Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Tabanlık

Sağlıklı bir yaşamın ön koşulu, kendinize dikkat etmenizdir. Yedikleriniz, hareketleriniz, uyku düzeniniz, kısacası sizi siz yapan her şey bedeninizin sağlığını da etkiler. Bu nedenle düzenli ve spor ile iç içe olan bir yaşam tarzı sağlıklı uzun bir ömür geçirmenize yardımcı olur. Beden sağlığının en önemli bölümlerinden biri olan ayak sağlığı, hayatı etkileyen bir unsurdur. Çünkü ayağınızda oluşabilecek herhangi bir problem, günlük yaşantınızın hemen hemen tüm kısımlarının etkilenmesi anlamına gelir. Ayak sağlığı konusunda önemli bir yeri olan tabanlık modelleri, özellikle gün içerisinde aktif hareket eden ve sürekli ayakta olanlar için oldukça yardımcı ürünlerdir. Konforlu ve rahat bir kullanım sunan tabanlıklar, özel form ve tasarımlarla ayak sağlığının farklı sorunlarına yardımcı olur. Ayaklarınızdaki problemleri çözmek veya ayak sağlığınızı korumak için ihtiyacınız olan tüm tabanlık modellerini ÇiçekSepeti’nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz.

Tabanlık Modelleri İle Daha Sağlıklı Günler

Ayak sağlığını korumak ve olası sorunların önüne geçmek için kullanılan tabanlık modelleri, farklı markalarca ve farklı malzemelerle üretilir. Üretilen tabanlıkların bazıları spesifik hastalıkların tedavisinde kullanılırken bazıları ise yardımcı ürün olarak tercih edilir.

 • Boy uzatan tabanlık, genellikle çorap altına giyilen şeffaf bir üründür. Boy konusunda kendini rahatsız hisseden ve biraz daha uzun görünmek isteyenler bu tarz tabanlıkları tercih eder. Yaklaşık olarak 3 cm kadar boyunuzun daha uzun görünmesini sağlayan silikon tabanlık modelleri, ayak ve topuk sağlığı açısından da oldukça faydalıdır.

 • Termal tabanlık modelleri, özellikle soğuk bölgelerde yaşayanlar için kurtarıcı bir roldedir. %100 yünden üretilen bu tarz tabanlıklar, vücut ısısının korunmasını sağlarken aynı zamanda ayak sağlığını da gözetir.

 • Hafızalı tabanlık, ayak şeklini alarak ayakların yorulmasını önlemek için tasarlanan bir türdür. Ayakkabı içinde oluşan ter ve nemi de engelleyerek ayağınızın gün içerisinde rahat etmesine yardımcı olur.

 • Medikal tabanlık modelleri, doktor tavsiyesi ile kullanılması gereken ürünlerdir. Genellikle ortopedik tabanlık ismi ile anılan bu tabanlıklar; içe basma, ayak topuğu dikeni, başparmak kemiği sorunu gibi hastalıkların tedavisinde kullanılırlar. Topuk dikeni için tabanlık almadan önce uzman tavsiyesi almanız ve ayak numaranıza uygun seçim yapmanız oldukça önemlidir.

 • Jel tabanlık modelleri, son dönemde ayakları rahatlatmak için en çok tercih edilen ürünler arasında yer alır. Jelin yumuşak dokusu ayakların sakinleşmesi ve gün boyu rahat hissetmesine yardımcı olur.

 • Ayak parmaklarında olan şekil bozukluğunu gidermek ve düzeltilmesine yardımcı olmak için üretilen düzeltici tabanlık modelleri, parmaklara özel olarak tasarlanır. 24 saat boyunca kullanılabilen ürünler, ayak sağlığını da ekstra destek sağlayarak gün içinde ayaklarınızın rahat etmesini sağlar.

Ayaklarınızı Rahat Ettirecek Ortopedik Tabanlık Modelleri

Ayaklarınızla ilgili bir problem yaşadığınızda öncelikle uzman kontrolünden geçmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden araştırma yaparak veya kulaktan dolma bilgilerle tabanlık almak, rahatsızlığın giderilmesi yerine başka sorunlar yaşamanıza neden olabilir. Bu yüzden doktor tavsiyesi olmadan rahatsızlığınız için tabanlık almamalısınız.

 • Ortopedik tabanlıklar, ayak rahatsızlıkları için özel olarak üretilen ürünlerdir. Vücut ağırlığını ayağa eşit olarak dağıtarak ayakların gereksiz yük altına girmesinin önüne geçer. Ayrıca ayak yapısını korumak veya taban sorunlarının önüne geçmek için üretilen modelleri mevcuttur.

 • Silikon tabanlık modelleri, gün içerisinde ayağınızın rahat etmesi için ayak formunun şeklini alır. Böylece ayaklara ekstra bir yük binmez ve fiziki aktivitelerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

 • Hareket etmeyi acılı ve sancılı bir süreç haline getiren topuk dikeni için tabanlık modelleri mevcuttur. Bu tabanlıklar, ayağın ihtiyaç duyduğu desteği sağlayarak daha rahat hareket etmenize yardımcı olur.

 • Yetişkin ve çocuklarda ortaya çıkabilen düz taban rahatsızlığı için ortopedik tabanlık modelleri bulunmaktadır. Oldukça konforlu ve pratik olan bu tabanlıklar ile ayak sağlığınızı koruyabilirsiniz.

 • Ortopedik tabanlık ürünleri, ayakkabı içerisinde havasız kalan ayakların rahat etmesini sağlarken ter nedeniyle oluşabilecek kızarıklık ve tahriş gibi durumların önüne geçer. Bu sayede daha rahat bir gün geçirebilirsiniz.

Tabanlık fiyatları; marka, model, ne için üretildiği, kullanılan malzeme gibi birçok etken nedeniyle oldukça farklı seviyelerdedir. Çok uygun fiyatlarla tabanlık modelleri bulabileceğiniz gibi rahatsızlığınıza göre özel olarak üretilen daha yüksek fiyatlarda tabanlık modelleri de bulabilirsiniz. Ayak sağlığınızı koruyacak tüm tabanlık modellerini ÇiçekSepeti avantajlarıyla sipariş edebilirsiniz.