Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Sporcu Vitamin Mineral Takviyesi

Yeterli uyku, dengeli bir beslenme rejimi ve sağlıklı bir yaşam tarzı günlük aktiviteleriniz için gereken enerjiyi sağlamaya yeterlidir. Bununla birlikte, spor yaparken vücudunuzun en yüksek performansına ulaşmak için ihtiyaç duyduğunuz daha fazla enerjiyi, besin takviyesi vitamin ve mineral desteğiyle sağlayabilirsiniz. Spor yaparken ortaya çıkan yorgunlukla baş etmeye yardım eden sporcu vitamin mineral takviyesi ürünleriyle, en yüksek performansınızı göstermeniz mümkün. Çeşitli vitamin ve mineral takviyeleri içeren ÇiçekSepeti besin desteği ürünleri, draje haplar, çiğnenebilir tabletler, tozlar ve sıvı formlarda sunulur. Glukozamin, kollajen, magnezyum hyalüronik asit gibi mineral ve enzimleri içeren onarıcı kürler, kemik ve eklem sağlığınızı destekleyebilir.

Enerji Deposu B Vitaminleri

Karbonhidrat, yağ ve proteinlerin sentezlenmesine yardımcı olan B vitaminleri, vücutta enerjinin açığa çıkmasını sağladığı için önem taşır. Kendinizi halsiz ve yorgun hissediyorsanız B12 vitamini eksikliği yaşıyor olabilirsiniz. B12 vitamini eksikliğine sahip olup olmadığınızı sağlık kuruluşunda yaptıracağınız basit bir kan testiyle öğrenebilirsiniz. B12 vitamini esas olarak hayvansal ürünlerden sağlandığından vegan ya da vejetaryen beslenenler için B12 vitamini, B6 vitamini, niasin takviyesi almak önemlidir.

Oksijeni Taşıyan Demir Minerali

Spor yaparken oksijeni kaslara taşıma görevini yerine getiren demir minerali vücudunuzda yeterli miktarda yoksa, kolayca yorulabilir ve kas gücünüzün tamamını kullanmakta zorluk çekebilirsiniz. Demir eksikliği sorunu, yoğun antrenman yapan sporcularda oldukça yaygındır ve performansı etkileyebilir. Özellikle kadın sporcularda görülen düşük demir seviyeleri, dayanıklılığı azaltıp vücudun kullandığı enerji miktarını artırmak gibi belirtilerle ortaya çıkar. Demir seviyenizi kontrol ettikten sonra ihtiyacınız olan günlük demir miktarını karşılayacak uygun takviyelerden destek almak bir çözüm olabilir.

Kemik Sağlığı için Kalsiyum ve D vitamini Desteği

Vücudun sağlıklı kemikler, dişler ve kaslar oluşturmasına ve korumasına yardımcı olan kalsiyum ve D vitamini, sporcuların kas kütlesini korumasına ve kemik kırıkları türünden yaralanma riskini azaltmaya yardımcı olabilir. D vitamini takviyesi kemik ve diş sağlığını desteklemenin yanı sıra, bağışıklık, beyin ve sinir sistemi sağlığını da korur. Güneşe maruz kalarak D vitamini üreten vücudunuza ayrıca, belirli yiyecekler veya takviyeler yoluyla D vitamini desteği sağlayabilirsiniz.

Etkili Bir Antioksidan Koenzim Q10

Düşük seviyeleri ile yorgunluk artışı arasında bir ilişki olduğu bilinen koenzim Q10, hücrelerin enerji üreten kısmı olan mitokondrideki önemli enzimlerden biridir. Yoğun fiziksel aktiviteler yapıyorsanız, koenzim Q10 takviyesi sayesinde hem fiziksel performansınızı arttırılabilir hem de yorgunluk hissinizi azaltabilirsiniz. Aynı zamanda,etkili bir antioksidan olan CoQ10, vücutta enerji üretiminin yanı sıra, hücreleri koruma ve kalp sağlığını destekleme görevlerini de yerine getirir.

Kas Gücünü Artıran Kreatin

Bazı sporcular, spor performansını artırıcı etkisi nedeniyle besin takviyesi olarak kreatin kullanır. Kırmızı et ve deniz ürünlerinden kreatin alabileceğiniz gibi kreatin takviyelerinden de ek olarak yararlanabilirsiniz. Kreatin takviyesi ürünlerinin kuvvet antrenmanı çalışmasıyla birleştiğinde kas kütlenizi ve gücünü artırması mümkün. Kafein, taurin ve amino asitleri de içeren kreatin takviyeleri, spor antrenmanı sırasında kendinizi daha odaklanmış hissetmenize yardımcı olurken yorgunluk hissetmeye başladığınız süreyi de uzatabilir.

Yüksek enerji metabolizmasına sahip bir sporcuysanız, vücudunuzun yoğun seviyelerde çalışmasını destekleyen besin takviyelerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ek egzersizler, vücudunuzdaki vitamin ve minerallerin kaybını ve yenilenme ihtiyacını hızlandırır. İhtiyacınız olan vitamin ve mineralleri sağlamak için ilk adım Demir, B vitamini, kalsiyum, D vitamini ve A, C ve E vitaminleri açısından zengin bir beslenme rejimi uygulamaktır. Bununla birlikte, atletik performansınızı geliştirmenin güvenli yollarından biri sporcu vitamin mineral takviyesi desteğinden de ÇicekSepeti uygun fiyat ayrıcalığıyla faydalanabilirsiniz.