İPTAL
Buradan başlayın

Gönderim yapmak istediğiniz mahalleyi

ya da AVM, Hastane, Okul, Plaza

gibi noktaları yazabilirsiniz.

Filtrele

Gönderim Yeri Seçin

Sütyen Modelleri

Şık ve kaliteli bir görünümün olmazsa olmazı, şüphesiz ki titizlikle seçilmiş, doğru sütyen kullanımından geçiyor. Vücut tipinize uygun olarak seçtiğiniz sütyen; rahatlığınız kadar giydiğiniz kıyafetin görünüşünü de olumlu olarak etkiler. Asıl amacı göğüslerin deforme olup sarkmasını engellemek olan sütyenler, günümüzdeki tercihlere bağlı olarak birçok farklı model ve seçeneğe sahip. Hatta sütyenler, iç giyim modasında da oldukça önemli bir konuma gelmiş durumda. Dolgulu sütyenler birçok kadının uzun zamandır favorisi iken bralet modeller de son yıllarda sıklıkla tercih edilir. Bunların yanı sıra spor yaparken de hem rahat hem şık görünmeyi seven kadınlar için çeşitli tasarım sporcu sütyenleri var. Destekli, straplez ya da emzirme sütyeni… İhtiyacınıza uygun yüzlerce sütyen çeşidini, rahatlığınız ve şıklığınız için ÇiçekSepeti’ nden seçip hemen satın alabilirsiniz.

Doğru Sütyen Nasıl Seçilir?

Sütyen seçiminde en önemli nokta her ne kadar rahatlığınız olsa da göğüslerinizi korumak ve desteklemek için doğru kap ve bedende sütyen kullanmanı. Göğüslerin yerleştiği bölge olan kap, göğüslerinizi tam olarak sarmalı ve sırtı saran kanatlar vücudu fazla sıkmamalı. Sırt ve omuzu destekleyerek vücut ergonomisine katkıda bulunan askılar da sütyen seçiminde oldukça önemli. Olması gerekenden gevşek bıraktığınız askılar, sütyenin ve göğüslerinizin duruşunu bozar. Dar bıraktığınız sütyen askıları da koltuk altınızı sıkar, sırtınızı rahatsız eder ve vücudunuzda iz bırakır. İdeal askı boyu; sütyenin formunu bozmadan, göğüsleri olması gereken yerden yukarı ya da aşağı çekmeyecek ve vücudu rahatsız etmeyecek şekilde ayarlanmalı.

Doğru ölçünün yanı sıra dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kıyafetinize uygun sütyen seçmeniz. Giysinize uygun olarak kullandığınız sütyen modeli, elbisenizin duruşunu bozmadığı gibi şıklığınızı da gölgelemez. Yanlış seçilmiş sütyen, sizi gün boyu rahatsız ederek tüm keyfinizi kaçırabilir. Sütyeninizi kıyafetinizin kumaşına, dekoltesine ve rengine göre seçmeniz sizi iyi hissettirir. İnce askılı ya da askısız elbise modelleri için straplez, bol tişörtleriniz ve gömlekleriniz için bralet, dar body ve kazaklarınız için ise dikiş izi görünmeyen balensiz sütyen modellerini tercih edebilirsiniz.

Sütyen Ölçüsü Nasıl Alınır?

Sütyen ölçünüz, kullandığınız sütyenin markasına, modeline ya da mevcut kilonuza göre değişiklik gösterebilir. Doğru ölçü için deneme yapmak her ne kadar en sağlamı olsa da sütyen ölçünüzü bilmek size büyük bir kolaylık sağlar. Sütyen ölçüsü iki adımdan oluşur. Birincisi kap ölçüsü, diğeri ise beden ölçüsü. Ölçünüzü öğrenmek için de ihtiyacınız olan tek şey bir mezura.

Doğru ölçü almak için öncelikle vücudunuzda herhangi bir şişkinlik olmadığından emin olun. Aksi halde ölçümde yanılsamalar olacağı için vücudunuza uygun mükemmel sütyene kavuşmanız zor olabilir. Üzerinizde herhangi bir giysi yokken tam göğüs altından olacak şekilde göğüs kafesinizin ölçüsünü alın. Bu ölçü sizin beden ölçünüzü ifade eder. Kap ölçüsü içinse mezurayı, göğsünüzün en dolgun noktasından geçecek şekilde sırtınızdan çevreleyin. Kap ölçüsü ile beden ölçüsü arasındaki fark, kap bedeninizi verir.

6,5 cm ve altındaki değerler A

6,5-12 cm arasındaki değerler B

12-17 cm arasındaki değerler C

17 cm üzerindeki değerlerse D ölçüsüne denk gelir.

İhtiyacınız Olan Tüm Sütyen Markaları Çeşitli Modellerle ÇiçekSepeti’nde

Üzerinizde mükemmel duracak straplez gece elbisesi ya da yeni kaydolduğunuz spor salonu için yeni bir spor kombini… Hem rahat hem de şık olmanız için ihtiyacınız olan tek şey bedeninize uygun sütyeni bulmak. İhtiyacınıza göre aradığınız tüm bütçe dostu, ucuz modeller ve tüm sütyen markaları ÇiçekSepeti’nde sizleri bekliyor. Yüzlerce seçenek arasından beğendiğiniz ürünleri sepetinize atıp sütyen fiyatlarını inceleyerek ÇiçekSepeti’nin hızlı teslimat güvencesiyle siparişinizi oluşturabilirsiniz.

KAPAT

Göndereceğiniz adrese en yakın mahalle, okul, hastane, plaza, AVM gibi noktaları yazabilirsiniz.