Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Şiir Kitapları

Şiir, anlatmak isteyip anlatamadıklarınızın, kalbinizden geçirip söyleyemediklerinizin, en sade ve en güzel halidir. İyi bir şairin kaleminden çıkan iki mısra, sizinle doğru yerde karşılaşırsa hayatınızı bile değiştirebilir. Bu yüzden şiir kitapları edebiyata gönül verenler için vazgeçilmez kitaplar arasında yer alır. Edebiyat tarihinin en eski zamanlarından günümüze dek yaşayan yüzlerce şairin her biri, bambaşka bir his dünyasının kapılarını sizin için aralar. Türk ve dünya edebiyatının en ünlü şairlerine ait nadide eserlerin yer aldığı şiir kitapları, herkesin kütüphanesinde bulunması gereken özel eserlerdir. Türk ve dünya edebiyatında yazılmış en iyi şiir kitaplarını ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Duyguların En Etkili İfadesi: Şiirler

Şiir, sizin ilgi alanınıza giriyor ve şiir okumaktan keyif alıyorsanız, mutlaka bir başucu kitabınız bulunur. Özellikle gece yatmadan önce favori şairinize ait bir şiir okumak sizi çok mutlu eder. Beyitlerin ve mısraların arasında dolaşmak, büyülü bir diyarda yolculuğa çıkmak gibidir...

  • Eski dönemlere ait şiirlerin tadı bambaşka iken, modern zamanlara ait şiirler size farklı bir zevk verir. Tarzına hayran olduğunuz en sevdiğiniz şairin en güzel şiirlerinin yer aldığı seçme şiirler antolojilerine sahip olmak sizin için ideal olacaktır.
  • Bazı özel arşivlik çalışmalar, tek bir yazarın bilinen tüm şiir kitaplarını içerir. Yayınevleri bu tip kitapları ve arşivlik setleri sıklıkla basar. Bu setler kişisel olarak oluşturacağınız külliyat için olmazsa olmaz unsurları oluşturur.
  • Farklı edebi akımlara ait Türkçe şiirlerin yıllardır yinelenen baskıları, şiirin ne kadar ilgi gördüğünün bir kanıtı niteliği taşır. Farklı dillerde yazılmış şiirlerin çevirisini yapmak ciddi bir yabancı dil ve edebiyat bilgisi ile entelektüel birikim ister. Bu nedenle çeviri şiir kitabı alırken çevirmen hakkında detaylı bilgi edinmeniz gerekir.
  • Şairler, kendilerine has yöntemleri ile iç dünyalarını ve duygularını olabildiğince az kelimeyle yoğun bir şekilde ifade eder. Şiir bu yönüyle edebiyat dünyasında her zaman özel bir yere sahiptir. Dünyada ve Türkiye’de meşhur olan ve kitapları milyonlarca satan şiir kitapları okurları arasındaki popülerliğini hiçbir zaman yitirmez.
  • Şiir kitapları yapı itibarıyla genellikle ince kitaplardır. Yıllar öncesine ait olan şiir kitaplarının ilk baskıları kadar, güncel baskıları da talep görür. Yayınevleri kimi zaman şairlerin tüm kitaplarını bir seri halinde tasarlar ve kapak görünümü olarak belli bir bütünlük elde eder.
  • Özel setler içerisinde ise bir şaire veya döneme ait birden fazla şiir kitabı bir araya gelir ve kitap kurtları için bulunmaz bir hediye halini alır. Bazı kişiler ise kitap koleksiyonu yapmaya bayılır. Bu koleksiyonların en nadide parçalarını ise şüphesiz şiir kitapları oluşturur.

Dünya Edebiyatına Ait Şiir Kitapları

Kendisini edebiyat dünyasına kanıtlamış ve çok güçlü eserler ortaya çıkaran Alman, İngiliz, Fransız, Amerikan gibi farklı edebiyatlara ait en önemli şiirler, en başarılı çevirileriyle zamanın ruhunu taşır. Şiiri orjinal dilinden okumayı seviyorsanız, yabancı dildeki şiirlerin yer aldığı şiir kitaplarını okumak size ayrı bir keyif verecektir. Kendi ülkelerinde kült haline gelmiş olan eski dönem şairlerini, her milletten insanın günümüzde hala okuması tesadüf değildir. Şiir, okullardaki edebiyat derslerinde önemli yeri olan bir konu olarak öne çıkar. Bu nedenle üniversitelerdeki akademik çalışmalar için şiir kitapları ve şairler oldukça önemlidir. Konuyla ilgisi bulunan tez çalışmalarında, şiir kitaplarındaki alıntılar çalışmaya ciddi katkı sağlar.

Antik çağdan bu zamana kadar varlığını sürdürmeye devam eden şiir, herkesin ruhuna dokunmaya devam ediyor. Kütüphanenizde olmasını istediğiniz şairlerin şiir kitaplarını en uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde bulabilir, hızlı gönderim avantajıyla siparişe debilirsiniz.