Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Servis Sunum Tabakları

Hazırladığınız lezzetli yemeklerin kokusu herkesin başını döndürmek için yeterli gibi gelse de aslında bu tam olarak doğru değil. Çünkü yemeğin lezzetli olması kadar sunumu da oldukça önemlidir. Sevdikleriniz, aileniz veya kendiniz için hazırlanan yemekleri şık sofralarda sunmak hem keyfinizi artıracak hem de kaliteli zaman geçirmenize vesile olacaktır. Bu konuda birçok marka tarafından üretilen servis sunum ürünleri farklı tarzda birçok model sunar. Ürünler genelde öğünlere, yemeğin önemine ve kullanım alanına göre farklılık gösterir. Akşam yemekleri için şık servis sunum tabakları, çay ve kahve keyifleri için özel tasarım setler, tatlı ve çerezler için sunum servis tabakları ve çok daha fazlası ÇiçekSepeti servis sunum tabakları sayfasında sizi bekliyor. Hemen ürünleri inceleyerek ihtiyacınız olan modelleri uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Servis Sunum Ürünleri ile Tarzınızı Yansıtın

Servis sunumu, misafir ağırlamanın en önemli adımları arasında yer alır. Aslında sadece misafir ağırlamanın değil, güzel bir yemek yemenin en önemli adımları arasındadır. Bu nedenle servis sunum tabakları ve servis ürünleri konusunda tercih yaparken dikkat etmeniz gereken bazı detaylar bulunur. Bu detaylara dikkat ederek muhteşem yemeklerinizi en harika şekilde sunabilirsiniz.

 • Her konuda olduğu gibi servis sunum ürünlerinde de kişisel zevkiniz ilk etken olacaktır. Tarz olarak size uygun, yaşam alanınızda kullandığınız ürünler ile uyumlu, şık ve zarif modeller arasından seçim yapabilirsiniz.
 • Servis sunum ürünleri farklı malzemelerden üretilir. Tekstil sunum ürünlerini kullanarak şık sofralar oluşturabilir, uzun ömürlü bu ürünler sayesinde istediğiniz kaliteli ortamı oluşturabilirsiniz.
 • Kahvaltı sofralarına renk katacak kahvaltı sunum tabakları ile eşsiz kahvaltı sofraları kurmanız oldukça kolaydır. Farklı renk, desen malzemelerden üretilen kahvaltı tabaklarını ister set halinde isterseniz tek olarak sipariş edebilirsiniz. Ayrıca farklı boyutlarda sunulan bu tabaklarda genellikle porselen, cam, seramik veya bambu malzemeler tercih edilir.
 • Uzun ömürlü ve çevre dostu olmasıyla öne çıkan bambu servis ürünleri, özel tasarımlar sayesinde oldukça şık seçenekler sunar. Servis tabakları, tepsileri, bardak altlıkları, tabaklar ve daha birçok parçayı bambu malzemeden üretilmiş olarak tercih edebilirsiniz. Birbiri ile uyumlu olan bu ürünler bütünlük oluşturmanız için set olarak da satışa sunulmaktadır.
 • Servis sunum tabakları arasında en çok tercih edilen modeller porselen ve cam ürünleridir. Cam ve porselen hem sağlıklı hem de tasarım olarak oldukça geniş bir yelpazede ürünler sunar. Tek dezavantajı ürünlerin darbe ve düşmelere karşı olan hassasiyetidir. Özellikle çocukların bulunduğu sofralarda bu ürünler kullanılırken dikkat edilmesi gerekir.

Mutfak servis ürünleri dönemsel olarak değişime uğrar. Farklı akım ve modellerin trend olduğu zamanlarda siz de yeni servis ürünleri satın alabilir veya zamansız klasikleri tercih ederek her zaman şık sofralar hazırlayabilirsiniz.

Servis Sunum Ürünlerinin Kullanım Alanları Nelerdir? 

Servis sunumlarının hazırlanmasında ve masa tasarımında birçok farklı ürün kullanılır. Burada dikkat edilmesi gereken konu hazırlanan yiyecek ve içeceklerin çeşitleridir. Her türlü yiyecek türü için farklı servis tabakları ve ürünleri bulunur. Bu nedenle doğru servis tabağı seçimi özen gösterilmesi gereken önemli detaylar arasında yer alır. Sevdiklerinize özel sunumlar hazırlamak için farklı malzeme ve modellerdeki servis tabaklarını tercih edebilirsiniz.

 • Masa düzeni oluştururken farklı boyut ve özellikteki servis tabaklarını kullanabilirsiniz. Garnitür ve mezeler ile ana ikramları koyabileceğiniz servis tabakları en büyük yardımcı olacaktır. Örneğin, kare servis tabakları alan olarak oldukça genişlik sunar. Bu nedenle birkaç farklı lezzeti aynı tabakta sunabilirsiniz. Dikdörtgen tabaklar ise farklı lezzetleri ayrı bölümlere ayırarak sunum yapma şansı tanır.
 • Masada yer alacak olan sos türündeki ürünler ve sıvı gıdalar için çukur kaseleri ve özel sosluk servis ürünlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca peynir ve yoğurt gibi küçük ikramlıklar için bambu tabaklar veya bölmeli kaseler tercih edilebilir.
 • Özel davetler için gümüş servis tabakları harika bir seçimdir. Bu servis tabaklarının yanına ekleyeceğiniz karışık meyve tabakları ile oldukça şık bir sofra oluşturabilirsiniz.
 • Cam tabaklar en çok tercih edilen servis sunum tabakları arasında yer alır. Sebebi ise yiyeceğin kendi rengini ortaya çıkarmasıdır. Özel yemekler, mezeler, soslar ve zeytinyağlı yemekler için cam ürünler uygun seçimdir. Yemek sonrasında sunulacak olan tatlılar için özel olarak tasarlanan tatlı servis tabaklarını tercih etmeniz gerekir. Kek, kurabiye, tatlılar için tasarlanan bu tabaklar boyut olarak da bu yiyeceklere göre tasarlanır.
 • Çay veya kahve ile birlikte ikram edilecek olan kuruyemişler için bölmeli çerezlik ve kaseleri kullanabilirsiniz.
 • Hazırladığınız yiyeceklerin hoş görünmesi ve korunması için özel olarak hazırlanan fanus kapaklı ürünleri tercih etmeniz faydalı olacaktır. Bu ürünler kek, poğaça, pasta ve diğer yiyeceklerin taze kalmasını sağlayacaktır. Örneğin; görüntü olarak hoş bir sunum yakalamak için iki katlı servis tabaklarını kullanabilirsiniz. Alt kata kekleri üst kata ise kurabiye veya makaron gibi ürünler koyarak tatlı bir görüntü elde edebilirsiniz.

Sevdikleriniz, aileniz veya kendiniz için hazırladığınız tüm yiyecekleri harika şekilde sunmanıza yardımcı olacak uygun fiyatlı servis sunum tabakları ve ürünlerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.