Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Subwoofer

Müzik dinlemek, pek çok aktivite sırasında tercih edilebilir. İş yaparken, dinlenirken ya da yolculuklar sırasında keyifli zaman geçirmek için tercih edilen müziklerde ses kalitesi çok önemli. Kullanılan ses sistemlerinde ve hoparlörlerde ses kalitesini sağlamak için farklı parçalar bulunur. Çok elemanlı ses sistemlerinden başlayarak taşınabilir hoparlör seçeneklerine kadar tüm modellerde subwoofer tercih edilir. Subwoofer, yani bas hoparlörü, olarak bilinen cihazların görevi ise bas sesleri sağlamak. Çok elemanlı ses sistemlerinde subwoofer olarak bilinen eleman aynı zamanda kabin olarak da adlandırılır. Kabin tarafından sağlanan ses tüm müziğin 3 boyutlu hale gelmesini ve derinlik kazanmasını sağlar. Kaliteli bir ses deneyimi için tiz sesleri veren diğer hoparlörler ve subwoofer tarafından sağlanan basların dengesinin sağlanması gerekir. En iyi subwoofer modellerine siz de hemen ÇiçekSepeti üzerinden ulaşabilirsiniz.

Subwoofer Modelleri

Ses sistemlerinin gelişmesiyle subwoofer olarak bilinen bas hoparlörlerinin aynı zamanda tiz sesleri de sağlayan farklı elemanları içermesi sık görülen bir durum. Bu tür hoparlörler tek bir elemandan oluşur ve hem bas hem de tiz sesleri verebildiği için kendinden amfili subwoofer olarak adlandırılır. Uzaktan kontrol edilebilen, kablosuz bağlantı imkânı sunan Bluetooth hoparlör seçenekleri de benzer şekilde çalışır. Bu hoparlörlerin içinde hem subwoofer hem de tiz elemanları bulunur ve tek bir cihaz ile kaliteli ses deneyimi elde edebilirsiniz.

Çok elemanlı ses sistemlerinde de farklı büyüklüklerde amfili subwoofer seçenekleri mevcut. Eğer daha yüksek ses kalitesi ya da daha güçlü baslar hedefliyorsanız, uygun kapasiteye sahip subwooferları tercih etmelisiniz. Tercih edilen subwoofer elemanının performansı arttıkça boyutu da artar. Bu nedenle yüksek seviyeli bas sesler elde etmek için büyük subwooferlar ideal olacaktır.

Ses Sistemleri İçin Subwoofer Çeşitleri

Ses sistemlerini oluşturan elemanların büyük bir kısmı tiz sesleri sağlamak için kullanılır. 1+1 seviyesinden başlayarak 5+1 seviyesine doğru giden sistemlerde artan eleman sayısı tiz sesleri sağlayan speaker elemanlarını ifade eder. Bu sistemlerin küçük olanları daha dar ve belirli ortamlarda kullanıma uygun. Bu şekilde az elemandan oluşan ses sistemleri için mini subwoofer seçenekleri tercih edilebilir. Kullanılan teknolojiler sayesinde küçük boyutlara sahip subwoofer elemanları bile etkileyici ses seviyesi sayesinde kullanıcıları etkilemeye yeter. Küçük boyutlara sahip olan subwoofer seçenekleri özellikle kısıtlı alanlarda kullanım için pratik imkânlar sunar. Koltuk altı subwoofer gibi cihazlar büyük boyutlu ses sistemlerinin kurulumu için yeterli alana sahip olmayan kullanıcılar için uygun.

Ses sistemlerine farklı bir örnek olarak ev sinema sistemleri gösterilebilir. Kullanılan her ses sisteminde dekoratif tasarımlar önemli olsa da ev sinema sistemleri özellikle çok göz önünde bulunduğu için bu sistemlerin tasarımı daha önemli. Bu nedenle ses sinema sistemlerinde slim subwoofer modelleri tercih edilebilir. İnce tasarımı sayesinde TV ünitesinin ortasında kendine yer bulan bu elemanların üzerinde farklı hoparlörler ya da dekoratif parçalar koyabilirsiniz.

Avantajlı Subwoofer Fiyatları ÇiçekSepeti’nde!

Subwoofer çeşitleri arasında değerlendirme yaparken performans değerlerine dikkat etmek gerekir. Hazır olarak kullanıcılara sunulan ses sistemlerinde subwoofer ve speaker elemanlarının performansları otomatik olarak optimize edilir. Birbiri ile uyumlu olacak şekilde üretilen bu elemanlara sahip olmanın tek yolu sistem olarak satın almak değildir. Kendi ses sistemini oluşturmak isteyen kullanıcılar subwoofer ve speaker seçeneklerini farklı olacak şekilde tercih edebilirler. Bu gibi durumlarda en iyi performansı sergileyen seçenekler değerlendirilir ve subwoofer fiyatları da ürünler arasında kıyaslama yapmak için kullanılabilir. Birbirinden kaliteli ve ucuz subwoofer modellerine sahip olmak için ÇiçekSepeti her zaman yanınızda!