İPTAL
Sevgiliye Mektup

sevgiliye aşk mektubu

Tüm dünyanın buram buram aşk koktuğu gündür Sevgililer Günü. Yan yana olabilecek kadar şanslı olan sevgililerin tüm günü el ele geçirdiği, bedenen yakında olamasalar da kalpleri birlikte atan sevgililerin buruk bir sevinçle karşıladığı gündür. Sevgililer Günü’nde sevgilinize yazacağınız mektuplarla bu özel günü unutulmaz bir hale getirebilirsiniz. Sevgililer Günü mektubu sevgilinize olan hislerinizi bir kez daha söyleyebilmek için eşsiz bir fırsat olmakla kalmayacak onun kalbinde daima hatırlanacaktır.

Ne demiş büyüklerimiz: “Söz uçar, yazı kalır.” Bu Sevgililer Günü’nde bir ömür saklanacak bir mektup yazın ve sevgilinize unutulmaz bir hediye verin… Sevgililer Günü mektubu kısa ya da uzun olmalı diye bir kaide yoktur. Mühim olan duygularınızı dile getirebilmektir. Mektup yazmak dışında Sevgililer Günü mesajları sayfamızdaki mesaj örneklerine veya sevgiliye duygusal şiirler sayfamızdaki ünlü şiirlere de göz atabilirsiniz.

İşte Sevgililer günü için mektup örnekleri;


İlk Sevgililer Günü İçin Mektup

Canım Sevgilim,

Seni gördüğüm ilk andan itibaren artık hiçbir şeyin aynı olmayacağını anlamıştım ancak her şeyin böylesine kıymetli, eskisinden çok daha anlamlı ve daha güzel olacağını düşünemezdim. Hala beni bu kadar heyecanlandırmanın mucize olduğunu düşünüyorum. Hiçbir Sevgililer Günüm bu seneki kadar özel hissettirmemişti. Bana bu unutulmaz hisleri yaşattığın için sana çok teşekkür ederim sevgilim. Daha çok yeni olduğumuzu biliyorum ancak sana olan sevgim o kadar yoğun ki sanki yıllardır hayatımdasın. Hatta senden öncesini neredeyse hatırlamıyorum diyebilirim.

Bu, ilk Sevgililer Günü’müz, dilerim ki son nefesimize kadar her Sevgililer Günü’nde el ele dolaşırız sokaklarda. Sarılarak ısınır, yaşlı gözlerimizi bir an bile ayırmayız birbirinden. Günümüz kutlu olsun…

Sevgiliye Seni Seviyorum Mektubu

Hissettiklerimi kelimelere dökmekte pek başarılı değilimdir, bilirsin. Daha çok hareketlerimle belli etmeye çalışıyorum sana olan sevgimi. Oysaki sana olan sevgimi kelimelerle ifade edebilecek olsam, ya da kelimeler bu kadar güçlü olsa citlerce kitap yazardım aşkıma ithafen.

Dedim ya, eylem adamıyım ben. Mesela sana sarıldığımda anlamalısın ki dünyanın en rahat yerinde huzur buluyorum. Farz et ki gözlerine bakarak gülümsüyorum, işte o an gördüğüm manzara karşısında büyüleniyorum. Zaman zaman sadece elini tutuyorum. Yanı başımdan bir an bile uzaklaşmanı istemiyorum o anlarda. Bazen sadece küçük bir öpücük konduruyorum yanağına ve derin bir nefes çekiyorum içime. İnan sevgilim, hiçbir çiçekte yok senin kokun ve henüz sözlüklere girmedi bu kokuyu tarif edebilecek güzellikteki söz öbeği.

Tüm aşkımı, tutkumu, özlemimi ve korkularımı iki kelimede toplamaya yetiyor gücüm anca. Seni Seviyorum...

 

Uzaktaki Sevgiliye Mektup

Bu yıl ayrı kutluyoruz Sevgililer Günü’nü. Ama biliyorum, benim seni yanı başımda hissedebilmek için illaki fiziken yanında olmama gerek yok. Çünkü her gün, her dakika hatta her saniye seni seviyor olmanın verdiği o yoğun duygularla yanımda olduğunu, beni düşündüğünü biliyorum. Belki de her istediğim an elini tutamıyorum ama birlikte olduğumuz her anın kıymetini çok iyi bilerek geçiriyorum.

Sana dair her detayı aklıma kazımak istiyorum. Kazıyayım ki yanında olamadığım anlarda, gözlerimi kapattığımda, her defasında aynı heyecanla izlenen o en sevdiğim film gibi oynatayım göz kapaklarımın içerisinde. Bu, birlikte geçiremediğimiz ilk özel gün değil. Yanında olamayacağım doğum günleri, yıl dönümleri olacak belki de. Ama ben ne zaman gözlerimi kapatsam senin yanımda olduğunu, beni ilk günkü kadar yoğun hislerle sevdiğini bileceğim.

