Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Sebze Haşlayıcılar

Sağlıklı beslenme düzeni oluşturmak, vücudunuzun sağlığını koruyabilmeniz açısından oldukça önemlidir. Bunun için evde yemek yapmak, bunu yaparken de çeşitli ürünlerden yardım almak gerekir. Modern ve şık mutfaklarda kullanabileceğiniz, daha sağlıklı ve pratik yemekler yapmanızı sağlayacak çeşitli küçük ev aletleri vardır. Sebze haşlayıcılar da bunlardan biridir. Siz de ÇiçekSepeti’nde yer alan binlerce ürün arasında farklı sebze haşlayıcı modellerini keşfedebilir, hem kendiniz hem de sevdikleriniz için sağlıklı yemekler hazırlamaya bir adım atabilirsiniz!

Farklı Tasarımlara Sahip Sebze Haşlayıcılar ile Sağlıklı Yemekler Yapın

Sebzeler her ne kadar herkes tarafından çok sevilen yiyeceklerden olmasalar da iyi bir şekilde pişirildiklerinde çok daha lezzetli bir hale gelirler. Sebzeleri fırında pişirebilir, haşlayabilir, tava yemeklerine ekleyebilir ya da onların en iyi hali sunan buharda pişirme yöntemini kullanabilirsiniz.

 • Sebzeleri haşlamak, sebzelerin besin değerini kaybetmemesi açısından en sık tercih edilen yöntemdir.
 • Direkt olarak suyun içinde pişirilen sebzeler besin değerinin bir kısmını kaybedebilir. Ama buhar sepeti gibi farklı ürünler sayesinde en sağlıklı, vitamin ve mineral dolu sebzeler yiyebilirsiniz!
 • Sebze haşlayıcılar sayesinde sebzeleri en sağlıklı formlarında tüketebilirsiniz.
 • Sebze haşlayıcılar sebzenin vitamin ve minerallerini korurken besinlerin tazeliğini ve canlılığını da korur. Ayrıca besinlerin aromatik yapıları da bu pişirme esnasında korunur.
 • Buharda pişirmek daha pratiktir ve enerji tasarrufu sağlar.

Sebze haşlayıcılar oldukça pratik ve eğlenceli bir kullanıma sahiptir. Kimi tabak şeklinde olan sebze haşlayıcıların yanı sıra bir kısmı tencerenin içinde kalan haşlayıcılar da vardır. Ürünün tasarımı her mutfağa uygundur. Estetik, şık ve modern tarzıyla hem lezzetli yemekler pişirmenize yardımcı olur hem de tarzınızdan ödün vermeniz gerekmez.

 • Sebze haşlayıcılar genellikle paslanmaz çelik malzemeden üretilir. Bu malzeme dolayısıyla sudan ve ısıdan etkilenmez. Uzu nsüre kullanılabilir. Ayrıca sağlık açısından bir zararı da yoktur. Böylece ısıya karşı dayanıklıdırlar. Bazı modeller ise ısıya dayanıklı plastik malzemeden üretilmiştir.
 • Ürünler ergonomik bir tasarıma sahiptir. Ürünü kullanmadığınız zamanda çok kolay bir şekilde saklayabilirsiniz. Boyutu küçülebilir olduğu için mutfağınızda fazla yer kaplamaz.
 • Ürünün genellikle üst kısmında bir tutma yeri bulunur. Bu sayede sebze haşlayıcıyı çok kolay bir şekilde tencerenin içine yerleştirip çıkarabilirsiniz.
 • Yuvarlak ve silindir model seçenekleri vardır. Yuvarlak modeller tencerelerin üstünde de kullanılabilirken silindir modeller genellikle tencerenin içine yerleştirilerek kullanılır.
 • Sebze haşlayıcıların boyutları açılır kapanır sistemlere sahiptir. Bu yüzden ürünü dilediğiniz gibi hemen her tencerede kullanabilirsiniz.
 • Buharlı pişirme sepetler iya da aparatları genellikle sebze pişirmek için kullanılsa da zaman zaman farklı yemekler pişirmek için de kullanılabilir. Örneğin balık, et ve tavuk gibi besinleri pişirme aparatları ile buharda haşlayabilir, daha farklı yemekler yapabilirsiniz.
 • Sebze haşlayıcılar aynı zamanda çok kolay temizlenebilir. Dolayısıyla oldukça kullanışlıdır. Kolayca bulaşık makinesinde yıkayabilir ya da sabunlu su ile pratik bir şekilde elde temizlik yapabilirsiniz. Ürünü kaldırırken tamamen kurumuş olmasına dikkat etmeniz yeterlidir.
 • Buharda pişirme yaparken ilk 10 dakikada tencerenin kapağını açmamak, besinlerin tam anlamıyla buharda pişmesini sağlamak çok önemlidir.
 • Buharda pişirme sepeti kullanırken tencereye eklediğiniz suyun tencerenin dibinde olmasına, buhar sepetine değmemesine özen gösterebilirsiniz. Ayrıca tencerenin dibindeki suyun çok az olmaması da tencerenin dibinin yanmaması için önemlidir.

Sebze haşlayıcı buhar sepetleri oldukça geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Kendi ihtiyaçlarınıza ve bütçenize göre farklı seçenekler arasından kolayca seçim yapabilirsiniz.

Üstün Kaliteli ve Uygun Fiyatlı Sebze Haşlayıcılara Mutfağınızda Bir Şans Verin

Sebze haşlayıcı ürünlerin fiyatları ürünün yapımında kullanılan malzemeye, boyutuna ve markasına göre değişiklik gösterebilir. Ürünlerin materyalleri değiştikçe fiyatında da değişiklik olur. Isıya dayanıklı, paslanmaz ve kullanışlı ürünler seçerek uzun yıllar boyunca aynı ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesi arasına keşfedebileceğiniz pek çok buhar sepeti modeli bulunur. Siz de farklı ödeme seçenekleri ve teslimat imkanları sayesinde kolayca alışverişinizi yapabilirsiniz!