Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Sintine

Teknelerin su hattı altında kalan iç kısmına adını veren sintine, gemilerde makine ve kazanların bulunduğu zeminin ve ambar güvertesinin altında kalan kısımdır. Gemilerin ve teknelerin içine sızan suların, makine ve kazan dairelerinden akan atıkların depolandığı alana ise sintine bölgesi adı verilir. İşte tüm bu atıklar ve sular, sintine pompası yardımı ile bir tanka toplanır ve tahliye edilir. Ancak bu atıkların temizlenmesi, mikroplardan ve olabilecek tüm pisliklerden arınması için sintine pompası büyük önem arz eder. Kaliteli ve dayanıklı bir sintine pompası sayesinde, atıklar güvenli bir şekilde toplanır ve gerekli kimyasal işlemlerden geçerek arıtılır. Gemilerin ve teknelerin sintine sularını doğrudan denize bırakması kanunen yasaktır. Denizlerin temizliği için sintine pompasının iyi çalışması, atıkların iyi arıtılması ve depolanması gerekir. Siz de tekneniz için gerekli olan sintine pompası çeşitleri için ÇiçekSepeti’ndeki ürünleri inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Sintine Pompası Nedir?

Tekneler, yatlar, balıkçı tekneleri ve gemiler topladıkları su ve yağların tahliyesi için bir pompaya ihtiyaç duyarlar. Sintine pompası, işte tam da bu durumlar için kullanılan bir pompa çeşididir. Günlük kullanımlarda veya acil boşaltım gerektiren durumlarda kullanılan sintine pompası, birçok atığın karışmasını ve kolayca tahliye etmesini kolaylaştırdığı için bu araçlarda bulunan olmazsa olmazlar arasındadır. Su akışını düzenlemek ve fazla suyu, yağı ve atığı boşaltmak için kullanılan sintine pompası, görevi nedeni ile oldukça önemli bir parçadır. Çünkü makine dairesi içinde dahil oluşabilecek tüm sular, atıklar ve yağlar bu pompa aracılığı ile boşaltılır. Aksi halde sintine depolarına başka sıvılar da karışabilir ve bu durum istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Kaliteli ve dayanıklı sintine pompası çeşitleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor!

Sintine Pompası Nasıl Seçilir?

Sintine pompası seçilirken kullanım alanı ön planda olmalıdır. Tekne, yat ya da gemilerde kullanılacak pompa çeşitleri farklılık gösterir. Aynı zamanda bu araçların büyüklükleri de sintine pompasının seçiminde önemli rol oynar. Gemilerdeki sintine pompaları, pistonlu ya da santrifüj tipi pompalardan oluşur. Mutlaka deniz seviyesinin altında konumlandırılır, böylece denizden gemiye dolan suyu daha rahat bir şekilde depolar ve pompalar. Tekneler için kullanılan sintine pompaları için iki pompa bulundurulması önerilir. Biri teknenin içine giren suyu boşaltmak için kullanılan daha küçük boyutta olan bir pompa iken, diğeri teknenin suyunu basabilecek büyüklükte olmalıdır.

Her teknenin ve geminin gerekliliklerinden olan sintine pompası için en uygun fiyatlı ve en kaliteli seçenekleri ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Böylece güvenle deniz seyahatlerinizi ve ticaretini gerçekleştirebilir, deniz temizliği için kendinize düşen görevi yerine getirebilirsiniz.

Sintine Pompası Çeşitleri

Sintine pompası; otomatik sintine pompası ve manuel sintine pompası olmak üzere iki şekilde karşınıza çıkıyor. Kas gücü gerektiren manuel sintine pompası, aynı zamanda sintine el pompası olarak da biliniyor. Manuel pompalar bir anahtar yardımı ile çalışıyor. Yeteri düzeyde biriken sıvılar bu anahtarı hareket ettiriyor. Böylece sintine pompası harekete geçiyor ve atık su dışarı atılıyor. Otomatik sintine pompası, manuel pompadan farklı olarak sıvı seviyesinin belirli bir noktaya gelmesiyle otomatik olarak tahliye sağlıyor ve elektrikle çalıştığı için herhangi bir müdahaleye gerek kalmadan geminin dışına atık suyu pompalıyor. Günümüzde manuel pompalar daha az kullanılırken, otomatik pompalar her zaman daha fazla tercih ediliyor. İster otomatik, ister manuel sintine pompası seçenekleri için ÇiçekSepeti’ni inceleyebilirsiniz. Deniz yolculuklarını daha güvenli ve temiz hale getiren sintine pompası çeşitleri, farklı fiyat seçenekleri ve modelleri ile ÇiçekSepeti’nde!