

Günlük yaşamda ev kazaları ya da daha ciddi kazalarla karşılaşabilirsiniz. Kazaların hemen ardından müdahale edilmesi, yaraların mikrop kapmaması ve herhangi bir komplikasyonun oluşmaması için gereken birtakım tıbbi ekipmanlar vardır. Bu tıbbi ekipmanlar içerisinde; yara bandı, batikon, yanık kremi gibi seçenekler yer alır. Sargı bezi; bakteri oluşumunu, iltihapların önlenmesi ve yara çeperinin korunması amacıyla uygulayabileceğiniz bir bariyerdir. Yaraların hızlı bir şekilde tedavi edilmesini kolaylaştıran sargı bezi çeşitlerini ince, steril ve ergonomik yapısı sayesinde tıbbi çantalarda veya ecza dolaplarında saklayabilirsiniz.

Sargı bezi veya flaster gibi çeşitli isimlerle anılan gazlı bez çok sayıda medikal marka tarafından satışa çıkar. Flaster nedir sorusunu yanıtlamak gerekirse flaster, tedavi görmüş yaranın üzerini kapatmaya yarayan bir çeşit bant türüdür. Flaster hemen her mekanda, okullarda, evlerde, sporcuların çantasında veya araçlarda bulundurulması gereken bir üründür. İsteğe göre tek kullanımlık veya çoklu ambalajlarda satın alabilirsiniz. Siz de tıbbi ekipmanlarınızı tamamlayarak sevdiklerinizi koruyabilir, her an her yerde oluşabilecek risklere karşı hazırlıklı olabilirsiniz.

Gazlı Bez Çeşitleri

Oluşabilecek risklere karşı hazırlıklı olmak, insan ve toplum sağlığı bakımından önem taşıyan bir detaydır. Bir kaza karşısında müdahale edilmesi gereken durumlarda ilk başvurulan sterilizasyon, yara bantları, pansuman bezi, gazlı bez gibi tıbbi malzemelerdir. Açık veya kapalı yaralarda doğrudan hasar görmüş yüzeyi kapatmak ve komplikasyon oluşumunu önlemek amacıyla farklı gazlı bezler gerekir. Hidrofil sargı bezi, spanç bez, pamuklu gazlı bez gibi farklı boyutlarda karşınıza çıkar. Farklı yaralara karşı kullanılabilecek olan sargı çeşitlerini ve kullanım detaylarını öğrenebilirsiniz. Pamuklu içeriklerden elde edilen pamuklu sargı bezi; pansuman malzemesini sabit tutmaya ve yara üzerinde basınç uygulamaya yarar. Yara üzerine doğrudan uygulanan steril gazlı bez ortalama 30x80 ebatlarındadır. Gazlı bez ameliyatlarda ve sıvıların kurutulmasında önemli bir yere sahiptir.

Açık yara üzerinde hidrofil kullanıma uygundur. Tıbbi flaster ise tıbbi alanda kullanılır ve yara üzerindeki teması önlemeye yardımcıdır. Gazlı bez spanç ürünleri tek kullanımlıktır. Çoklu paketlerde satılan ürünleri daha steril olarak kullanmanızı sağlar. Talebe göre rulo halinde, paketli veya tek kullanımlık ambalajlardan satın alabilirsiniz. En iyi gazlı bez çeşitleri için ÇiçekSepeti’ne göz atabilir ve en uygun fiyatlı seçeneklere ulaşabilirsiniz.

İlkyardım için Kullanışlı Sargı Bezi Seçenekleri

Genellikle gama ışınları ile sterilize edilen gazlı bez; yara üzerindeki fazla sıvıyı emmek ve tamponlamak için idealdir. Hidrofil özelliğe sahip olanlar ise yaradan çıkan sıvıyı kurutmaya yarar. İplik bırakmaması için de özel katlama tekniği ile şekillenmiştir. Ekonomik sargı bezi fiyatları; markaya, boyuta ve kullanım amacına göre farklılık gösterir. Kullanım alanı oldukça yaygın olan steril sargı bezi eczanelerde bulunur. Fiyat performansı bakımından da uygun seçenekler sunar. Gazlı bez fiyat seçenekleri yönünden çeşitlilik oluşturur. Sıkça kullanılan alanlar için büyük boy rulo sargı bezi yeterlidir. Tek kullanımlık veya daha küçük boyutlardaki sargı bezi çeşitleri de mevcuttur. Tüm bu unsurları fiyatların değişken olmasına neden olur.

Medikal merkezlerden ulaşabileceğiniz sargı bezlerini online olarak da satın alabilirsiniz. Online alışverişlerde ürün detaylarını, özelliklerini ve kullanım amaçlarını rahatlıkla öğrenmeniz mümkündür. Ayrıca sargı bezlerini muadilleriyle kıyaslayabilir, steril sargı bezi fiyatları ve indirimleri analiz ederek en uygun sargı bezini kolaylıkla satın alabilirsiniz. Hem kullanım bakımından işinizi kolaylaştıran hem de fiyat bakımından bütçenizi zorlamayan en iyi flaster çeşitleri için araştırma yapabilirsiniz. Siz de en ucuz gazlı bez çeşitleri için ÇiçekSepeti’ndeki seçenekleri inceleyebilir, siparişinizi kolaylıkla oluşturabilirsiniz.