Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Sürahi ve Karaf

Güzel bir masa tasarımını detaylar mükemmelliğe ulaştırır. Mutfakta özenle yemekleri hazırladınız, muhteşem bir masa tasarımı yaptınız, bardaklarınızı seçtiniz ve sıra geldi sürahi veya karaf seçimine… Oldukça basit gibi görünse de aslında doğru ürünleri kullanmak hem tecrübe hem de bilgi ister. İçecekleri sunarken hangi içeceğin hangi bardakla servis edileceği kadar hangi sürahi-karaf modelinin kullanılacağı da değerli bir detaydır. Ürünün servise kadar bekleyeceği süre, soğuk ve sıcak kalması için tercih edilen ürünün ham maddesi, ürünün tadını koruması için doğru malzeme seçimi gibi birçok detay bu seçimde etkilidir. Ayrıca artık sadece porselen, cam veya bakır gibi malzemelerden üretilen sürahi ve karaflar yerine BPA içermeyen malzemeden üretilmiş akıllı sürahi modelleri de mevcut. Yaşam alanlarında kullanabileceğiniz her türlü sürahi ve karaf modelini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

En Popüler Sürahi Markaları

Sürahi ve karaflar şık tasarımlarıyla mutfakları güzelleştirmektedir. Ev dekorasyonu için de önemli olan sürahilerin birçok markası bulunmaktadır. Bunlar şu şekildedir;

En İyi Sürahi Modelleri ve Çeşitleri

Lezzetli bir yemek yemek kadar güzel olan bir şey varsa ki o da leziz bir şeyler içmektir. Özenle hazırlanan içecekleri sunmak için ise özel olarak tasarlanan sürahi veya karafları kullanmanız şık bir masanın olmazsa olmazı arasında yer alır. Sofraya estetik bir görüntü katmanın yanı sıra oldukça kullanışlı olan sürahi ve karaflar, tek şekilde ya da bardaklarıyla birlikte set halinde alınabilir. Sürahiler masaların olmazsa olmazıdır. Birçok kullanıcı da hangi model sürahiyi alacağına karar verememektedir. Kullanıcılar tarafından en çok tercih edilen karaf ve sürahi modelleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Cam sürahi modelleri
 • Kapaklı sürahi modelleri
 • Modern sürahi modelleri
 • Karaf sürahi modelleri
 • Plastik sürahi modelleri
 • Küçük sürahi modelleri

Sürahi Modellerinin Kullanış ve Malzeme Detayları

 • Sürahi modelleri; renkli, kapaklı, kapaksız, porselen, cam, işlemeli, mantar kapaklı gibi birçok çeşitte sunulur. Genellikle su konulmak için tercih edilen sürahiler, farklı birçok içeceğin masada yerini alması içinde kullanılır. Şık ve oldukça hoş tasarımlara sahip sürahi modellerini tercih ederek misafirlerinize harika sunumlar yapabilirsiniz.
 • Mantar kapaklı sürahi modelleri genellikle sıkılmış meyve suyu, ayran veya limonatanın tazeliğini koruması için tercih edilir. İçeceklerinizi bu tarz sürahilerin içine koyarak buzdolabında saklayabilir, gün içerisinde soğukça tüketebilirsiniz.
 • Bazı sürahi modellerinde ölçü birimleri bulunur. Bu tarz sürahilerde ayran veya limonata yapımı oldukça kolaydır. Hatta karıştırıcı özelliği olan mikser sürahi çeşitlerini tercih ederek rahatça içecek hazırlayabilirsiniz.
 • Sürahi denildiğinde akla ilk olarak cam sürahiler gelir. Başucu sürahileri olarak da kullanılan bu ürünler su tüketimi için pratik çözümler sunar. Paşabahçe cam sürahi modelleri, ayaklı sürahi modelleri ve Paşabahçe karaf modelleri en çok tercih edilenler arasında yer alır.
 • Cam sürahi modelleri dışında porselen, plastik ve seramik malzemeden üretilen sürahilerde bulabilirsiniz. Değişik tasarımlar ve desenlerle sunulan bu tarz sürahiler, farklı renkleriyle ön plana çıkar. Masa tasarımına farklılık katmak isteyenler için renkli ve özel tasarım porselen sürahiler oldukça uygundur.
 • Gümüş ve taşlı malzemelerden üretilen karaf modelleri, özel davetler için oldukça kullanışlı seçenekler sunar. Misafirleriniz için hazırladığınız birbirinden leziz içecek ikramlarını yaldızlı, kabartmalı veya kristal karaflar içerisinde sunabilirsiniz. Cam karafların içerisine hazırladığınız içeceğe göre limon dilimleri, tarçın kabukları, nane yaprakları veya buz ekleyerek hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz.
 • Karaf sürahi modelleri, asitli içeceklerin asidinin kaçmasını engeller. Bunun yanı sıra  soğuk içeceklerin ısınmasını geciktirir ve içeceklerin aromatik özelliklerini kaybetmeden muhafaza edilmesine yardımcı olur. Alkollü içeceklerin sunumunda da karaf sürahi modellerini tercih edebilirsiniz. Rakı masaları için özel olarak tasarlanan rakı-balık karaf setleri içerisinde bardaklarıyla beraber satılır. Bu setleri dilerseniz kişiye özel olarak sipariş ederek sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.

