Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Şişe Vernik

Hem en çok kullanılan hobi malzemelerinden biri olan hem de mobilyalarınızı korumak için kullanabileceğiniz vernikler; kuru yağ, solvent, reçine ve tinerden meydana gelir. Sürüldüğü yüzeyin iklim şartlarına karşı dayanıklılığını artırır. Bu yüzden kullanılması gereken çok önemli bir maddedir.

Birbirinden farklı model ve özelliklere sahip, en kullanışlı tasarımları bir araya getiren vernik modelleri, ciceksepeti.com ve ÇiçekSepeti mobil uygulamasında sizleri bekliyor! Siz de kampanyalı fiyatlar ve kolay ödeme koşullarından yararlanarak, şişe vernik sayfasında listelenen ürünleri kapınıza teslim edilecek şekilde satın alabilirsiniz.

Vernik Nedir?

Ağaç ve metal ürünlere yada boyanmış bir yüzeye parlak veya mat bir görünüm veren ürüne vernik denir. Vernik parlak veya mat bir görünümün yanında kullanıldığı ürünü veya yüzeyi iklim değişikliklerine karşı koruyan dayanıklılığını artıran bir ürün olarak karşınıza çıkar. Vernik farklı çeşitleri olan ve tercih edilen bir ürün olarak karşımıza çıkar. Endüstriyel üretimlerde kullanılan bir ürün olmasının yanında hobi olarak yapılan işlerde de kullanılır. Vernik fiyatları vernik modeline, matlığına ya da parlaklığına ve üretim malzemesine göre değişkenlik gösterse de sprey vernik fiyatları diğer modellere göre biraz daha maliyetli olabiliyor.

Vernik Çeşitleri

Vernik kullanım alanı çok geniş olan ürünler arasında yer alır. Selülozik, sentetik ve poliüreten olarak grubu ayrılan vernik farklı çeşitleri ile kullanıcılara sunulur. Selülozik vernik adından da anlaşılacağı gibi selüloz maddesinden üretilen vernik türüdür. Ağaç, çalı, bitki gibi organik cisimlerde yer alan selülozlardan elde edilir. Selülozik tiner kullanılarak inceltilmesi sağlanır. Sentetik vernikten ayrılan en önemli özelliği ise çabuk kuruyan bir vernik türü olmasıdır. Bu özelliği ile kurumasını beklemek istemeyen kullanıcıların tercih sebebi olur. Selüloz vernik parlak çeşidi olduğu gibi mat çeşidi de bulunur. Mat ve parlak çeşitleri birbirine karışımı sağlanarak selüloz vernikten istenilen parlaklık seviyesi elde edilebilir. Gözenekleri doldurma özelliği ve ağaç ürünlerine sıkı bağlanması nedeni ile mobilya, tahta kapı, parke ile dekorasyon, süs ve tahta hediyelik ürünlerde kullanılır. Şeffaf vernik olması nedeni ile kullanıldığı alanın rengini değiştirmediği görülür. Sentetik vernik çeşidi reçine özlü olarak üretilir. Kullanıldıktan sonra geç kurur ve bu özelliği onun sağlamlığının gösterir. Geç kuruması nedeniyle dirençli bir ürün olarak bilinir. Bu nedenle teknelerde, mutfak mobilya ürünlerinde, ağaçtan yapılan eşya türleri gibi yerlerde kullanılır. Tekne ve mutfak mobilyalarında kullanılmasının asıl nedenlerin biri neme karşı olan dayanma gücü olduğunu görülür. Sentetik vernik kullanıldıktan sonra tozsuz bir ortam kurutulması gerekir. Poliüretan vernik ise daha çok profesyonel olarak yapılan işlerde tercih edilir. Kullanılırken içine sertleştirici karıştırılır. Kullanıldıkları ürünlerde veya yerlerde çizilme ve darbelere karşı dayanıklı olduğu görülür. Poliüretan vernik, kullanıldıkları kap ve araçların poliüreten tiner ile temizlenmemesi durumunda sertleştirici etkisi nedeniyle kullanılamaz hale gelir. Bu verniğinde mat ve parlak türleri bulunur. Vernik, bahsedilen vernik türleri dışında da farklı çeşitleri olan bir üründür. Taş vernik, su ve buharın etkilediği tüm yüzeylerde kullanılan içerisinde sağlığa zararlı toksik madde içermeyen su bazlı vernik türüdür. Mutfak ve banyoların zeminlerinde, mutfak tezgahları gibi alanlarda tercih edildiği görülür. Akrilik vernik ise reçine esaslı bir ürün olarak karşımıza çıkar. Renk ve parlaklık kullanımı uzun olmasının yanında yapışma gücü sayesinde darbelere ve aşınmalara karşı dayanıklı olduğunu görülür. Akrilik parlak vernik, barındırdığı özelliklerinin yanında kullanıldığı alanın parlak olmasını sağlar. Akrilik mat vernik ise kullanıcılara mat bir görünüm oluşturur.

Avantajlı Vernik Fiyatları

Online satış, mağazalarda ulaşamayacağınız sprey vernik, ahşap vernik, mat vernik, renkli vernik, parlak vernik, şeffaf vernik gibi vernik çeşitlerini tek tıkla beğeninize sunuyor. ÇiçekSepeti şişe vernik kategorisi ise kampanya ve özel fırsatlarla çok daha cazip hale gelen ahşap vernik fiyatları ve ürünlerden oluşuyor. Vernik sayfasında listelenen bu özel ürünler, online alışverişe özel indirimlerle, ÇiçekSepeti’nde! Uygun fiyat fırsatlarını yakalamak için hemen kategoriyi dolduran kullanışlı ürünleri keşfedin, tek tıkla, en uygun fiyatlı seçenekler ayağınıza gelsin.