Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Telefon Şarjı

Akıllı telefonlardan başlayarak pek çok mobil cihazda dâhili batarya kullanılır. Bu bataryaların belirli bir kapasitesi bulunur ve düzenli olarak şarj edilmesi gerekir. Cİhazların şarj edilmesi için gerekli akım ve güç değerleri farklı olabilir. Şehirlerde kullanılan standart elektriğin gerilim değeri 240 V olarak bilinir. Bu akım değerini cihaz için uygun hale getiren cihazlara şarj cihazı ya da adaptör adı veirlir. Kullanılan adaptörün gerilim ve akım değerlerini en iyi şekilde aktarması batarya ömrü için önemli bir kritik. Siz de en iyi şarj cihazı modellerini ÇiçekSepeti’nde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kaliteli ve Orijinal Şarj Aletleri

Mobil cihazlar başta olmak üzere dâhili bataryaya sahip olan tüm cihazlarda orijinal şarj cihazlarının kullanımı gerekir. Orijinal olarak nitelendirilen şarj cihazları batarya için gereken en doğru besleme değerlerini sağladığı için batarya ömrünü iyi şekilde korur. Orijinal olarak nitelendirilen şarj aletleri telefonun üretici markasının ürünleri olabileceği gibi aynı zamanda onaylı ürünler de olabilir. Onaylı ürünler de telefon üretici firma tarafından onaylanan ve tüm cihazlar kullanımı uygun olan şarj aletleri denilebilir. Bu cihazları, orijinal şarj aleti ile aynı performansı verdiği için mobil cihazınızın şarj edilmesinde rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Kullanılan şarj aletlerinin önemli bir kısmı hızlı şarj özelliğine sahip. Hızlı şarj özelliği yüksek güç değerleri gerektirir ve 30 W ile 60 W arasında güç uygular. Hızlı şarj desteği olan şarj aletlerinin kullanımı için bataryanın da yüksek hızda doluma uygun olması gerekir. Eğer telefonun hızlı şarj özelliği yoksa, cihazı bu tip adaptörlere bağlamanız önerilmez. Orijinal olarak yüksek hızlı şarjı destekleyen cihazlarla birebir uyumlu ve onaylı şarj aletleri kullanılarak çok kısa sürede şarj işlemi tamamlanabilir. Hızlı şarj özelliği gün içinde akıllı telefonların kullanımını kısıtlamadan sürekli olarak kullanılmasını sağlar.

Powerbank Şarj Cihazları ile Mobil Şarj İmkânı

Akıllı telefon gibi cihazların şarj edilmesi, sürecin büyük sorunlardan biri mobilitenin kısıtlanması. Durum böyle olunca telefonların kullanımı mümkün olmaz. Aynı zamanda şarj süresi boyunca kullanıcının de telefonla beraber kalması gerekir. Tüm bu sorunları çözmek adına taşınabilir şarj cihazları olan powerbank seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Farklı boyutlarda dâhili batarya barındıran bu cihazlar, standart batarya kapasitesine sahip olan bir telefonu 2 ile 5 kez arasında tam şarj ile doldurabilir. Özel istekler ve ihtiyaçlar doğrultusunda daha yüksek kapasiteye sahip powerbank seçenekleri de bulunabilir.

Powerbank şarj aletleri de diğer mobil cihazlarda olduğu gibi bir şarj aleti aracılığıyla sabit şekilde şarj edilir. Yüksek hızda şarjı destekleyen powerbank modelleri hem kısa sürede dolar hem de diğer mobil cihazları kısa sürede şarj eder. Powerbank cihazlarının gün içinde gerekli olmayan saatlerde şarj edilmesi ve bu sayede mobil cihazların şarjının azaldığı anlarda kullanılabilir olması önemli avantajlar sağlar. Mobil cihazların günlük kullanımdan iş alanına kadar sürekli aktif kalması sağlanabilir.

Avantajlı Şarj Aleti Fiyatları ÇiçekSepeti’nde!

Kullanıcılar tarafından tercih edilen şarj aleti seçenekleri cihazların sahip olduğu özelliklere bağlı. Yüksek hızda şarj imkânı sunan modellerin sahip olduğu yüksek güçlü adaptörler daha yüksek maliyetleri beraberinde getirebilir. Buna ek olarak yüksek kapasiteli powerbank şarj aleti modelleri de tek seferde çok sayıda şarj imkânı taşıdığı için daha yüksek fiyat etiketleriyle kullanıcılara sunulabilir. İhtiyaç duyduğunuz ürüne en iyi şekilde karar vermek için ürün özelliklerini ve fiyat etiketlerini değerlendirebilirsiniz. Birbirinden farklı ve ucuz şarj cihazlarına sahip olmak için ÇiçekSepeti’ni tercih edebilirsiniz.