İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Soundbar Modelleri

TV, görüntü ve ses sistemleri, sinematik deneyimi daha keyifli hale getirir. Üstün teknolojik donanıma sahip ses sistemleri, yayınlanan sesi en net haliyle size iletir. En heyecanlı aksiyon sahnelerindeki efektleri, en gerçekçi şekliyle hissetmenizi sağlar. Böylelikle, sinema keyfini evlerinize taşır. Modern tasarıma sahip olan soundbar çeşitleri, ince yapısı sayesinde televizyon sehpanızın üzerinde fazla yer kaplamaz. Bağlantı teknolojileri sayesinde de kablo kalabalığını ortadan kaldırır. ÇiçekSepeti, yenilikçi teknolojileri içeren en iyi soundbar modellerini sizler için bir araya getirir.

Kanal Sayısına Göre Soundbar Teknolojisi

Soundbar modelleri, farklı kanal sayılarıyla farklı kalitede ses sağlar. Kanallar, birbirinden bağımsız hoparlör gibi çalışır. Güncel sinema teknolojileri, dijital olarak gömülü beş farklı ses kanalı sunar. Soundbar, sinema sisteminden farklı olarak tüm kanalları tek bir ünitede toplayarak sesi iletir. Ürünlerde genellikle standart olarak 2, 3 veya 5 kanal yer alır.

  • İki kanallı seçenekler sesi sol ve sağ,
  • Üç kanallı seçenekler merkez, sol ve sağ,
  • Beş kanallı seçenekler ise merkez, sol, sağ ve iki arka çıkışı aracılığıyla sesi iletir.
  • Gelişmiş soundbar ürünlerinde de 7 kanal ve Dolby Atmos teknolojisi mevcuttur. Dolby Atmos, sesi üç boyutlu şekilde yansıtır. Yansıttığı sesi yukarı ve aşağıdan yayarak sizi sesin merkezine alır.

Soundbarlarda 5.1.2 ve 7.1.2 şeklinde yer alan açıklamalardaki birinci rakam kanal sayısını, üçüncü rakam ise Dolby Atmos teknolojisinin varlığını temsil eder. Bazı ürünler, film müziğini ve müziği etkileyen derin basları hissetmeniz için ekstra bir subwoofer içerir. Soundbar fiyatları kanal sayısına ve ses teknolojilerine göre farklılık gösterir.

Soundbar Bağlantı Sistemleri

Soundbar kullanımı bir dizi bağlantı seçeneğiyle hem kolaylaşır hem de daha keyifli hale gelir. HDMI bağlantısı, televizyondaki sesin en net haliyle iletilmesini sağlar. Bağlantıyı kullanmak için HDMI kablosunu televizyonunuzun ARC girişine bağlamanız yeterlidir. Güçlü veri akışı sağlaması sebebiyle çok sesli ürün modelleri için en iyi bağlantı seçeneklerinin arasında ilk sıralarda yer alır. Optik bağlantı kablosu da bağlantı için güvenilir bir seçenek olmasına rağmen 5.1 sinyalini taşıyacak bant genişliğini sağlamaz. Ayrıca soundbar modellerinin birçoğu kablosuz bağlantı sistemiyle de çalışır. Kablosuz bağlantıyı ürünün sunduğu fonksiyonlara göre hem Bluetooth hem de Wi-Fi ile sağlayabilirsiniz. Uzaktan bağlantı seçenekleri cep telefonu, tablet ve bilgisayardan seçtiğiniz ses akışının ürün üzerinden yayınlanmasına yardımcı olur. Bunlarla birlikte birçok ürünün üzerinde USB girişi yer alır. USB girişi, aygıt yazılımın güncellenmesi için kolaylık sağlar. Ancak yenilikçi teknolojiye sahip birçok soundbar otomatik yazılım güncellemesi yapar. Bu sebeple USB girişini, taşınabilir bellek üzerinden müzik yayını yapmak için kullanabilirsiniz.

Ekstra Soundbar Kullanım Fonksiyonları ve Avantajları

Soundbarlar aktif ve pasif olmak üzere iki temel fonksiyonla çalışır. Pasif soundbar, üzerinde yerleşik bir güç amplifikatörü bulunmadığı için bir pre-amp ile çalıştırılması gerekir. Özel ses sistemi kurulumları için pasif modeller, gelişmiş ses deneyimi yaşanmasına katkı sağlar. Aktif modeller ise dahili güç amplifikatörüne sahip. Bu sayede çalışmaları için herhangi bir bileşen gerekmez. İstediğiniz sesi iletir ve ev kullanımına oldukça uygun şekilde çalışır. Bu özelliklerine ek olarak ürünler, kolay kullanım sağlayan birçok teknolojik fonksiyonuyla avantaj sağlar. Soundbarı kendi uzaktan kumandasıyla kontrol edebilirsiniz. Ancak, televizyonunuzun kumandasıyla çalışacak şekilde de programlayabilirsiniz. Bazı ürünleri, markaya özel olan mobil uygulamaları sayesinde mobil cihazlarla da kullanabilirsiniz. Birbirinden avantajlı ve ucuz soundbar modelleri ÇiçekSepeti'nde sizi bekliyor. Beğendiğiniz ürünü sepetinize ekleyerek hemen sipariş verebilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.