Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Söz Nişan Çikolataları

Söz nişan çikolatası, Türk kültüründe önemli bir geleneksel unsurdur ve genellikle söz veya nişan törenlerinde konuklara ikram edilmek üzere özel olarak hazırlanan çikolatalardır. Bu çikolatalar, söz veya nişan töreninin bir parçası olarak değer taşır ve genellikle bu özel günü simgeleyen zarif ve süslü ambalajlarla sunulmaktadır.

Törenlerde, iki ailenin bir araya geldiği ve genç çiftin evlilik yolunda ilk adımını attığı bu özel günlerde, çikolatalar misafirlere sunulan hediyeler arasında yer alır. Çikolataların üzerinde çiftin isimleri, tarih veya özel mesajlar eklenir. Ayrıca çikolatalar; özel kutular, süslü çikolata kapları ya da özel tasarlanmış ambalajlar içinde sunulur. Bu çikolataların tasarımı ve sunumu, genellikle çiftin zevkini ve törenin genel temasını yansıtmaktadır. Söz ve nişan çikolataları, genellikle lezzet ve estetik açıdan yüksek kalitede olması beklenir. Bazı durumlarda, çiftler bu çikolataları kişiselleştirmek için çikolata ustalarıyla özel olarak çalışabilir. Bu çikolatalar, genellikle el yapımı ve özel malzemelerle hazırlanır. Çikolata seçimi, genellikle damak zevkine göre değişiklik gösterse de, genel olarak kaliteli ve lezzetli olması önemlidir.

Söz nişan çikolatası geleneği, Türk kültüründe aileler arasındaki bağları güçlendirmenin ve özel anları paylaşmanın bir yolu olarak görülmektedir. Çikolataların dağıtılması, aynı zamanda misafirlere teşekkür etmenin ve bu özel günü onlarla paylaşmanın bir yolu olarak kabul edilir. Kimi aileler söz ve nişan etkinlikleri bir arada yapmayı tercih ederken kimileri için özel günler, iki ayrı gün olarak kullanır. Hem birbirine söz veren kişiler hem de aileler için bu özel günlerin hazırlığı haftalar öncesinden başlar. Çikolata da, bu özel günlerin olmazsa olmazlarından biridir. Söz merasimleri genellikle kız tarafının evinde olur. Erkek tarafı ise söz vermeye giderken elleri boş gitmeyip kız tarafı için çiçek ve çikolata alır. Söz çikolatası, nişan çikolatası olarak sevdiklerinize alabileceğiniz çikolataları Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde online olarak bulabilir, çikolatanızı kolayca satın alabilirsiniz!

Söz Nişan Çikolatası Nasıl Seçilir?

Çikolatalar, hemen her özel günde tercih edebileceğiniz hediyelerdendir. Anneler Günü, Kadınlar Günü, Sevgililer Günü… Ve tabii ki söz, nişan ve isteme merasimleri! Sevdiklerinizle paylaştığınız özel anları tatlandıran çikolataları Çiçeksepeti’nden kolayca satın alabilirsiniz!

 • Tuzlu kahvenin ön planda olduğu sözlenme anında, ağızları tatlandıracak çikolatalar da olmazsa olmazdır. Sevdikleriniz için özenle üretilmiş, hazırlanmış ve paketlenmiş söz isteme, nişan çikolatalarını online olarak inceleyebilirsiniz.
 • Söz ve nişan çikolatalarını seçerken sevdiklerinizin damak tadına göre çikolata seçimi yapabilirsiniz. Fındıklı, fıstıklı, dolgulu, pralin dolgulu, madlen, meyveli, beyaz çikolatalı, sütlü çikolatalı… Pek çok farklı lezzette söz ve nişan çikolatası bulabilirsiniz.
 • Söz ve nişan çikolataları farklı büyüklükte olur. 250 gram, yarım kilo, 2 kilo… Farklı ağırlıklarda çikolataları misafirlerin kalabalıklığına göre seçebilirsiniz. Geniş aileler için daha büyük çikolataları, daha küçük aileler için küçük çikolata paketlerini seçebilirsiniz.
 • Gondolda, sepette, kutuda… Farklı tarzlara sahip olan söz ve nişan çikolataları vardır. Kimisi daha gösterişli iken kimi çikolatalarda sadelik ön plandadır. Eşinizin ve kendinizin tarzına, sözün ve nişanın tarzına uygun olan bir söz & nişan çikolatası satın alabilirsiniz.
 • Kişiye özel olarak hazırlanan söz ve nişan çikolataları da vardır. Sevgilinizin ve sizin aıdnızla süslenmiş, sizin fotoğrafınız ile özelleştirilmiş ya da sadece tarih detayı eklenmiş söz ve nişan çikolatalarını Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.
 • Kimi söz ve nişan çikolatası paketlerinde sadece çikolatalar bulunurken kimileride renkli drajeler, badem şekerleri gibi farklı seçenekler de vardır. Kendi çikolata zevkinize göre en uygun çikolatayı kutusunu seçebilirsiniz.
 • Yaldız kaplamalı söz ve nişan çikolataları da özel günlerde sık sık tercih edilen çikolatalar arasında yer alır. Pembe, gümüş, dore renklerinde özel kağıtlara sarılı çikolataları tercih ederek sözünüzü & nişanınızı daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.

