Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Sefer Tasları

Sefer taslarının nostaljik havası sizce de onları sempatik kılmıyor mu? Sempatikliğinin yanı sıra son derece fonksiyonel olan sefer tasları, sağlıklı ve keyifli bir yaşamı ilke edinenler için vazgeçilmez bir ürün oluyor. Özenle hazırladığınız yemeğinizi pratik bir şekilde yanınızda taşımak ve sıcaklığını uzun süre muhafaza etmek, kaliteli bir sefer tası ile mümkün. İhtiyacınız olan özellikteki sefer taslarını, sizi şaşırtacak zenginlikteki çeşitleriyle Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. İşlevselliğinin yanı sıra size sunulan şık tasarımlara ve renklere siz de sahip olabilirsiniz.

Sefer Tasının Kullanım Alanları

Küçük kaplardan oluşan ve pratik bir şekilde birbirine monte edilerek taşıma kolaylığı sağlanan sefer tasları, özellikle beslenmesine dikkat edenlerin tercih ettiği yemek kaplarıdır. Evde hazırladığınız nefis yemeklerinizi sefer tası ile güvenle iş yerinize götürebilir, öğle yemeğinizi keyifle yiyebilirsiniz.

Sefer tasları özellikle sağlıklı beslenmeyi hedefleyenlerin, diyet yapanların, bütçesine dikkat edenlerin, kısacası yemeğini yanında taşımak isteyen herkesin en yakın dostu oluyor. Bebeğinize özenle hazırladığınız mamaları uygun ısıda taşımak için de ideal tasarımlar sunuyor. Sahip olduğu ileri teknoloji ile hayatınızı kolaylaştıran sefer tasları, taşınabilir özelliklerinin yanında buzdolabında muhafaza görevinde de son derece başarılı yapısı ile kullanıcısının ilgisini çekmeyi başarıyor.

Yemeğinizin sıcaklığını koruyan, dışarıya sızdırmayan, koku yapmayan, kolay taşınabilir şık modellerden birini satın almak için Çiçeksepeti’nden siparişinizi hemen verebilirsiniz. Sefer tasınızı parkta, sporda, piknikte, yürüyüşte, seyahatte, kısacası evinizden uzakta olduğunuz her an yanınızdan bulundurabilirsiniz.

Sefer Tası Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Sefer tası seçimi, hem sağlığınız hem konforunuz için önemli. Sefer tası satın alırken dikkat etmeniz gereken konuları aşağıda bulabilirsiniz:

  • Sağlığınızı ön planda tutarak, kaliteli ürünleri tercih etmelisiniz. Kanserojen olmayan, kimyasal madde içermeyen, sağlığınızı tehdit etmeyen materyalden üretilmiş bir sefer tası modelini tercih edebilirsiniz.
  • Yemeğinizin sıcaklığını korumak için sefer tasının yüksek ısı yalıtımına sahip olmasını esas almalı, sıcaklığı koruma süresine dikkat edebilirsiniz.
  • Sefer tasları ile ilgili önemli bir husus, söz konusu kapların yemeklerin bozulmasını önlemekten çok sadece ısıyı koruduğudur. Sefer taslarının koruma süresi besin için değil, sıcaklık içindir. Yemeğinizi taşırken sızdırmaması ve açılmaması için kapağın sağlam olmasına özen gösterebilirsiniz.
  • Kapağı iyi kapanmayan ürünlerden uzak durabilirsiniz. Taşıma kolaylığı açısından hafif olmasına dikkat edebilirsiniz. Olası darbelere karşı dayanıklı malzemeden üretilmiş bir ürünü tercih edebilirsiniz.
  • İç hacmi ihtiyacınızı karşılayacak genişlikte olan kapları satın alabilirsiniz. Kolay temizlenebilen bir tasarım seçebilirsiniz. Zevkinize hitap eden şık bir model tercih edebilirsiniz.

Farklı ebat ve renk seçenekleri, tek katlı, ikili, üçlü, dörtlü, elektrik ısıtmalı, iki bölümlü, tutacaklı, mandallı, vakumlu, paslanmaz çelik ve daha fazla alternatif imkanı ile her türlü ihtiyaca ve zevke hitap edecek, bütçe dostu, ucuz sefer tasları Çiçeksepeti’nde siparişinizi bekliyor.

Sefer Tasının Temizliği

Hem hijyenin sağlanması ve sağlığınız için hem sefer tasınızın uzun ömürlü olması için iyi temizlenmesi, düzenli olarak bakımının yapılması şarttır. Sefer tasınızı temizlerken lütfen aşağıdaki uyarıları dikkate alınız:

  • Her kullanımdan sonra sefer tasınızı iyice yıkayın.
  • Sefer tasınızın içinde kalan yemek artıklarını bekletmeyin, hemen boşaltın. Bozulan besinler kabın içindeki basıncı artırarak conta ve kapağın zarar görmesine neden olabilir.
  • Sefer tasınızın yıkama talimatını mutlaka okuyun. Özellikle vakumlu kapların bulaşık makinesinde yıkanması önerilmiyor.
  • Kabınızı yıkarken gıda temizliğine uygun bir deterjan kullanın ve çok iyi duruladığınıza emin olun.
  • Sefer tasınızın çizilmesini ve zarar görmesini engellemek için temizlik sırasında yumuşak bir bez kullanın. İnatçı lekelerden kurtulmak için sert cisimler kullanmayın. Ilık su ve karbonat mucizesini deneyin.

Sağlıklı ve lezzetli öğünlerinizin tadını Çiçeksepeti üzerinden sipariş edeceğiniz sefer tası ile çıkarabilirsiniz.