İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Süt Taşırmaz

Süt kaynatırken taşmasın diye başında beklemek oldukça yorucu bir iştir. Siz başka işlerle uğraşırken sütünüz kendi kendine kaynasın isterseniz bir süt taşırmaz kullanabilirsiniz. Tencerenin dibine yerleştireceğiniz bu yardımcı aparat sayesinde sütünüz tencereden dökülmeden kaynar. Sütünüzün ziyan olmasını ve ocağınızın kirlenmesini engelleyen süt taşırmaz çeşitlerini ÇiçekSepeti üzerinden inceleyebilirsiniz.

Süt Taşırmaz Nedir, Nasıl Kullanılır?

Taze çiftlik sütünü alıp içmek ya da yoğurt yapmak için kaynatmaya başladıktan sonra taşmaması için başında beklemeniz gerekebilir. Bunun için yeteri kadar vaktiniz yoksa ya da başka işlerle de ilgilenmeniz gerekiyorsa bir süt taşırmaz kullanmayı deneyebilirsiniz. Süt taşırmaz, cam, seramik, metal gibi farklı materyallerden yapılan ve sütün tencereden dışarı akmasını engelleyen bir aparattır. Sterilize edilen süt taşırmazı boş tencerenin içine ortalayarak yerleştirdikten sonra sütü üzerine dökebilirsiniz. Ocağı orta dereceye ayarladıktan sonra başında beklemenize gerek kalmadan kaynatabilirsiniz. Süt kaynama noktasına geldiğinde taşma önleyici taş hareket ederek ses çıkaracaktır. Bu sayede sütünüz taşmaya başlamadan tencerenin başına geçebilirsiniz.

Tencere ve Ocaklara Dost Süt Taşırmaz Çeşitleri

Temizlemesi en zor kirlerden bir yanmış süt lekeleridir. Hem tencerelerden hem de ocaktan bu kirleri temizlemek için ciddi bir kol gücü harcamanız gerekebilir. Süt taşırmaz ile bu zahmetten kurtulabilirsiniz. Süt taşırmaz cam, seramik, metal gibi malzemelerden üretilir. Süt taşırmazlar kaynayan sütün üzerinde kaymak oluşmasına da engel olur. Kaymaktan hoşlanmıyorsanız bu ürün sizin için yararlı olabilir. Cam ya da seramik süt taşlarını 2’li ve 3’lü setler halinde bulabilirsiniz. Bu ürünleri mutfakta vakit geçirmekten ve süt taşmasından dertli olan yakınlarınıza da hediye edebilirsiniz.

Bütçe Dostu Süt Taşırmaz Fiyatları

Süt taşırmaz kullananlar ocak ve tencere temizliği konusunda kolaylık elde ederler. Göz açıp kapayana kadar taşabilen sütlerin ziyan olmasını istemezsiniz. Seramik, cam ve metal süt taşırmaz fiyat aralıkları bütçe dostu seviyelerdedir. Uygun fiyatlı süt taşırmaz çeşitleriniz mutfağınızdan eksik etmek istemezsiniz. Pratik ve kullanışlı bir aparat olan süt taşırmazların temizliği de oldukça kolaydır. Tencerelerinizi ve ocağınızı koruyan süt taşırmazları ÇiçekSepeti üzerinden satın alabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.