İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Shaker

Aktif olarak bir sporla ilgilenenler ve özellikle de fitness-ağırlık antrenmanlarına devam eden kişiler için shakerların önemi tartışılmaz. Shakerlar aynı zamanda, beslenme düzenine dikkat eden kişiler içinde ayrıca önemli. Vitamin ve mineral dolu besleyici karışımlar hazırlamak, doyurucu ve lezzetli öğünlerle beslenmenizi düzenlemek için shaker ürünleri her zaman birinci tercih.

Sporu bir yaşam tarzı olarak benimseyen kişiler için bu besleyici karışımları hazırlamanın yanında, taşımak ve her dakika ulaşabilmek de çok önemli. Shakerlar sebzelerin, meyvelerin, kuruyemişlerin, protein tozu gibi besinlerin mükemmel şekilde karışmasını sağlamanın yanında, kolay taşınabilir özellikleriyle bu ihtiyacınıza da cevap veriyor. ÇiçekSepeti'nde kendinize en uygun shaker modelini keşfedebilir ve hemen sipariş verebilirsiniz.

Sporcuların Tercihi Shaker Modelleri

Başlangıç seviyesinden profesyonel düzeye kadar her sporcunun en büyük yardımcısı shaker modelleri oluyor. Sağlıklı protein shakeler, shaker yardımıyla çok hızlı ve kolay şekilde yapılabiliyor. Proteinli karışımlarda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, tüm sporcuların bildiği gibi protein tozunun karışımda tamamen çözünmüş olmasıdır. Protein tozları, shaker yardımıyla tamamen çözünebilmekte ve ideal karışımlar elde edilebilmektedir.

Karışımlarında istedikleri homojenliği ve lezzeti yakalamak isteyen, hazırladıkları öğünleri kolayca yanlarında taşıma ihtiyacı duyan her sporcunun tercihi shaker modellerinden yana oluyor. Shaker ürünleri, aktif yaşamayı seven her insanın hayatını kolaylaştırıyor.

Shaker ile Neler Hazırlanabilir?

Shaker ile spor öncesi ve sonrası öğün ihtiyacınızı karşılayacak karışımlar rahatlıkla hazırlanabilir. Muz gibi lifli bir meyve, karbonhidrat ihtiyacınızı karşılamak için biraz yulaf ve protein malzemeleriyle basit ve lezzetli tarifleri deneyebilirsiniz. Shakerlar sadece spor yapanlar için değil, beslenmesine dikkat eden ve sağlıklı öğünler arayan bireyler için de lezzetli çözümler sunar. Meyve-sebze karışımları, kuruyemiş-süt içeren tarifler, detoks suları gibi içecekleri de shaker ürünleri ile kolayca elde edebilirsiniz.

Shaker ürünlerini, aynı zamanda lezzetli içecekler, kokteyller hazırlamak için de kullanabilirsiniz.

Shaker Çeşitleri ve Yapıları Nelerdir?

Shaker'lar kullanım amaçlarına ve malzemelerine göre çeşitlilik gösteriyorlar.

Ev kullanımı için tercih edilen ve sağlıklı karışımlar hazırlamak için üretilen protein shaker'lar genellikle iki kısımdan oluşuyor, alt kısım malzemeleri koymak ve üstündeki küçük parça ise malzemeleri süzmek için kullanılıyor. Pratik olması ve kolayca taşınabilmesi için genellikle şeffaf plastik malzeme tercih ediliyor. İhtiyaca ve fiyat aralığına göre çantaya asma aparatı vb. ek bölümleri de bulunabiliyor.

Meyve suyu gibi taze ürünler içeren ve kuvvetli bir karıştırma gerektiren karışımların hazırlanmasında genellikle standart shaker (paslanmaz shaker) modelleri tercih ediliyor. Standart shaker'lar, paslanmaz çelik malzemeden üretiliyor. Alt hazne, süzgeç ve kapak bölümlerinden oluşuyorlar.

Sıklıkla profesyonellerin tercih ettiği Boston shaker'lar, iki parçadan oluşuyor. Çoğunlukla alt kısımda paslanmaz çelik ve üst kısım cam veya polikarbon malzeme kullanılıyor. Daha uzun yapıya sahip olan Boston shaker'lar, kokteyllerin daha kısa sürede karışmasını sağlıyor. Genellikle kokteyl hazırlamada kullanıldıkları için kokteyl shaker olarak da isimlendirilebiliyorlar. Bu shaker modelleri, bir süzgeç içermediğinden karışımın daha sonra ayrıca süzülmesi gerekiyor.

Hangi Shaker Modeli Alınmalı?

Shaker modellerinin hepsi, genel olarak isminin Türkçe çevirisi "karıştırıcı" işlevini karşılasa da belirli yönlerden birbirinden ayrışıyorlar. Aralarında işlev farkları bulunan shaker seçenekleri bulunuyor.

Sporla aktif olarak uğraşan kişiler için protein tozlarını pratik şekilde taşıma fırsatı sunan ve buna özel olarak bir saklama alanı olan shakerlar bulunuyor. Bu ürünlerin saklama alanı, genellikle şişenin altında ve çıkarıp takılabilir bir tasarım şeklinde oluyor. Kullanıcı ihtiyacına göre hazne büyüklükleri değişebiliyor, shaker modellerinin kimileri 400 ml kimileri ise 1000 ml kapasiteye sahip ve çok daha farklı büyüklük seçenekleri bulunabiliyor.

Bazı shaker modelleri ise üzerlerinde motive edici sözler ve imgeler taşımaları yönünden dizayn olarak diğer modellerden farklılaşıyor. Motivasyonun sporda çok önemli olduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda, tasarım shaker modelleri sporcular tarafından severek tercih ediliyor.

Uygun Fiyatlı Shaker Modelleri ÇiçekSepeti'nde

Shaker ürünleri geniş bir skalayla piyasada yer buluyor. Bu durum, fiyat bazında da farklı alternatifler sunulmasını, her fiyata rahatlıkla bir shaker bulunabilmesini sağlıyor. Basit özellikler arayan ve işlevselliği yeterli bulan bireyler için ekonomik shaker modelleri bulunurken, özellikleri ve tasarımları nedeniyle fiyatları daha yüksek olan ürünler de seçenekler arasında yer alıyor.

Fiyatlar aynı zamanda kapasite, ekstra taşıma bölmesi gibi değişkenlere göre de farklılaşıyor. Her modelde bulunmayan karıştırıcı özellikli malzemeler gibi ekstra işlevler de ürün fiyatlarının farklılaşmasını sağlıyor. Aradığınız özelliklere ve işlevlere göre, kendinize ve kullanım alışkanlıklarınıza uygun bir shaker modeli mutlaka bulunuyor. Üstelik, ÇiçekSepeti'nin geniş ürün yelpazesi ile aradığınız shaker modelini, bütçenize uygun fiyatlara bulmak şimdi çok kolay!

Siz de shaker modellerini hemen keşfedebilir ve istediğiniz ürünü en uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti'nden rahatlıkla sipariş edebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.