Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Sıcak Çikolata

Sıcak çikolata veya sıcak kakao, genellikle eritilmiş çikolata veya toz kakao, sıcak süt veya su ve şeker içeren sıcak içecek. İlk çikolata içeceğinin yaklaşık 2000 sene önce Mayalar tarafından yapıldığı düşünülmektedir. 1400'lere kadar kakao içecekleri, Aztek kültürünün önemli bir parçası olmuştur. 1500'lerin başında, kaşif Cortez, Avrupa'ya kakao çekirdekleri ve çikolatalı içecek yapma araçları getirdi. İçki hala soğuk ve acı tadı devam etmesine rağmen, popülerlik kazandı ve Kral Charles V mahkemesinin yanı sıra İspanyol üst sınıfı tarafından kabul edildi. İspanya'daki tanıtımından sonra, içecek sıcak, şekerli ve acı bibersiz olarak sunulmaya başladı. İspanyollar harika yeni içeceklerini çok koruyorlardı ve Avrupa'ya yayılmaya başlaması haberleri yüz yıldan fazla oldu.

Birbirinden farklı tatlara sahip, en leziz ürünleri bir araya getiren sıcak çikolata çeşitleri, ciceksepeti.com ve Çiçeksepeti mobil uygulamasında sizleri bekliyor! Siz de kampanyalı fiyatlar ve kolay ödeme koşullarından yararlanarak, sıcak çikolata sayfasında listelenen ürünleri kapınıza teslim edilecek şekilde satın alabilirsiniz.

Günümüzde Sıcak Çikolata

19. yy'a kadar sıcak çikolata mide ve karaciğer hastalıklarının yanı sıra özel bir içecek olarak da kullanıldı. Ancak bugün, bu sıcak karışımı sadece yudumlamak ve tadına bakmak için bir içecek olarak kullanıyoruz. Amerika'da, sıcak çikolata biraz ince ve genellikle sıcak suları toz paketleriyle birleştirerek yapılır. Büyük bir pratiklik sağlayan, Amerikan sıcak çikolata olarak da bilinen toz sıcak çikolatalar, genellikle kış aylarında ya da soğuk havalarda tercih edilir. Sıcak çikolata sadece içinizi ısıtan değil, soğuk kış günlerinde de mutlu eden bir içecektir. Dışarıda kar yağıyorsa sıcacık bir evde sıcak çikolata eşliğinde kitap okumak herkesin keyif alabileceği bir aktivitedir. Toz sıcak çikolata, sıcak süt veya su ile kolayca yapılabilir. Bu şekilde sıcak çikolata yapabilir ve damak zevkinize uygun olanı seçebilirsiniz. Sütten yapılan sıcak çikolatanın içimi kolaydır. Ancak su ile yapılırken su miktarının da doğru ayarlanması gerekir. Sıcak çikolatanın tatlandırıcısını tüketmek isterseniz ilave şeker veya tatlandırıcı da kullanabilirsiniz. Sıcak çikolata çeşitli boyut ve türlerde gelir. Sık sık sıcak çikolata tüketiyorsanız 1 kg sıcak çikolata satın alabilirsiniz. Her yerde sıcak çikolata keyfi yaşamanızı sağlayan ürünler, çeşidine göre birkaç kategoriye ayrılmakta olup yetişkinler ve çocuklar her an sıcak çikolatanın tadını rahatlıkla çıkarabilirler. lı çeşitleri bulunmaktadır. Bu açıdan beyaz sıcak çikolata çeşitlerini de inceleyebilirsiniz.

Sıcak Çikolata Çeşitleri

Sıcak çikolata çeşitlerini sütlü çikolata, beyaz sıcak çikolata ve bitter sıcak çikolata olarak üçe ayırabiliriz. Sıcak çikolatayı iyi durumda saklarsanız uzun süre bozulmaz, lezzetini kaybetmez. Bu nedenle uygun ürünlere sahip olmanın onları satın almak kadar faydalı olduğu asla unutulmamalıdır. Paketi açtıktan sonra sıcak çikolata tozunu bir kavanoza koyup uygun bir yerde saklayabilirsiniz. Ayrıca üründe kullanmayı planladığınız kaşığın kuru olmasına da dikkat etmelisiniz. Zengin kıvamı ile tercih edilen sıcak çikolata, kaşıkla iyice karıştırıldıktan sonra aroması yavaş yavaş dağılabilir. Tozun sıvı içinde eşit olarak dağılabilmesi, birçok kişinin bu özel ve lezzetli içeceği sevmesinin nedenidir. Ayrıca bu ürün, termosun sıcaklığını uzun süre koruyarak konforlu bir deneyim sağlar.

Avantajlı Sıcak Çikolata Fiyatları

Online satış, mağazalarda ulaşamayacağınız kakao ile sıcak çikolata, romantik sıcak çikolata gibi sıcak çikolata tek tıkla beğeninize sunuyor. Çiçeksepeti sıcak çikolata kategorisi ise kampanya ve özel fırsatlarla çok daha cazip hale gelen ürünlerden oluşuyor. Sıcak çikolata sayfasında listelenen bu özel ürünler, online alışverişe özel indirimlerle, Çiçeksepeti’nde! Uygun fiyat fırsatlarını yakalamak için hemen kategoriyi dolduran kullanışlı ürünleri keşfedin, tek tıkla, en uygun fiyatlı seçenekler ayağınıza gelsin.