Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala

Silici Örtücü

İş yerlerinde, okullarda, ofislerde veya yaşam alanlarında bir şeyleri not alırken bazen hata yapabilirsiniz. Yapılan hata özellikle tükenmez kalem vb. kalemlerle yazıldıysa silmek için özel ürünler kullanmanız gerekir. Daksil ya da diğer ismiyle yazı düzeltici; yazıcı ve daktilo çıktıları, basılı evraklar, tükenmez veya dolma kalem ile yazılan belgelerin üzerinde rahatlıkla düzeltme yapmanıza olanak tanır. Oldukça geniş bir yelpazede sunulan düzeltici ürünler; sıvı, şerit ve kalem tipi gibi farklı seçeneklere sahiptir. Yazım ve basım hatalarının pratik bir şekilde düzeltilmesini sağlayan daksil, birçok marka tarafından üretilmektedir. İhtiyacınız olan boyut, adet ve özellikteki silici örtücü ürünlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nden sipariş edebilirsiniz.

Daksil Nedir, Nasıl Kullanılır?

Belge ve çıktıların üzerinde yer alan basım ile yazım hatalarını düzeltmek için kullanılan daksil, farklı çeşitlerde sunulan bir üründür. Şerit düzeltici, tipeks ismiyle de bilinmektedir. Bu nedenle “Tipeks nedir?” sorusunun cevabı aslında daksil ile aynıdır. Farklı isimlerle anılan bu ürünler, yazım ve basım hatalarını düzeltmek için kullanılmaktadır. Daksil çeşitleri; sıvı daksil, şerit silici daksil ve kalem daksil olmak üzere 3 ana gruba ayrılmaktadır.

  • Sıvı daksil, özel kimyasal formülü sayesinde hatalı yazıların düzeltilmesinde kullanılır. Sıvı tip daksili hatalı bölgenin üzerine uyguladıktan sonra kurumasını beklemeniz gerekir. Kuruma sonrasında yeniden yazım için alan hazır hale gelecektir. Sıvı tip düzelticileri birçok farklı kağıt türü üzerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Mililitre olarak çeşitli hacimlerde sunulan sıvı daksiller, yoğunluklarına göre birbirinden ayrılmaktadır. Yoğun olan ürünler, daha hızlı kapatma özelliğine sahiptir. Tek paket olarak alabileceğini sıvı daksilleri 2’li, 5i’li veya 10’lu paketler halinde daha uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.
  • Şerit düzeltici veya şerit daksil olarak bilinen tür, düzeltici bant ile düzeltme işlemi yapmanızı sağlar. Düzeltici bandın genişlik ölçüsü milimetre ile gösterilirken uzunluğu ise metre cinsinden belirtilir. Bir iş yeri veya kurumda genelde bu tarz daksiller tercih edilmektedir. Oldukça hızlı ve pratik kullanıma sahip olması bu durumda etkilidir. Şerit daksiller beyaz formun dışında mavi, yeşil, sarı, kırmızı gibi farklı renklerde de sunulmaktadır. Kullanım yoğunluğunuza göre farklı ölçülerdeki daksilleri tercih edebilirsiniz.
  • Kalem daksil, içerisinde özel olarak formüle edilen düzeltici sıvının bulunduğu ürünlerdir. Hassas, pratik ve oldukça hızlı düzeltme yapmanıza olanak tanır. Kolay tutuş özelliği sayesinde yazı yazar gibi düzeltme yapmanız mümkündür. Hatalı bölgeye uygulandıktan sonra hızla kuruyan alana yeniden yazı yazabilirsiniz. Kelem tip daksiller içerisinde bulunan düzeltici sıvının hacimlerine göre satılmaktadır. Düzeltici sıvının hacimleri ise milimetre şeklinde gösterilmektedir. 8, 9, 12,20 ml gibi farklı hacimlerde sunulan daksil modelleri bulabilirsiniz.

Daksil modellerinin hepsi tasarım olarak farklı olsa da benzer şekilde kullanılmaktadır. Hata yapılan bölgeye hangi tür daksili kullanırsanız kullanın yavaşça uygulamanız gerekir. Uygulama sonrasında kuruma süresi ürünün kalitesi ve formülüne göre değişkenlik gösterir. Kuruma için birkaç dakika bekledikten sonra uygulama yaptığınız alana yeniden yazı yazabilir veya o alanı kullanmadan öylece bırakabilirsiniz.

Daksil Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı markalarca üretilen daksil fiyatları; ürünün kalitesi, ne kadar sıvı ya da şerit içerdiği, düzeltme süresi, uygulama şekli gibi kriterlere göre değişkenlik gösterir. Bu nedenle daksil almadan önce belli konulara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

  • Hata düzeltmesi yapacağınız alanların genişliği, ne kadar sıklıkla düzeltme yaptığınız, uygulama şekli gibi konulara dikkat etmeniz gerekir. Eğer evrak ve belge üzerinden sıkça düzenleme yapıyorsanız, kuruma süresi ve uygulama biçimi açısından şerit daksiller daha avantajlıdır.
  • Kağıt üzerinde geniş bir bölgede düzeltme yapacaksanız inceltici özellikli ve yoğunluklu sıvı daksilleri tercih edebilirsiniz.
  • Sizin için kullanım kolaylığı, taşıma şekli ve pratiklik önemliyse kalem daksiller daha avantajlıdır. Çanta, cep veya dosya gözüne kalem daksilleri yerleştirerek dilediğiniz yere götürebilirsiniz.

Pritt, Tipp-Ex, Bic, Noki, Faber Castell başta olmak üzere en iyi markaların daksil çeşitlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nden sipariş edebilirsiniz.