Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Sıcak Soğuk Müdahale Ürünleri

Hastalıklarda, terapilerde, kas veya eklem ağrılarından kaynaklanan ağrıların her biri farklı şekilde müdahalelere ihtiyaç duyar. Bazı durumlarda sıcak olarak yapılacak tedavi yöntemi, iyileşmeye neden olurken, maruz kalınan farklı ağrılar ya da hasarlarda ise soğuk müdahaleler gerekebilir. Sıcak uygulama; ağrı ve tıkanıklığı gidermek, ısı sağlamak, iyileşmeye teşvik etmek ve kası yumuşatmak için cilt yüzeyine nemli veya kuru bir şekilde, ciltten daha sıcak bir müdahale ile yapılması halinde tedavi edici olabilir. Soğuk uygulama şekli ile ağrıyı ve vücut ısısını azaltabilir, gerekli görülen bölgeyi uyuşturarak, kanamayı kontrol altına alabilirsiniz. Bakteri üremesini durdurabilmek ve kangreni önleyebilmek için, cilt yüzeyine nemli olacak şekilde soğuk müdahalede bulunabilirsiniz. Yapacağınız soğuk müdahale, oluşan ödemleri önleyerek, iltihapları azaltmanıza yardımcı olacaktır.

Lokal Sıcak ve Soğuk Müdahale Türleri

İhtiyacınız olması durumunda soğuk müdahale yöntemi ile; birkaç güç boyunca belirli aralıklarla iltihaplı bölgeye soğuk kompres yaparak tedavi sürecini başlatabilirsiniz. Elbette ki satın alacağınız termojeli dondurduktan sonra direk olarak cildinize uygulamamalısınız. Evinizde bulabileceğiniz ince bir beze soğuk termojel sararak cildinize uygulamanız halinde daha sağlıklı bir yöntem izlemiş olursunuz. Aksi halde buz yanması denilen rahatsızlık ile derinizi yakabilir ve tedavi etmeye çalışırken, cildinize daha çok zarar verebilirsiniz. Buzlu şekilde yapılan uygulamalar, kireçlenmeyi ve tendonlarda meydana gelen tahrişi önleyici etki taşır. Ayrıca çağın hastalığı olan migren ağrılarına çok iyi gelen soğuk maskeler, şiddetli baş ağrılarınızı azaltarak daha rahat bir gün geçirmenizi sağlayabilir.

Eğer iltihaplı bir bölgeniz varsa ve o an herhangi bir doktora gidemiyorsanız, gerekli bölgeye ısı uygulamanız halinde kan damarlarınız genişler, kan akışınız hızlanır ve ağrılı kısımdaki kasların gevşemesini sağlayarak rahatlarsınız. Isı tedavileri; ihtiyaç duyulan bölgeye güvenli şekilde kullanabileceğiniz sıcak su torbası, elektrikli sıcak torbalar ve daha birçok farklı ürün ile kompres yapabilirsiniz. Sıcak müdahaleler genellikle rahatlatıcı etkiye sahip olduğundan, kireçlenmelerde, burkulma ve kronik tahrişlerde işinize yarar. Boynunuza uygulayacağınız ısı ise spazmlardan kaynaklanan baş ve boyun ağrılarınızı zaman içerisinde tedavi edebilmenize olanak tanır. Özellikle sıcak uygulamayı; kızarmış, iltihaplanmış ve uyuşmuş bölgelerde kullanabilirsiniz. Isı, bazı kişilerde beklenenden daha tehlikeli olabileceğinden, yüksek tansiyon ve kalp rahatsızlığı olan veya bu riski taşıyan kişilerde sıcak müdahalelerde bulunmadan önce mutlaka uzman bir doktora danışmanız gerekiyor.

Kas ve Bel Ağrılarına Sıcak Çözümler

Kas ve bel ağrıları birçok kişi tarafından genellikle şikayetlerle doktora gitmelerine neden olan rahatsızlıkların başında gelir. Düzenli spor yapanlar, yaşı itibariyle ağrıları olanlar veya masa başı çalışan ve çok az hareket eden kişilerde bu durumlar sıklıkla görülebilir. Yaralanmadan kaynaklanmayan kronik kas ve bel ağrıları, bölgeye ısı uygulaması yapmanız halinde azalmaya başlar. Stresli, ağrılı dokulara ve eklemlere kan dolaşımını artıracak şekilde uygulamalar yapabilirsiniz. Isı bantları yardımı ile uygulayabileceğiniz sıcak müdahaleler, ağrılı bölgedeki tetik noktalarını gevşeterek sertliği azaltacak ve esnekliğinizi artırarak, rahat hareket etmenizi sağlar. Kronik bel ağrıları yaşamanız durumunda ise hasarlı bölgeye biraz daha uzun süreli olmak kaydı ile ısı uygulaması yapabilirsiniz.

Sıcak ve Soğuk Müdahale Ürünleri ÇiçekSepeti’nde!

ÇiçekSepeti, hem çocuklar hem de büyükler için birbirinden eğlenceli desenlere sahip sıcak su torbalarını ve soğuk kompres yapabileceğiniz çeşitli ürünleri listeleyerek, avantajlı fiyatlarla satışa sunar. İhtiyacınız olması durumunda, en kaliteli ve uzun ömürlü sıcak ve soğuk müdahale ürünleri, rahatsız olmanız durumunda gecikmeden tedavinize başlayabilmeniz için satışta! Hemen şimdi siz de sahip olabilirsiniz.

İlişkili Kategoriler:

» Soğutucu Sprey

» Soğuk, Sıcak Kompres

» Sıcak Su Torbası

» Isıtıcı Bant

» Buz Torbası