Filtreli ve Akıllı Sürahi Modelleri ile Yeni Bir Su Deneyimi

Evlerde musluklardan akan suyu içmek, özellikle büyük şehirlerde pek mümkün değildir. Bu nedenle damacana ya da pet şişelerde su satın alınır. Lezzetli ve sağlıklı su içmeniz için özel olarak tasarlanan filtreli sürahi modelleri, musluk suyunu özel filtresi sayesinde içme suyuna dönüştürür. Suyun tadını ve kalitesini bozan klor, kireç ve diğer etkenler saniyeler içerisinde filtrelenerek tertemiz içme suyu halini alır. Brita filtreli sürahiler başta olmak üzere farklı markaların akıllı sürahi modellerini sürahi-karaf sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz.

 • Lezzetli içme suyu için her an elinizin altında olan filtreli sürahiler, oldukça uzun ömürlü ve kullanışlıdır. Modern tasarımları ve akıllı olmaları sayesinde mutfağınıza ekstra bir şıklık katar.
 • Farklı filtre teknolojileri kullanan sürahi modelleri, su içerisindeki etmenleri filtreleyerek suyun tadını bozan ve kokusunu etkileyen maddeleri azaltır. Bu sayede musluktan akan suyu içebilir, çay ve diğer içeceklerinizi daha sağlıklı su ile hazırlayabilirsiniz.
 • Akıllı sürahi modelleri tek filtre ile yaklaşık olarak 150 litre temiz su imkanı sunar. Özel kartuşları sayesinde filtre eskidiği zaman su arıtma filtresi satın alarak değiştirebilirsiniz. Filtrelenmiş su aynı zamanda su ısıtıcısı, çaydanlık, kahve makinesi gibi birçok ürünün ömrünün uzamasına da yardımcı olur.
 • Filtreli sürahileri kullanmak ise oldukça basittir. İlk kullanımdan önce soğuk su dolu bir sürahi ya da kap içerisine filtreyi daldırın ve kabarcıklar çıkana kadar içinde tutun. Sonra açılan filtreyi sürahinin huni kısmına yerleştirin. Sürahiyi 2 kez doldurun ve boşaltım yapın. Sürahiniz filtreleme işlemi için artık hazır. Yedek filtre alıp önden depolamak isterseniz uygun saklama koşullarında filtreler yaklaşık 4 yıla kadar saklanabilir.
 • Aklınızda “Filtrenin eskidiğini nereden anlayacağım?” gibi bir soru var ise merak etmeyin. Hemen hemen tüm filtreli sürahi modellerinde filtre uyarı sistemi bulunur. Bu ışık yandığı zaman filtrenizi değiştirerek kullanmaya devam edebilirsiniz.

Mutfak başta olmak üzere yaşam alanlarının her yerinde kullanılan sürahi-karaf modellerini ÇiçekSepeti üzerinden inceleyebilir, beğendiğiniz ürünleri hızlı gönderim avantajıyla hemen sipariş edebilirsiniz.