Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala
BURADAN
BAŞLAYIN

Su-Meşrubat Bardağı

Mutfak-sofra grubunun en sık kullanılan ürünlerinden biridir bardaklar. Çok çeşitli tasarımlarıyla kahvaltıları, kutlamaları, yemekleri süslerler. Hem günlük hayatta hem de özel günlerde kullanılabilen çok çeşitli bardaklar vardır. Su bardakları, meşrubat bardakları, çay bardakları, kahve bardakları, kahve yanı bardakları, kadehler… Saymakla bitmez bardak çeşitleri!

Bardaklar çeşitli materyallerden, çeşitli desenlerde üretilebilir. Cam bardaklar, çelik bardaklar, pipetli çocuk bardakları, seramik bardaklar gibi pek çok çeşit bardağı ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz. Hem ev hediye olarak hem de kendiniz ev, iş yeri gibi alanlarda kullanmak için farklı bardaklar satın alabilirsiniz.

Meşrubat Bardağı Nedir? Diğer Bardaklardan Farkları Nelerdir?

Günlük hayatta en sık kullanılan ürünlerden biri olan bardaklar farklı işlevlere sahiptir. Mesela kulplu bardaklarda genellikle sıcak içecekler içilir veya çay içmek için daha küçük, farklı tasarımlardaki modeller tercih edilir. Siz de göz alıcı ve şık bardak modelleri ile misafirlerinizi memnun edebilirsiniz. Bardakların çok çeşitli olduğunu söyledik. Bu bardak türlerinden biri de adını sık sık duyduğumuz meşrubat bardağı çeşitleridir. Meşrubat bardakları her ne kadar su bardakları ile aynıymış gibi görünseler de birtakım farklılıkları bulunur. Şık sofraların vazgeçilmezi olan meşrubat bardakları ile sofralarda mükemmel dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Meşrubat bardağı çeşitleri su bardakları ile benzerlik gösterse de farklılıklar vardır. O farklılıkları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Su bardaklarının formları genellikle genişten dara doğru, üçgene benzer şekildedir. Meşrubat bardaklarının formu ise genellikle daha oval, yuvarlaktır.
 • Meşrubat bardaklarının ağız ve taban kısımları genelde dardır ama buna göre göbek kısımları daha geniştir. 
 • Meşrubat denince meyve suyu, limonata gibi içecekler akla gelir. Meşrubat bardaklarında bu tarz sıvılar tüketildiği için bardakların camı daha ince olur. 
 • Meşrubat bardakları su bardaklarına göre daha zarif, daha farklı tasarımlara sahiptir. Bu yüzden mutfağınıza ve sofralarınıza dekoratif bir görüntü katarlar.

Meşrubat bardaklarını satın alırken tekli veya set olarak satın alabileceğiniz gibi bardaklar ile bir araya getirilmiş sürahili takımları da tercih edebilirsiniz. Meşrubat bardaklarınız ile birlikte uyum içinde olan sürahiniz ile sofralarda eşsiz bir görüntü elde edebilirsiniz.

Su-Meşrubat Bardağı Modelleri

Yaşamın her anında ihtiyaç duyduğumuz ve kullandığımız bardakların farklı modelleri bulunur. Hem sıcak hem de soğuk içecekleri keyifle tüketebilmek için siz de su-meşrubat bardağı modellerini tercih edebilirsiniz. Kahvaltıdan akşam yemeğine, özel günlerden sıradan günlere her anda tercih edebileceğiniz bardak modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilrsiniz. Su-meşrubat bardağı modellerinin ayrıntılarını şu şekilde sıralayabiliriz: 

 • Meşrubat bardakları klasik, modern ve geleneksel tarzlarda olabilir. Bununla birlikte romantik sofraları güzelleştirecek kalp ve çiçek desenleri; klasik sofralar için sade modeller ve modern tarzdaki sofralar için kulplu modeller bulunur.
 • Farklı bir model olarak tabanında renk olan bardaklar da vardır. Bu tarz bardaklar daha eğlenceli ve renkli tasarımları sevenlerin en sık tercih ettiği modellerdendir. 
 • Sevdiklerinize hediye edebileceğiniz şık ve özel tasarımlar bulunur. Bu ürünleri set halinde tercih ederek sevdiklerinize özel günlerde mutlu olacakları sürprizler yapabilirsiniz. 
 • Kulplu ve kulpsuz bardak modelleri vardır. Özellikle sıcak içecekler için kulplu bardaklar tercih edilse de bazı kahveleri tüketirken kulpsuz bardaklar da tercih edilir. 
 • Bardak modelleri bardağın malzemesine göre de değişir. Seramik, cam, plastik ve çelik malzemeden üretilen bardaklar arasından  en sevdiğiniz ürünü seçerek sofralarınızı renklendirebilirsiniz. 
 • İçerisinde pipet ve kaşık, üzerinde kapak bulunan bardak modelleri de bulunur. Bu tarz bardaklar genelde çocuklar tarafından çok sevilir ve tercih edilir. Aynı zamanda bu bardakların üzerinde çok sevilen karakterlerin baskıları da bulunabilir.
 • Kişiye özel isim ve fotoğraf baskılı su-meşrubat bardağı modelleri de mevcuttur. Bu modeller ile de hem sevdiklerinize sürprizler yapabilir hem de kendiniz için özel bir bardak oluşturabilirsiniz. 

Aradığınız her ürüne ulaşabileceğiniz ÇiçekSepeti’nde farklı markaların çok şık ve tamamlayıcı olan su-meşrubat bardağı çeşitlerine de ulaşabilirsiniz. Uygun fiyatlı su-meşrubat bardağı modellerini hemen satın alarak kendinizi ve sevdiklerinizi çok mutlu edebilirsiniz!