Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Sürüngen Bakım Malzemeleri

Yaşam alanlarınızda sürüngen türlerini beslerken onlara doğal ortamlarını aratmamak için çeşitli bitki ve aksesuarlar kullanabilirsiniz. Akvaryum içerisinde oluşturacağınız alan, sürüngenlerin sağlıklı bir şekilde büyümesine ve gelişmesine yardımcı olur. Bunlara ek olarak vitamin ve mineral desteği ile sürüngenlerin sağlığını koruyabilirsiniz. En iyi sürüngen bakım malzemelerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz!

Sürüngenlerin Sevdiği Bitkiler

Sürüngenler, doğal yaşam ortamlarında bazı bitki türlerinin yakınlarında yaşamaktan hoşlanırlar. Bu bitkileri yaşam alanınızdaki akvaryumlara yerleştirerek sürüngen türleri için sağlıklı bir mekan oluşturabilirsiniz. Doğal ortamıyla benzer koşullarla buluşan sürüngenler stres faktörlerinden uzaklaştığı için güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olurlar. Bu sayede hastalıklara karşı özel bir direnç geliştirirler. Yaşam alanınızda doğal ağaç ve kaya yosununa yer vererek sürüngenleriniz için konforlu bir alan yaratabilirsiniz.

Plakalar üzerine yerleştirilmiş yosun seçenekleri ile sürüngenlerin ihtiyaç duyduğu doğal alanı kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Pratik paketlerde satışa sunulan çam kabuğu gibi doğal bitkiler sürüngenlerin güvende ve huzurlu hissetmesini kolaylaştırır. Sürüngen toprağı kullanarak ev ortamında doğal bir atmosfer yaratabilirsiniz. Doğa manzaralı fonlar, akvaryumdaki doğal görünümü destekler. Farklı ölçülerde fon alternatifleri ile akvaryum boyutuna uyum sağlayacak fonlara ulaşabilirsiniz.

Yardımcı Sistemlerle Sağlıklı Bir Ortam

Yaşam alanınızın ısısı değişken olabilir ve bu durum sürüngenlerin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Sürüngenler için özel olarak tasarlanmış ısıtıcı seçenekleriyle sürüngen akvaryumunun ısısını dengede tutabilirsiniz. Bu sayede sürüngenler için ideal bir yaşam ortamı hazırlamak kolaylaşır. Göstergeler yardımıyla gerekli ısı ayarlarını yaparak etkili bir sıcaklık kontrolü sağlayabilirsiniz. Türlere uygun ayarlamalar ile sürüngen sağlığını korumak mümkün hale gelir.

Çeşitli markaların geniş ürün yelpazesine sahip sürüngen ısıtıcı alternatiflerini tercih edebilirsiniz. Faunarium olarak da bilinen sürüngen besleme kutularında sürüngenlerin doğal ortamını en iyi şekilde yansıtan küçük yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Sürüngen boyutuna göre küçük ya da geniş tasarımlara yönelebilirsiniz.

Dekoratif ve Kullanışlı Aksesuar Çeşitleri

Su şelaleleri, sürüngenlerin su ihtiyacını karşılamasına yardımcı olurken akvaryum içerisinde dekoratif bir görünüm de sunar. Rengarenk su şelalelerini tercih ederek sürüngenler için eğlenceli bir yaşam alanı tasarlayabilirsiniz. Dekoratif çakıl taşları ekleyeceğiniz akvaryumlarda doğal görünümü bataklık yosunu ve sürüngen kayası gibi ürünlerle destekleyebilirsiniz. Kalsiyum tozları, sürüngenlerin ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerali sağlamaya yardımcı olur. Sürüngenler dekoratif yiyecek kaplarına ekleyeceğiniz kalsiyum tozlarını severek tüketirler.

Plastik mama kapları, taşınabilir ve katlanabilir seçeneklere sahiptir. Rengarenk tasarımlar arasından pratik kullanım sunan mama kaplarına ulaşabilirsiniz. Doğal taş görünümlü kaplardan yararlanarak şık bir akvaryum tasarımı yapabilirsiniz. Sürüngenleri açık alanlarda gezdirmek için güvenli çözümler arıyorsanız farklı boyutlarda tasarlanmış tasma seçenekleri oldukça kullanışlı. Taşıma çantalarından yararlanarak araba yolculukları veya veteriner ziyareti için pratik çözümler elde edebilirsiniz.

Sürüngenler için Gerekli Olan Sürüngen Bakım Malzemeleri

Farklı sürüngen türlerinin yem ihtiyacı da oldukça çeşitlidir. Etçil ve otçul türler için özel olarak hazırlanan mama seçenekleriyle sürüngenleriniz için doyurucu ve sağlıklı menüler sunabilirsiniz. Çubuk ve taneli yem seçenekleriyle sürüngenlerinizin en rahat şekilde tüketebileceği mama seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Besin değeri zengin menüler hazırlamak için mamaların çeşitli formlarını bir arada tercih edebilirsiniz.

Kaplumbağa, reptil, iguana ve kertenkele gibi türler için satışa sunulan mamaların çeşitli gramaj seçenekleri mevcut. Gerekli durumlarda besin takviyelerinden destek almak sürüngenlerin sağlıklı yaşam koşullarını güçlendirir. Damla formunda vitaminler su kabına eklenerek pratik bir şekilde tüketilebilir. Uygun fiyatlı sürüngen bakım malzemeleri ve aksesuarları ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesi ile sizi ihtiyaç duyduğunuz ürünlerle buluşturur. Farklı sürüngen türlerine özel ürünleri ÇiçekSepeti’nden hemen sipariş edebilirsiniz!