Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Seramik Saksı

Bitkilerinizi evin içinde, balkonlarda ya da ofislerde büyütmek istediğinizde mutlaka saksıları kullanmanız gerekir. Dekoratif ürünler arasında yer alan saksılar, herkesin zevkine uyacak renklere, modellere ve stillere sahiptir. Evinizde güzellik oluşturacak, bitkilerinizin iyi şekilde büyümesini sağlayacak seramik saksıları Çiçeksepeti’nde inceleyip satın alabilirsiniz!

Saksı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Saksılar, bitkilerin sağlıklı alanlarda büyümesini sağlayan ürünlerdir. Bitkilerin sağlıklı şekilde büyümesini sağlayan saksılar, aynı zamanda dekoratiftir. Çiçeklerin evin içinde kolayca büyüyüp korunabilmeleri için siz de seramik saksıları tercih edebilirsiniz.

Seramik saksılar, bazı özellikler ile ön plana çıkar. Renk ve desen seçenekleri oldukça geniş olan seramik saksı modellerinin formu genellikle yuvarlaktır. Büyüklükleri 8 santimden başlayıp 32 santime kadar çıkabilen seramik saksılar; eskitmeli, kabartmalı, gümüşlü, yaldızlı gibi detaylarlar süslenebilr. Ayrıca bu saksılar el yapımı ya da seri üretim olabilir.

Büyük ya da küçük olarak satın alabileceğiniz seramik saksılar arasında tabaklı olan modeller ve tabaksız olan modeller de vardır. Tabaklı modellerde, saksı ile birlikte bir de saksı altlığı almış olursunuz. Bu sayede drejanlı saksının altından sarkması mümkün olan suları engelleyebilirsiniz. Tabaklı, tabaksız, büyük boy, küçük boy, kırmızı, siyah, beyaz, tasarım… Pek çok farklı modelde saksıyı Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Seramik saksılar arasından seçim yaparken de klasik saksılar arasından seçim yaparken de bazı noktalara dikkat etmeniz önemlidir:

  • Farklı bitkiler için farklı saksı seçimleri yapabilirsiniz. Hem iç mekan ve dış mekan bitkileri için farklı bitkileri tercih edebilirsiniz. İç mekanlarda büyüyen bitkiler dış mekanlarda büyüyen bitkilere göre daha farklıdır. Mesela iç mekan bitkileri daha yayvan ve derin saksılar isteyebilir. Saksı seçimi yaparken buna dikkat edebilirsiniz.
  • Kimi saksıların altında drenaj boşluğu varken kimi seramik saksıların altında drenaj boşluğu yoktur. Eğer seramik saksıyı süs olarak ya da dekoratif bir saksı görüntüsü olarak kullanmak istiyorsanız drenaj deliği bulunmayan saksıları seçebilirsiniz. Ama saksının içine bitki ekecekseniz saksının drenaj deliği olmasına dikkat edebilirsiniz.
  • Saksının hava alabilir olması da saksı kökleri için önemli bir özelliktir. Toprak hava almadığında bitki kökleri zarar görebilir. Bu yüzden hava alan, güneş ışığını tamamen engellemeyen saksıları tercih edebilirsiniz.

Saksı kullanmak hem evinizde, bahçenizde ya da iş yerinizde dekoratif bir görüntü oluşmasını sağlar hem de bitkilerinizin daha rahat büyümesine yardımcı olur. Saksılar ayrıca bitkileri sıcağa ve soğuğa karşı korumada da etkilidir. Bitkinin, saksı içerisinde büyümesi sayesinde bitkilerde zararlı böceklerin olmasının da önüne geçebilirsiniz. Ayrıca saksılar dekoratif bir görüntü oluşturduğu için de evinizde, iş yerinizde ya da açık alanlarda saksıları rahatça kullanabilirsiniz.

Seramik saksıların, farklı tarzlara hitap eden modelleri vardır. Siyah, mavi, kırmızı, çizgili, çiçek desenli, gri… Her ortama uyum sağlayacak ve herkesin tarzına uyacak seramik saksı modellerine göz atabilirsiniz. Seramik saksıları pek çok farklı alanda da kullanabilirsiniz. Mesela sehpa üstlerinde kuru çiçekler için, mutfak tezgahında canlı çiçekler için ya da çiçeklikte dekoratif saksı olarak seramik saksılara yer verebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Seramik Saksılarla Evinizi Güzelleştirin!

Farklı boyutlarda, farklı renklerde ve tasarımlarda seramik saksıları Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde online olarak inceleyip satın alabilirsiniz. Her bütçeye uygun, her eve yakışacak, her çiçeği daha da güzelleştirecek saksılar, seramik saksı kategorisinde!