Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Süzgeçler

Etkili ve pratik özelliği bulunan süzgeç modelleri ile mutfaktaki işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Katı ya da sıvı gıdaları süzmenizi ve eleyebilmenizi sağlayan bu ürünler çeşitli yemeklerin kolay bir şekilde hazır hamlesine yardım eder. Plastik, silikon, paslanmaz çelik ve metal malzemeleri ile uzun süre dayanıklılık sunan ürünler, pratik kullanımlarının yanı sıra uygun fiyat seçenekleriyle de dikkat çeker. Siz de en çok kullanılan mutfak gereçlerinden biri olan çeşitli süzgeç modellerini ÇiçekSepeti ayrıcalıklarıyla tek tıkla satın alabilirsiniz.

Mutfakların Görünmez Yardımcısı Süzgeç Modelleri

Farklı şekillerde kullanılan süzgeçler hem sıvı gıdaları katı gıdalardan hem de katı gıdaları sıvı gıdalardan ayırmaya yardımcı olur. Her evin olmazsa olmazı olan ve en sık kullanılan modeller arasında makarna süzgeçleri gelir. Krom, plastik ya da silikon gibi malzemeler kullanılarak üretilen süzgeçler, geniş hacimleri sayesinde tek seferde bir tencere makarnayı kolay bir şekilde süzer. Bazı modellerde bulunan asma aparatları ürünü lavabo tezgahına sabitlemenize olanak tanır. Böylece en çok kullandığınız ürünü elinizin altında tutarak mutfak işlerinizi hızlandırabilirsiniz. Bulaşık makinesinde yıkanmaya uygun olan bu süzgeç modelleri kolay temizlik avantajı sağlar. Makarnayı suyundan ayırmanıza yardımcı olan makarna süzgeçlerini sebze ya da meyve yıkamak amacıyla da kullanabilirsiniz.

Çay keyfinizi artıran ve çayın tortularından kurtulmanızı sağlayan çay süzgeçleri de ilgi gören ürünler arasında yer alır. Demliğin su boşaltma yerine yerleştirilen ürünler çayınızın pürüzsüz bir hale gelmesini sağlar. Bunun yanı sıra kafes şeklindeki modeller çayı içerisine doldurmanıza ve daha sonra demlikten kolayca çıkarabilmenize olanak tanır. Çayı direkt olarak bardağa doldururken kullanılan süzgeç çeşitleri ise çayı tüm tortularından arındırır. Böylece pürüzsüz ve benzersiz bir çay keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

Mutfakta en çok tercih edilen ürünler arasında lavabo süzgeçleri de bulunur. Lavabo giderine takılan ve lavaboda biriken atıkların borulara ulaşmasını önleyen süzgeçler tıkanma gibi sorunlarla karşılaşmanızı engeller. Çelik ya da krom malzemeden yapılan lavabo süzgeçlerini uzun yıllar kullanabilirsiniz. Sadece basit bir vida mekanizmasıyla lavaboya yerleştirilen bu ürünler, kolay temizlenebilme özellikleri sayesinde mutfaktaki işinizi kolaylaştırır.

Dayanıklı Malzeme Yapısına Sahip Süzgeçler

Süzgeç modelleri kullanılacak alanda olduğu gibi malzemeler bakımından da farklı sınıflara ayrılır. Malzeme çeşitliliğine baktığınız metal, çelik, demir, plastik ve silikondan yapılmış birçok süzgeç seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Çelik ya da metal gibi sıcak suya karşı dayanıklılık gösteren ürünler uzun süreli bir ömre sahip. Bununla birlikte paslanmaz çelik olan modeller daha sağlıklı bir kullanım sunar. Bu malzemeden üretilen süzgeçler pas ve benzeri zararlı kimyasalların yiyeceklere temas etmemesi için özenle tasarlanır. Paslanmaz modellerin yanı sıra metal ve demir ürünlerde mutfakların vazgeçilmez yardımcılarından biri olur. Çelikten yapılan süzgeçleri çaydanlıkların içinde de kullanabilirsiniz.

Madenden oluşan ürünlerin dışında uzun süreli kullanım olanağı tanıyan plastik ve silikon süzgeç modellerine de yer verilir. Plastik ürünler çok yüksek olmayan sıcaklıktaki suyun süzülmesi için oldukça yaygın kullanılır. Fiyat olarak uygunluğu ve uzun süreli kullanım imkanı kullanıcıları memnun eder. Aynı şekilde silikon malzemeden üretilen süzgeç modelleri de düşük sıcaklıktaki suların süzülmesine uygun olur. Silikon süzgeçlerin ergonomik tasarımları saklama konusunda da daha az yer kaplamasını sağlar. Böylece mutfağınıza diğer mutfak gereçlerine yer açabilirsiniz.

Farklı Boyutlardaki Ucuz Süzgeç Modelleri

Kullanım amacı, malzeme ve tasarım olarak farklılık gösteren süzgeçlerin çeşitli ebatları da mevcut. Büyük, orta ve küçük boy olarak değişen süzgeç ölçüleri her kullanıcının ihtiyacına cevap verir. Özellikle metal malzemeden imal edilen tel süzgeç modellerinde farklı ebatlara yer verilir. Orta boy süzgeçler genellikle 15 cm ile 25 cm arasında değişen bir ölçüde üretilir. Büyük boy ürünlerin derinlikleri orta boy süzgeçlere göre daha farklı olur. Eğer yemek süzgeci arıyorsanız 30 cm, 35 cm ve üstündeki ölçüye sahip ürünleri kullanabilirsiniz. Portatif kullanımı ile öne çıkan süzgeçler tek parça olarak ya da set halinde satılır. Katlanabilir tasarımlardan paslanmaz çelik malzemeye kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ucuz süzgeç modellerini ÇiçekSepeti sayesinde uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.