Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Sosis

Sosis, içinde hayvan eti bulunan, genellikle baharatla yoğurularak, hayvan bağırsağı içinde yarı ya da tam pişirilerek hazırlanan gıda maddesidir. Tipik olarak, bir sosis geleneksel olarak bağırsaktan, ancak bazen de sentetik malzemelerden yapılmış bir kasada oluşturulur

Birbirinden farklı tatlara sahip, en leziz ürünleri bir araya getiren sosis çeşitleri, ciceksepeti.com ve Çiçeksepeti mobil uygulamasında sizleri bekliyor! Siz de kampanyalı fiyatlar ve kolay ödeme koşullarından yararlanarak, sosis sayfasında listelenen ürünleri kapınıza teslim edilecek şekilde satın alabilirsiniz.

Sosis Çeşitleri

Besleyici özelliğinin yanı sıra pratik bir ürün olması nedeniyle tercih edilen sosis, hem içerik hem de miktar ve şekil olarak farklı çeşitlere ayrılır. Yapımında kullanılan et çeşidine göre tavuk, dana, domuz ve hindi sosisleri bulunur. Aynı zamanda sosis çeşitleri kesiliş ve paketlenme tarzına göre de uzun, büyük, kalın, küçük sosis gibi farklı türlere sahiptir. Bası sosis türlerine daha lezzetli ya da sıra dışı olması için gravyer peyniri, barbekü sosu eklenebilir. Tütsülenmiş hindi, dana etinden yapılan sosisler de son yılların gurme lezzetleri arasındadır. Kasaplarda özel olarak yaptırılan kasap, market sosis çeşitlerine de rastlayabilirsiniz. Aynı zamanda vegan, organik, glutensiz sosis çeşitleri de tüketicilere sunulur. Özel olarak yapılan bu tarz sosisler özellikle gluten hassasiyeti olan kişiler için ideal bir seçenektir. Bu sosislere ek olarak Almanya’nın Bavyera bölgesine özgü Weisswurst bir diğer adıyla beyaz sosis adı verilen bir sosis çeşidi daha vardır. Domuz etiyle yapılan bu sosis çeşidi kendine özgü bir tada ve beyaz bir renge sahiptir. Sosis çeşitlerini çeşitli sebze ve karbonhidrat içeren besinlerle birlikte kullanarak öğünlerinizin besleyicilik değerini artırabilirsiniz. Protein içeriği yüksek olduğu için büyüme ve gelişme dönemindeki çocukların protein gereksiniminin karşılanmasına yardımcı olur. Yağ ve protein içeriği zengin olan sosis, mideyi geç terk ederek uzun süre tokluk hissi yaratır. Farklı baharatlarla zenginleştirilen besin metabolizma hızının artmasını destekler. Sosis yapımında kullanılan nitrik asidin etkisini minimuma düşürmek için sosis ile birlikte meyve suyu, salata gibi C vitamini kaynakları tüketmelisiniz. Antioksidan özelliğe sahip vitamin ve mineraller açısından zengin olan sosis, toksin maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Sosis, demir içeriği yüksek bir besindir. Kansızlığın önlenmesine destek olur.

Avantajlı Sosis Fiyatları

Online satış, mağazalarda ulaşamayacağınız sosis çeşitlerini tek tıkla beğeninize sunuyor. Çiçeksepeti sosis kategorisi ise kampanya ve özel fırsatlarla çok daha cazip hale gelen ürünlerden oluşuyor. Sosis sayfasında listelenen bu özel ürünler, online alışverişe özel indirimlerle, Çiçeksepeti’nde! Uygun fiyat fırsatlarını yakalamak için hemen kategoriyi dolduran leziz ürünleri keşfedin, tek tıkla, en uygun fiyatlı seçenekler ayağınıza gelsin.