Mesafeler yalnızca bedenleri uzak tutar sevgilim, Oysaki sen daima benim kalbimde, içimde, yanımdasın. Sevgililer Günü’müz kutlu olsun.

Çok Satanlar >> Sevgiliye Çiçek

Askere Sevgililer Günü Mektubu

Bir tanem,

Askere mektup yazmak adettendir. Üstelik bugün Sevgililer Günü. Umarım mektubum eline zamanında ulaşır. Her şeyden önce asla yalnız olmadığını bilmeni istiyorum. Sen gittiğinden bu yana tüm dünya durdu sanki. Sen gelene kadar da normale dönmeyecek. Aylar geçmiş sanıyorum ama takvim günleri sayıyor sadece. Bu ilk ve son ayrı kalışımız olacak, böyle avutuyorum kendimi.

Günlerim yeniden yan yana olacağımız zamanları düşünmekle geçiyor. Şimdiden bize uzun bir yapılacaklar listesi çıkardım bile. Birlikte yürüdüğümüz yolları bile özledim… Sana olan sevgim ve özlemim o kadar yoğunlaştı ki baktığım her yerde seni görmeye başladım. Aşkını paylaşabileceğim yegane şey vatan aşkı. Yoksa aylar saymakla biter miydi?

Seninle gurur duyan, bekleyen ve daima bekleyecek olan sevgilin...

Çok Satanlar >> Erkeğe Hediyeler

Sevgiliyi Ağlatan Mektuplar

Nereden başlasam, nasıl anlatsam diye düşünüyorum saatlerdir. En iyisi konuya direkt ortadan girmek. Her zaman yaptığım gibi… Bilirsin işte beni, sabırsızlığımı da heyecanımı da en iyi sen bilirsin… Her zaman en sevdiğim yemekten başlarım mesela yemeye. En güzel kıyafetlerimi en sık giyerim, bir hikaye anlatacaksam önce en güzel kısmından girerim konuya. Seni de böyle sevdim işte. Tam orta yerinden kalbimin. Aniden, sabırsızca, ilk gördüğüm anda sevdim. Her saniyesini hafızama kazıdım o ilk gülüşünün. Seninle adlarımızın aynı cümle içerisinde geçmesi bile imkansız gelirken kulağıma, şimdi birlikte Sevgililer Günü kutluyor olmamız bir mucize gibi.

Bir yıldız kaydı, ben bir dilek diledim. Nereden bilebilirdim ki dileğimin ellerini bir daha bırakmamak üzere tutabileceğini? Ellerini ellerimden, aşkını kalbimden asla ayırma sevgilim, Sevgililer Günü’müz kutlu olsun. Seni her şeyden çok seviyorum.

Romantik Sevgililer Günü Mektubu

Sevgilim,

Hayatıma adım attığın o günden beri 4 mevsim bahar yaşıyorum sanki. Boş gözlerle bakıp geçtiğim ne kadar güzel yer varmış meğer. Gökyüzü maviymiş mesela, bulutlarda türlü şekiller varmış. Senden önce yaşanan, gezilen ve görülen yerlerin hiçbir manası yokmuş.

Tüm güzellikleri seninle yeniden öğreniyorum. Adeta bir bebek gibi dünyayla tanıştığımı hissediyorum. Daha iyi bir insan olduğumu hissediyorum, seninle dünyayı daha bir seviyorum. Bana kattığın tüm güzellikler için teşekkür ederim sevgilim. Bu birlikte kutladığımız ne ilk Sevgililer Günü ne de son olacak. Nefes aldığım müddetçe tüm özel günleri birlikte kutlamayı ve tüm günlerimizi ikimiz için özel kılmayı diliyorum, seni çok seviyorum...

Birçok kişi duygularını sözcüklerle ifade etmekte zorlanır, ancak sadece eylemler değildir sevgiyi hissettiren, kelimelere de ihtiyaç duyarız. Bu sözlü olarak hayli olsa da iş yazıya gelince kelimeler akıp gider kaleminizden. Sana dünyaları veren bir kadına ya da sevdiğin erkeğe mektup yazmanın en güzel yanlarından biri hem onlara olan hisleri sözler ile ifade edebilmektir.


 

İlişkili Ürün Kategorileri:

» Sevgiliye Romantik Çiçek Aranjmanları

» Sevgililer Günü Hediyesi Ne Alabilirim?

» Lezzetli Bir Sevgililer Günü Hediyesi: BonnyFood

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.