Çiçek ve Çikolata
Hediye ve Milyonlarca Ürün
Filtrele
Sırala

Takma Kirpikler

Büyüleyici bakışlara sahip olmak isteyenlerin başvurduğu yöntemlerden biri de takma kirpiklerdir. Günlük makyaj için ya da gece makyajı esnasında kullanılan takma kirpikler muhteşem, etkileyici bakışlara sahip olmanızı sağlar. Göz makyajınızı tamamlayacak, özgüven dolu bakışlara sahip olmanıza yardımcı olacak takma kirpik modelleri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor!

Takma Kirpik Kullanımı ve Takma Kirpik Modelleri

Pek çok markanın çeşitli takma kirpik modelleri bulunur. Doğal takma kirpik, ipek kirpik, mıknatıslı kirpikler… Dolgun ve hacimli kirpiklere ulaşmak için bu tarz ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece göz makyajının en önemli kısımlarından biri olan kirpikleri kusursuz bir hale getirebilir, bakışlarınızı daha çekici kılabilirsiniz.

Takma kirpikler makyajlarda oldukça etkilidir. Pek çok takma kirpiğin uygulamasını çeşitli yardımcı ürünler kullanarak evde tek başınıza yapabilirsiniz. Özellikle bütüncül olarak satılan takma kirpiklerin uygulaması son derece kolaydır. Takma kirpiği uygulamak için şu adımları izleyebilirsiniz:

 • İlk olarak takma kirpiklerin boyutunu ayarlamanız gerekir. Kirpik, gözlerinizden geniş mi? Dar mı? Boyutu yeterli mi? Bu soruları yanıtlamanız gerekir. Eğer kirpik çok uzunsa göz kirpiği göz kapağınızda ölçerek boyunu kısaltabilirsiniz. Ayrıca her bir kirpiğin boyunu da kısaltabilirsiniz.
 • Daha sonra kirpik yapıştırıcısını bir aplikatör veya fırça yardımıyla takma kirpiğin kirpik şeridine sürebilirsiniz. Dış dikişine sürdüğünüz yapıştırıcının biraz kurumasını beklemeniz gerekir. Farklı bir uygulama olarak elinizin baskın olmayan arkasına ince bir çizgi olarak kirpik yapıştırıcısını döküp kirpik şeridini yavaşça yapıştırıcının üzerinden geçirebilirsiniz.
 • Üçüncü aşama olarak takma kirpikleri göz kapağının üzerine, doğal kirpiklere olabildiğince yakın bir şekilde yerleştirin. Takma kirpiğin şeridini yukarıdan aşağı indirerek yerini sabitleyin.
 • Yapıştırıcının doğal bir şekilde kurumasına izin verin. Bastırmayın, tutmayın ve kurutmaya çalışmayın.
 • Kuruyan kirpikleri şekillendirmek ve doğal kirpiklerle uyumlu olmasını sağlamak için rimel sürebilirsiniz. Böylece kirpikler birbirine karışır ve oldukça doğal bir görünüm oluşur.
 • Daha sonra isterseniz üst göz kapağına eyeliner uygulaması yapabilir, takma kirpikler ile göz kapağı arasında boşluk kaldıysa onları doldurabilirsiniz.
 • Takma kirpikleri gözünüzden çıkarmak istediğinizde bir kulak çubuğuna makyaj temizleyicisi döküp nazikçe kirpik diplerinize uygulama yapabilirsiniz. Temizleyiciyi gözünüzde bir dakika kadar beklettikten sonra takma kirpikleri nazikçe gözünüzden çekerek çıkarabilirsiniz.

Dikkat çeken bakışlara sahip olmak için takma kirpiklerinizi taktınız! Şimdi gelelim bazı ipuçlarına;

 • Takma kirpik uygulamasını yapmadan önce göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Kirpikleri taktıktan sonra göz farı uygulaması yapmak zor olabilir.
 • Takma kirpik ile daha etkileyici ve göz alıcı bakışlara sahip olacağınız için göz makyajınıza önem vermeniz gerekir. Bu kusur görünümü tamamlamak için eyeliner, göz farı, göz kalemi gibi kozmetik ürünlerini uygulayabilirsiniz. Böylece daha yoğun ve etkili bir makyaj elde edebilirsiniz.
 • Eğer takma kirpikleri kendiniz yapıştırmak istemiyorsanız kendinden yapışkanlı takma kirpikleri deneyebilirsiniz. Böylece yapıştırıcı kullanmadan kirpikleri kolayca uygulayabilirsiniz.
 • Özellikle ilk kez deneyenler için takma kirpikleri aydınlık bir ortamda uygulamak daha iyi sonuç verir.
 • Takma kirpikleri ya da herhangi bir makyajı uygulamadan önce hem ellerinizin hem de cildinizin temiz olduğundan emin olmanız gerekir. Böylece herhangi bir sağlık problemini büyük ölçüde önleyebilirsiniz.
 • Eğer takma kirpikler ile birlikte kirpik kıvırıcı kullanacaksanız kirpikleri nazik bir şekilde kullanmanız gerekir. Sert hareketler takma kirpiklerin gözünüzden çıkmasına ya da kopmasına sebep olabilir.

Takma kirpikler sıvıya temas ettiklerinde bozuldukları için yüzünüzü yıkadığınızda, duş aldığınızda ya da çeşitli kremler uyguladığınızda gözünüzden çıkar. Bu yüzden takma kirpik uygulandıktan hemen sonra su ile olan temasınıza dikkat etmeniz gerekir.

Uygun Fiyatlı Takma Kirpikler ile Dolgun Bakışlar!

Takma kirpik fiyatları üründen ürüne farklılık gösterir. İpek kirpikler, mıknatıslı kirpikler, normal kirpikler… Oldukça çeşitli takma kirpik modelleri bulunur. Saf ipekten imal edilen takma kirpikler deniz ya da havuz suyu ile bozulma ve deformasyona uğramaz. Daha rahat bir kullanım sunar. Klasik takma kirpikleri ise belli aralıklarla değiştirmeniz gerekir. Bu tarz farklılıklar da kirpiklerin fiyatlarında etkilidir. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde bütçenize uygun takma kirpik modellerini keşfedebilirsiniz!