Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Satranç Setleri

Tüm zamanların en stratejik oyunlarından biri olan satranç, en özel takımları ile ÇiçekSepeti’nde! Çok sayıda hücum ve savunma stratejisinin uygulanması gereken satranç, hem yetişkinlere hem de çocuklara hitap eder. Çeşitli markalar tarafından üretilen farklı malzeme ve tasarımdaki satranç setleriyle kendinizin ya da çocuklarınızın zihin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Kaliteli Satranç Takımı İle Keyifli Anlar Yaşayın

Satranç takımları, profesyonel ve amatör oyuncuların kullanımına uygun olarak çeşitli materyallerden üretilir. Bu takımlar arasında uzun ömürlü kullanımı ile dikkat çeken ahşap modeller öne çıkar. Genellikle kayın ağacı ve ceviz ağacının tercih edildiği bu modeller, 36 cm x 36 cm ölçüleriyle olimpik nitelik taşır. Taş boylarıyla her kullanıcının rahatlıkla hareket ettirebileceği ahşap modeller, uluslararası standartlara uygun bir tasarım sunmaktadır. Ahşap satranç takımları, satrancın yanı sıra dama ve tavla gibi oyunları oynayabilmenize de fırsat verir. Bu ürünlerin dayanıklı malzeme yapıları, olumsuz durumlar karşısında büyük bir direnç gösterir. Bazı satranç setlerinde bulunan sünger destekli çantalar sayesinde taşların kırılmasını ya da deforme olmasını engelleyebilirsiniz. Ürün alternatifleri arasından kişiye özel isimli olarak tasarlanabilen satranç setlerini de tercih edebilirsiniz.

Eşsiz bir oyun deneyimi yaşamak isteyenler tasarımları ile kendine hayran bıraktıran cam satranç takımlarını kullanabilir. Renkli cam ve kristaller ile tasarlanan cam modeller, oldukça gösterişli bir duruşa sahip. Estetik görünümü ile farkını ortaya koyan bu setleri satranç oynamanın yanı sıra dekoratif amaçlı da kullanabilirsiniz. Makinenin dışında usta ellerden çıkarak üretilen cam satranç setleri ise son derece etkileyici bir görünüm sunar. Hediye edebileceğiniz kadar şık olan bu ürünleri sevdiklerinize özel günlerde armağan edebilirsiniz. Farklı özellikleriyle adından söz ettiren ahşap ve cam satranç takımlarının yanı sıra yeni başlayanlar için plastik malzemeden üretilen satranç setleri de uygun fiyatlı satranç seçenekleri arasında yer alır.

Kullanışlı Satranç Setleri İle Eğlenceyi Yanınızda Taşıyın

Okullarda kullanılan ve taşınabilir olmasıyla satranç tutkunlarının ilgisini çeken rulo satranç setleri, bez üzerine serilerek oynanır. Ürünün alt tabakasının bez olmasından dolayı oyununuz bittikten sonra satranç setini katlayarak toplayabilirsiniz. Bu satranç setlerinde bez tabakanın ve taşların muhafaza edilmesini sağlayan rulo bir silindir kutu bulunur. Bu kutular aracılığıyla satranç takımını dilediğiniz her yere kolaylıkla taşıyabilir ve istediğiniz her an çıkarıp oynayabilirsiniz.

Kullanışlı modellerden bir diğeri olan mıknatıslı satranç setleri ile oyunu kaliteli ve sorunsuz bir şekilde oynayabilirsiniz. Özellikle taşları kaybetme konusunda usta olanların kurtarıcısı olan bu setler, son zamanların en çok ilgi gören modelleri arasında. Bu takımların metal tahtaları ve satranç taşları mıknatıs parçaları ile donatılır. Satranç oynadığınız süre boyunca siz hareket ettirmediğiniz müddetçe taşlarınız yüzeye yapışık halde kalır. Böylece taşları kaybetmeden oynamak istediğiniz her an sorunsuz bir şekilde satranç oynamaya devam edebilirsiniz.

Çeşitli Satranç Takımları Uygun Fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde!

Her yaş grubuna uygun olan satranç setleri; 9 cm x 9 cm, 18 cm x 18 cm ve 36 cm x 36 cm gibi farklı boyutlarda üretilir. Aynı zamanda setlerin içerisinde yer alan at, vezir ve kale gibi taşlar profesyonel ve amatör oyunculara göre tasarlanır. Eğer satranç oynamaya yeni başladıysanız ya da çocuğunuza öğretecekseniz sade tahtalı ve taşları ayırt edilebilen modellere yönelebilirsiniz. Klasik modellerin yanında farklı film karakterlerinin kullanıldığı satranç setleri de son dönemlerde ilgi çekmektedir.

Hemen şimdi farklı materyallerden üretilen en iyi satranç setlerini, ÇiçekSepeti’nin sunduğu farklı ödeme seçenekleri ve hızlı gönderim ayrıcalıklarıyla sipariş edebilirsiniz.