İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Spot Lambalar

Spot lamba modelleri, yeni nesil bir aydınlatma için bir hayli etkili olan ürünler olarak öne çıkar. Spot lamba sayesinde evinizi, ofisinizi, çalışma odanızı ya da bulunduğunuz herhangi bir mekanı şık bir şekilde aydınlatabilir ve mekanınız için son derece modern bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Doğru spot lamba seçimi, mekanın imajını ciddi anlamda etkiler ve her anlamda aurası yüksek bir ortam oluşturmanızı sağlar. Günümüzde modern dekorasyon ve mimari anlayışına sahip olan bütün mekanlarda en popüler aydınlatma ürünleri olarak spot lambalar tercih edilir. Bu ürünler sayesinde bulunduğunuz ortamdan aldığınız keyfi ve verimi artırmanız oldukça kolaydır. Spot lamba fiyatları ve merak ettiğiniz bütün detayları kategori sayfası üzerinden inceleyebilir ve ihtiyacınız doğrultusunda en ideal tercihi yapmak için fikir sahibi olabilirsiniz.

Çeşitli Alternatifleriyle Spot Lamba Seçenekleri

Aydınlatma, dekorasyonun en önemli parçasıdır. Doğru aydınlatma yapılmamış bir alandan istediğiniz verimi alamazsınız. Bu nedenle doğru aydınlatma ürünlerini kullanmak oldukça değerlidir.

 • Spot lamba çeşitleri, iç ve dış mekan fark etmeksizin dekorasyonu tamamlayıcı etmenler arasında önemli bir yere sahiptir. Kullanacağınız mekanlar için en doğru spot lambaların tercih edilmesi ise hem mekanı güzelleştirirken hem de gözlerinizi sağlık açısından yormaz.
 • İyi bir ışık düzeni, ruh halinizi de olumlu etkiler. Kendi zevklerinize göre ya da ürünleri tercih edeceğiniz mekanın renklerine, boyutuna, yapısına göre yüzlerce alternatif arasından en iyi modeli tercih ederek ideal ortamı oluşturabilirsiniz.
 • Teknik ve fonksiyonel özellikleriyle de ön plana çıkan spot lambalar, kullanıcı dostu yapısıyla kolayca kurulabilir ve kullanılabilir. Örneğin, uzaktan kumanda aracılığıyla kontrol edilebilen ve ışık seviyesini rahatlıkla ayarlayabildiğiniz spot lambalar, hayatınızı kolaylaştırır.
 • Modern mimari ve dekorasyonun yanı sıra modern hayatın da gereklerini yerine getirmek üzere tasarlanan bu spot lamba modelleri, zamanlayıcı ya da uzun veya kısa ayar yapabilme imkanı sayesinde kullanıcıların konforunu ve memnuniyetini birinci planda tutarlar.
 • Farklı modelleri bulunan lambaların en çok tercih edilenleri merdiven spotları, duvar spotları, raylı spotlar, sarkıt spotlar, salon spotları ve banyo spotlarıdır. Ayrıca kristal, sıva üstü, halojen gibi spot modelleri de mevcuttur.
 • Salon veya oturma odaları için spot lamba tercih edecekseniz hareket edebilme özelliği olan raylı modelleri tercih edebilirsiniz. Ray üzerinde hareket eden bu tarz modeller, istediğiniz tarafa daha çok ışık vererek aydınlatma konusunda fonksiyonellik sunar. Bu tarz modelleri iş yerleri ve ofislerde de kullanabilirsiniz.
 • Gömülü olan ve dekoratif olarak oldukça hoş bir görüntü sunan spot modelleri ise tek bir yerden aydınlatma yerine alanın tamamında aydınlatma isteyenler için idealdir. Bu tür aydınlatmaları fonksiyonel seçenekler sunan prizler ile kullanarak istediğiniz bölgenin aydınlanmasını sağlayabilirsiniz.
 • Merdiven, duvar ve sarkıt spot modelleri, daha çok tasarıma önem verenlerin tercih ettiği ürünlerdir. Bu ürünleri duvar içlerinde veya özel oluşturulan alanlarda kullanabilirsiniz. Sarkıt spotlar bir avize gibi istenilen yerden belli bir mesafeye kadar sarkıtılır. İçerisinde kullanacağınız ampul ve ışık rengine göre ortama farklı bir hava katar.
 • Banyolarda kullanılan spot modellerinin suya ve neme dayanıklı olması gerekir. Bu nedenle IP koruması olan spot modellerini tercih etmelisiniz. Ayrıca spotların çerçevelerinde kullanılan malzemenin de aynı şekilde suya ve neme dayanıklı olduğundan emin olmanız faydalı olacaktır.

Farklı amaçlara yönelik üretilen spot lamba türleri arasından tekli spot lamba, 2’li spot lamba, 3’lü spot lamba ve 4’lü spot lamba gibi alternatifleri ihtiyaçlarınıza göre sipariş edebilirsiniz.

Gömme Spot Modelleri İle Hayal Ettiğiniz Yaşam Alanları

Gömme spot modelleri, hem uygun hem de işlevsel bir aydınlatma sistemi kurmak isteyenler için doğru seçim olacaktır. Plastik, metal ve ahşap malzemeden üretilen bu tarz spotlar, farklı çeşitlerde sunulur.

 • Tavan aydınlatması veya duvar aydınlatması olarak tercih edebileceğiniz gömme spotlar, birçok noktadan ışıklandırma isteyenler için idealdir. Tek bir noktadan aydınlatmayı sevmeyenler bu spotları tercih eder.
 • Spot modelleri, birçok noktadan aydınlatma sağladığı için genel olarak istediğiniz tonda bir ışıklandırmaya sahip olmanıza yardımcı olur. Kullanacağınız alanın ölçülerine göre 6, 9, 12 veya daha fazla gömme spot tercih edebilirsiniz.
 •  Gömme spot modellerinde halojen, akkor ve LED olmak üzere 3 çeşit ampul kullanılır. Halojen ampullü modeller akkor modellere göre 2 kat daha uzun ömürlüdür. Yüksek sıcaklık yayması ise dezavantajıdır. Bu iki ampul çeşidi arasından seçim yaparken kullanacağınız gömme spota uygun ölçüde olmasına dikkat etmeniz gerekir. LED ampuller ise bu iki ürüne göre biraz daha yüksek fiyatlı olsa da performans, kullanım ömrü ve enerji tasarrufu bakımından avantajlıdır.
 • Gömme spot konusunda tam olarak emin olamayanlar için ise yarı gömme olan ve sıva altına yerleştirilen modeller uygun olabilir. Asılı bir lamba kadar alçağa inmeyen ama yukarıdan hafif sarkan bu tarz ürünler dekoratif olarak da farklı seçenekler sunar.
 • Spotlardan doğal bir ışık yayılmasını istiyorsanız Cob LED modelleri tercih edebilirsiniz.

ÇiçekSepeti Güvencesiyle Uygun Fiyatlı Spot Lamba Ürünleri

Evinizi, garajınızı, çalışma odanızı ya da ofisinizi en kaliteli şekilde aydınlatmak için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz en ucuz lamba modellerini spot lamba sayfasında sizi bekliyor. Beğendiğiniz bir ürünü hemen almak istemiyorsanız favorilerinize ekleyebilir, ürün indirime girdiğinde alacağınız bildirim sayesinde çok daha uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz. ÇiçekSepeti kampanya ve fırsatlarından haberdar olmak için mobil uygulama üzerinden bildirimlere izin vermeyi ve sosyal medya hesaplarını takip etmeyi unutmayın!

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.