Siz de sözünüz, nişanınız için konseptli, lezzetli ve özel çikolatalar arıyorsanız Çiçeksepeti aracılığıyla istediğiniz çikolatayı kolayca satın alabilirsiniz!

Söz Nişan Çikolatası Çeşitleri

Söz ve nişan törenlerinde kullanılan çikolata çeşitleri, genellikle özel ve şık bir görünüme sahiptir. Bu özel günü daha da anlamlı kılmak için tercih edilen bazı popüler çikolata çeşitleri:

 • Klasik Madlen Çikolata: Geleneksel ve en çok tercih edilen çikolata türüdür. Genellikle altın veya gümüş renkte folyo ile kaplanarak sunulmaktadır.
 • Pralin Çikolatalar: Farklı dolgulara sahip lüks çikolatalardır. Badem, fındık, karamel gibi çeşitli lezzetlerde sunulmaktadır.
 • Trüf Çikolata: Pürüzsüz ve kremsi bir iç yapıya sahip, dışı kakao tozuyla kaplanmış zengin çikolatalardır. Damaklarda özel bir tat bırakan bu çikolataları özel gününüzde tercih edebilirsiniz.
 • Belçika Çikolatası: Dünya çapında kalitesiyle tanınan, zengin ve yoğun lezzetli çikolatalardır. Fiyat olarak biraz yüksek olsa da özel gününüzde özgün bir tat elde etmek için tercih edebilirsiniz.
 • Kişiselleştirilmiş Çikolata: Üzerine çiftin isimleri, tarih veya özel mesajlar basıldığı çikolatalardır. Bu çikolatalar, özel bir dokunuş katmak için idealdir.
 • Çikolata Kaplı Meyveler: Çilek, kiraz gibi taze meyveler, çikolataya batırılarak sunulur. Hem görsel hem de lezzet açısından etkileyicidir. Farklı bir sunum veya konsept oluşturmak isteyenler tarafından tercih edilebilir.
 • Gurme Çikolata Barlar: Farklı kakao oranlarına sahip, zengin lezzet profilleri sunan çikolata barlarından oluşan ikramlıklara sevdiklerinize harika sunumlar yapabilirsiniz.
 • Altın Yapraklı Çikolatalar: Gerçek altın yapraklarla süslenmiş, lüks ve gösterişli çikolatalardır. Gösterişli bir tören düşünüyorsanız, bu tarz ürünleri tercih edebilirsiniz.

Sevdiklerinizle en özel günlerinizde paylaşabileceğiniz, tanışma ve kız isteme süreçlerinin olmazsa olmazı söz, nişan çikolatalarını Çiçeksepeti’nde online olarak inceleyip satın alabilirsiniz. Kutuda çikolatalar, gondolda çikolatalar, kalp şekilli çikolatalar, drajeler, madlen çikolata çeşitleri, kişiye özel kaplamalı çikolatalar, spesiyal çikolatalar ve çok daha fazlasını keşfedebilirsiniz. Türkiye’nin her ilinden, çikolatalarınızı adresinize sipariş verebilirsiniz. Bütçenize uygun, her damak tadına hitap eden çikolatalar sizi bekliyor!

Diğer Hediye Çikolata Gönderme Sebepleri