Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Şerit Yazıcılar

Bilgisayarınızdaki grafik ve verileri kağıt üzerine aktarmayı sağlayan yazıcılar, birçok iş yeri ve kurumda ihtiyaç duyulan teknolojik ürünler arasında yer alır. Yazıcılar, Bluetooth veya kablo aracılığı ile laptop veya bilgisayara bağlanır ve istediğiniz belgeleri kaliteli bir şekilde kağıt üzerine baskılar. Yazıcıların modeline göre değişmekle birlikte farklı miktarda belleği ve mikro işlemci gibi bileşenleri bulunur. Yazıcının kaliteli olup olmadığını belirleyen etkenler arasında sayfa basma süresi ve nokta yoğunluğu gibi unsurlar vardır. Geniş bir kullanım alanı olan yazıcı modelleri arasından ihtiyaç duyduğunuz özelliklere göre seçim yapabilirsiniz. Seçkin markaların şerit yazıcı çeşitlerini inceleyebilir ve cebinize dost fiyatlarla sipariş verebilirsiniz.

Şerit Yazıcı Modelleri

Şerit yazıcı nokta vuruşlu bir çalışma sistemine sahiptir. Şerit ise nokta vuruş sistemine sahip yazıcılardaki baskı aracına verilen isimdir. Bu yazıcı modeli çalışma prensibi ve kasa tasarımı nedeniyle daktiloyla büyük bir benzerlik taşır. Şerit yazıcı, yazdırma işlemi için mürekkebi bir şerit vasıtası ile kağıda aktarır. Bu çalışma prensibi kullanıcılar için farklı yönlerden avantaj sağlar. Avantaj sağladığı yönler baskı maliyeti ve mürekkep ömrüdür. Bu yazıcı modelleri ev kullanımı için genellikle tercih edilmez. Çoğunlukla ofis ve kurumlarda kullanım için ihtiyaç duyulan bir modeldir. Baskı maliyeti ve mürekkep ömrü yönünden avantajlı bir çalışma sistemi olması daha tasarruflu bir kullanımı mümkün kılar. Yazıcı şeridi kullanarak seri çıktı alabilirsiniz. Hem yazıcı hem de aksesuar modellerini ÇiçekSepeti üzerinde bulabilirsiniz. Kampanyalı fiyat seçenekleri ile kurumunuz için ihtiyaç duyduğunuz ucuz şerit yazıcı ürünlerini kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Şerit Yazıcı Aksesuar Çeşitleri

Her teknolojik üründe olduğu gibi yazıcı modellerinde de aksesuar çeşitleri bulunur. Bu aksesuarlar kimi zaman yedek parça olarak kimi zaman da cihazın daha verimli çalışmasını sağlayan eklentiler şeklinde işlev görür. Yazıcı modellerinde en çok ihtiyaç duyulan aksesuar şerit çeşitleri olur. Yazıcıda şerit kullanıldığı takdirde seri bir şekilde çıktı almanız mümkün hale gelir. Şeritler yazıcı modeline göre farklı ölçü ve tasarımlarda olabilir. Kendi sahip olduğunuz cihazın model numarası ile uyumlu olan modelleri inceleyebilirsiniz. Tekli ve çoklu halde satılan paketleri tercih edebilirsiniz. Yedek parça çeşitleri arasında ayrıca ribon, endüstriyel barkod termal kafa gibi seçenekler de bulmak mümkün olur. Kaliteli ve işlevsel yedek parça ve aksesuar modelleri için ÇiçekSepeti’nde pek çok alternatif bulabilirsiniz. İhtiyacınıza ve bütçenize hitap eden birden çok seçeneği kolaylıkla değerlendirebilir ve seçtiklerinizi sipariş verebilirsiniz.

Şerit Yazıcı Kullanmanın Avantajları

Şerit yazıcı modelleri kullanıcılara birçok yönden avantaj sağlar. Sağladığı ilk avantaj ise bütçe yönünden olur. Daha düşük bir maliyetle daha çok miktarda sayfa yazdırabilirsiniz. Kaliteli mürekkep yapısı ile fotoğraflarda orjinale yakın ve belgelerde yüksek netlikte görüntüler elde edebilirsiniz. Sayfalardaki yazılar farklı renk tonlarında olur ve dolayısıyla daha canlı bir görünüm ortaya çıkar. Şerit yazıcılar özellikle A3 boyutta olan baskılar için ideal özellikler taşır. Makbuz, fiş, çek gibi belgelerin basılması için en uygun olan yazıcı modeli olduğundan, günümüzde resmi dairelerde, iş yerlerinde tercih edilen modeller arasında yerini alır. Tüm bu belgeleri daha az maliyet ve daha iyi kalite yazdırmanızı sağlar. Bu yazıcı tipini kullanırken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Şerit içerisinde uzun süre bekleyen mürekkep kurur, dolayısıyla her kullanımda şeridi kontrol ederek silik yazılar olmasının önüne geçebilirsiniz. Eğer seçtiğiniz modelde dolum yapılma özelliği varsa bu işlem sırasında cihazın prize takılı olmamasına dikkat etmelisiniz. Kaliteli ve cazip özelliklere sahip en iyi şerit yazıcı modellerini ve aksesuarlarını ÇiçekSepeti üzerinden satın alabilirsiniz.