Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Çiçeksepeti Logo
Çiçeksepeti Logo
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Şövale

Resim sanatı ile ilgilenenlerin kullandığı temel malzemeler arasında şövale ilk sıralarda gelir. Resim yaparken bir sabitleyici görevi üstlenen şövaleler, sonrasında resmi sergilemek için de kullanılıyor. Şövale; amatör ya da profesyonel olarak resim yapanların, hobi alışverişlerinde sepetlerinden eksik etmediği ürünler arasında yer alıyor. Oturarak ya da ayakta durarak resim yaparken işinizi bir hayli kolaylaştıran bu ürün, günümüzde dekorasyon ürünü olarak da çok sık kullanılıyor. Sadece resim yapanlar tarafından değil; nişan, düğün, doğum günü gibi özel günlerde afişleri taşımak için de şövale kullanılıyor. Resim sergilerinin, fotoğraf sunumlarının, okulların, ofislerin vazgeçilmez ürünü olan şövale ile tanışmak istiyorsanız, Çiçeksepeti’ndeki şövale çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz. Beğendiğiniz ve ihtiyacınız olan şövaleyi sepetinize ekleyerek siparişinizi verebilir ve alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Şövale Nedir?

Peki şövale nedir ve ne işe yarar? Genel anlamı ile şövale; ressam sehpası demektir. Çoğunlukta ahşaptan ama zaman zaman metalden de üretilen şövaleler; resim yaparken tuvalin sabit kalmasını, aynı zamanda çizerin otururken ya da ayaktayken daha kolay çalışmasını sağlar. Üzerine oturtulan tuvali sabitleyerek daha profesyonel çizimler yapabilir ve düşme, kayma gibi olumsuz durumların önüne geçebilirsiniz. 3 ayaklı bu ahşap sehpa, çizdiğiniz resmi sonrasında salonunuzda ya da sergi salonu gibi ortamlarda şık bir şekilde sergilemenizi de sağlar. Hemen herkes tarafından kolayca kullanılabilen ve pratik bir kullanımı olan şövale çeşitleri, şimdi Çiçeksepeti’nde!

Şövale Modelleri Nelerdir?

Şövaleler, boyutlarına ve kullanılan malzemeye göre farklı modellere ayrılır. En çok kullanılan ise, ayaklı şövale modelidir. Ayakta resim yapanların ya da bir sandalye, tabure gibi oturma ürünlerinden destek alanların tercihi olan bu şövale; resim yaparken tuvali göz hizanızda tutmanıza yardımcı olur. Ayaklı şövale kadar sık tercih edilen bir diğer ürün ise masaüstü şövale modelidir. Bu model de yine resim sanatıyla uğraşanların ve daha küçük tuvaller üzerinde çalışanların tercihi oluyor. Aynı zamanda resim atölyelerinde, sınıflarda ya da diğer yaşam alanlarında yerden tasarruf etmenizi de sağlıyor. Bir diğer adı da akrobat şövale olan bu ürün, kolay taşınabilir olması ve kompakt boyutları ile işinizi bir hayli kolaylaştırıyor. Tüm bu şövale modellerinin yanına bir de mini şövale ekleniyor. Daha küçük tasarımlar ve çizimler yapmak isteyenler, genelde bu ürünü tercih ediyor. Siz de Çiçeksepeti’nde ayaklı şövale, mini şövale, masaüstü şövale ya da akrobat şövale gibi şövale çeşitleri arasında seçim yapabilir ve satın alabilirsiniz.

Şövale çeşitleri, aynı zamanda üretildikleri malzemeye göre de modellere ayrılıyor. Şövaleler genelde ahşap malzemeden üretiliyor ve bu model en çok tercih edilen oluyor. Bir diğer model ise metal şövale oluyor. Daha ağır olan bu model, daha dayanıklı olması açısından da beğeni topluyor. Hangi model olursa olsun, şövaleler genellikle kolay kurulabilir ve kolay katlanabilir oluyor. Büyük bir taşıma kolaylığı sunan bu ürünler, resim sanatı ile ilgilenenlerin en çok kullandığı ürünler arasında yer alıyor.

Uygun Fiyatlı Şövale Modelleri Çiçeksepeti’nde!

Şövale fiyatları, boyutlarına ve kullanılan malzemeye göre farklılık gösteriyor. Ahşap şövale modelleri, kendi aralarında ahşap kalitesi ve boyutlarına göre ayrılabiliyor. Bu durum, fiyat farklılıklarını da beraberinde getiriyor. Çiçeksepeti’nde bütçenize en uygun şövale çeşitleri sizi bekliyor! Siz de önce ihtiyacınıza, sonra zevkinize ve son olarak da bütçenize en uygun şövaleyi satın almak için Çiçeksepeti’ni ziyaret edebilirsiniz. Masaüstü şövale, ayaklı şövale, profesyonel şövale, ahşap şövale, şövale seti gibi özel ürünler, bütçe dostu fiyatlarlarla Çiçeksepeti’nde sizi bekliyor!